Категорії розділу


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2013 » Листопад » 2 » Тези звіту В.О. Сапіги ч.1
13:22
Тези звіту В.О. Сапіги ч.1

 Тези

звіту виконавчого директора В.О.Сапіги про діяльність

громадської організації «Криворізька міська Асоціація «Комсомолець Кривбасу» за останні   роки до звітно-виборчої конференції для членів та друзів Асоціації

 

                  Рада та  Правління  громадської організації «Криворізька міська Асоціація «Комсомолець Кривбасу» з ініціатив діячів молодіжного руху прийняла Рішення, щодо відзначення 95 річниці ВЛКСМ. Цим Рішенням запропоновано провести ряд заходів, щодо вшанування пам’яті про минулі роки ветеранів  молодіжного руху для сучасного покоління молоді.

                 24 жовтня 2013 року на базі музичної школи № 4 ( вул. ХХП партз’їзду , буд 32-а) провести конференцію на тему : «95 річниця ВЛКСМ – історія, молодіжні традиції». Де доручено мені, як виконавчому директору Асоціації,  і прозвітувати , що зроблено за 2011-2013 роки. Перед початком було запропоновано фільм про роботу Асоціації «Комсомолець Кривбасу»,  яка  ініціювала проведення засідань піклувальних рад (6) та інтерв’ю Голови Ради Асоціації  Степанюка Дмитра Петровича. Я тільки буду акцентувати увагу на деяких заходах, які ми проводили за звітний період.        

      В своєму виступі зупинюсь трохи на історії.

      У своїх лавах комсомол Кривбасу виховував 61 Героя Праці,  47 Героїв Радянського Союзу, захисників вітчизни, підкорювачів космосу, давав путівку в життя відомим теперішнім ученим, митцям, спортсменам, виховав не одну плеяду династії гірників, металургів, будівельників.

Не підлягають забуттю патріотизм, національна свідомість, громадська позиція, творчий пошук, що були притаманні комсомольцям минулих десятиліть.

       Вони є гідним прикладом для наслідування молоді сьогодення.

       Рішенням прийнятим Верховною Радою СРСР 17 травня 1966 року За великі успіхи по мобілізації та успішне виконання завдань семирічного плану по будівництву великих підприємств гірничої та металургійної промисловості Криворізька міська комсомольська організація була нагороджена орденом Трудового Червоного Прапору. Ця дата в історії міста не рядова, оскільки вона повязана зі створенням надпотужного в Європі та в світі гірничо-металургійного комплексу.

       Для молодіжного руху міста, особливо учнівської,студентської та робітничої молоді міста, ця подія відігравала особливе значення, бо орден-символ визнання саме трудових досягнень молоді. Для багатьох людей орден став символом мужності, ідейного то морального загартування, виховання на кращих трудових традиціях нашого міста.

       Молодь Кривбасу відіграла визначальну роль у трудових звершеннях, за яке місто Кривий Ріг в цілому визначений  високими державними нагородами : орденом Леніна (1970), орденом Трудового Червоного Прапора (1975). За участі молоді отримав високі нагороди флагман металургії завод «Криворіжсталь» - орден Трудового Червоного Прапора (1939) та орден Леніна (1971). Нагороджений орденом Леніна трест «Криворіжаглобуд» (1966), Північний ГЗК (1970), трест «Криворіжіндустрбуд» (1970).  Удостоєні ордена Трудового Червоного Прапора Південний ГЗК (1966),РУ ім. Дзержинського (1966), Криворізький гірничий інститут (1977), інститут «Кривбаспроект» (1983), науково-дослідний гірничо -рудний (1983). Орден «Знак Пошани» отримали : Друга міська лікарня (1972), газета «Червоний гірник» (1974), трест «Кривбасгеологія».

       Самовіддано молодь Кривбасу працювала на усіх 42 ударних комсомольсько-молодіжних будівлях гірничо-металургійного комплексу із яких 24 були на Криворіжсталі. Збудовані молоддю Кривбасу підприємства , названі вулиці, парки та сквери, які отримали звання імені Ленінського комсомолу: Новокриворізький гірничо-збагачувальний комбінат (1958),  імені комсомолу України – Північний ГЗК (1963., вулиці та парки в Тернівському, Довгинцівському та Інгулецькому районах. Цей список нагороджених не є вичерпним. Трудові звершення підприємств, організацій, установ та іі молоді відзначалися й іншими державними нагородами : Верховних Рад СРСР і УСРСР, Урядів міністерств і відомств, ЦК КПСС, ЦК КомПартії Украйни, ЦК Профспілок, ВЛКСМ та ЛКСМ України. Молодь міста привертала до себе увагу і космонавтів, пам’ятний прапор ЦК ВЛКСМ, що перебував на борту космічного корабля «Союз-12», передано до збереження в Криворізький комсомольській міській організації.      

           Все це надихало до високих результатів праці, плекало молодь до здорового способу життя. Тисячі молодих новаторів виробництва за трудові здобутки нагородженні державними нагородами та відзнаками. Трудові нагороди та звання є історичним надбанням, славою, гордістю, школою мужності криворізької молоді, надійною патріотичною базою для її  зростання і подальшого розвитку Кривбасу, закріплення високих моральних принципів в умовах незалежної демократичної України.

         За звітний період всі 78 заходів, які планувалися Асоціацією, виконані в повному обсязі. Вони проходили під гаслами:

                                 «До високої якості життя разом!»,

                                 «Від якості влади до якості життя!»,

                                 «Майбутнє в єдності поколінь!»

          По всім проведеним заходам приймалися відповідні рішення, рекомендації і розміщувалися на сайті Асоціації «Комсомолець Кривбасу» http://kk-krivbass.org.ua/

         В звітному періоді ми сконцентрували увагу до проблем учнівської, студентської  та робітничої молоді, збереження трудових традицій на Криворіжжі. Спільно з громадськими організаціями : «Депутати органів місцевого самоврядування», Дніпропетровської обласної організацією Всеукраїнської асоціації працівників профтехосвіти, філії «ВГО Союз споживачів України», спілкою журналістів, громадськими організаціями : Союз Чорнобиль, Афганістану, прикордонників, спецназу, ветеранською організацією міста, молодіжним виконкомом, Криворізьким міським методичнчим центром, радою соціального партнерства в галузі профтехосвіти, шістьма громадськими   галузевими піклувальними радами  було проведено ряд заходів.

            Так в 2010 році Асоціація прийняла участь в реставрації меморіалу на братській могилі воїнів – визволителів, що на кладовищі поблизу коксохімічного департаменту ПрАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг». З нагоди відкриття відремонтованої експозиції відбувся мітинг. Він власне і розпочав урочистості з нагоди Дня Перемоги.

            Асоціація встановила меморіальні дошки:

-          на честь Героя Соціалістичної Праці, єдиної жінки-будівелька в Кривбасі, яка удостоєна цієї нагороди , кавалера медалі «Серп та Молот» Ганни Федорівни Армашової;

-          на честь  нашого новатора виробництва, стахановця, переможця світового рекорду з рудо- видобутку, почесного громадянина міста Кривого Рогу Семиволоса  Олексія Ілліча на будівлі школи № 63;

-          на честь Олейникова Віктора Степановича воїна-фронтовіка, наставника і координатора молодіжного руху на ударних молодіжних будовах Кривбасу ( Південного, Новокриворізького, Центрального, Інгулецького ГЗК, з-ду Криворіжсталь та багатьох інших підприємств), почесному громадянину міста, першому секретарю Криворізького міського  комітету партії  України (1955-1965 рр);

        Минуло 4 роки, як  наша організація заснувала газету «Єднання поколінь» під редакцією Бухтіярова ВП та Артеменко НМ. За цей період вийшло 15 спеціальних випусків. На сторінках газети «Єднання поколінь»  було багато висвітлено документальних фактів, подій, фотографій знатних людей, які навічно увійшли в історію міста і заслуговують, щоб про них згадували постійно.

      Матеріали конференцій, круглих столів, участь лідерів молодіжного руху, молоді, ветеранів в усіх заходах, які проводила Асоціація «Комсомолець Кривбасу» розміщувалися на сторінках газети. Вихід кожного номера, а це 5000 ( пять тисяч) екземплярів , розсилалися в бібліотеки, школи, ПТНЗ, ВНЗ, ветеранам, роботодавцям міста тощо. Кожен номер розміщено на сайті Асоціації http://kk-krivbass.org.ua/

       Випуск газети змусив читача, через сторінки видання, подивитись на велич нашого міста, на ветеранів війни та праці, старше покоління, комсомольську юність - всі вони створювали інфраструктуру гірничо – металургійного комплексу.

       В газеті ми присвячували сторінки розвитку професійно – технічної освіти в місті з нагоди 70-річчя створення трудових резервів. Редколегія показувала, що в Кривбасі  розміщується  великий, потужний науково – технічний потенціал, високий рівень наукової і творчої інтелігенції. Донесли до читача, що місто побудоване  робітничою комсомольською молоддю, з якої, згодом, вийшли видатні державні, політичні діячі, молодіжні, профспілкові лідери, талановиті, самобутні, з витонченою душею митці, скульптори, художники, актори, поети, прозаїки, журналісти тощо.

           ГО КМА «Комсомолець Кривбасу» підтримала і профінансувала вихід в світ книг  Фелікса Мамута «Степные дали», художньо – публіцистичного видання заслуженого журналіста України Л.М. Тіміргалєєвої «Этой памяти у нас не отнять…Дзержинский район – флагман Кривбасса», роману – епопеї «Невигадані Криворізькі історії «Глибина» В.Д.Гаєвського.

            Потужним літописцем історії краю виступає В.П.Бухтіяров, який в різні роки випустив такі твори: «Енциклопедія Криворіжжя» 1,2 т.«Визволення» (1994), «Помним» (1994), «Хлеб индустрии» (1995),«Победители» (1995),«Устремленность» (1996),«Прометеи» (1997),«Руда» (1999),«Шурави» (1999), «Освободители» (1999), «Трамвайних рейок моноліт»,«Криворожские шурави»,«Придніпровці за Піренеями»,«Виват, шурави». Проведені заходи по презентації деяких вищеназваних книг.

            Рішенням Ради Асоціації «Комсомолець Кривбасу» від 21.12.2012р.№ 18 «Про організацію шефських стосунків з навчальними закладами системи професійно - технічної освіти та її самоврядними органами» на підставі  спільно узгодженої довгострокової програми на 2013 – 2020 роки, укладено спільний договір про  шефські стосунки з закладами  системи  професійно – технічної освіти в м.Кривому Розі і створена рада соціального партнерства в галузі професійно – технічної освіти , яку очолив Д.П.Степанюк.

         Згідно рішення Ради громадської організацій «Комсомолець Кривбасу» від 19.09.2011 року «Про проваедення щорічного громадського конкурсу на звання «Краще підприємство (роботодавець) -  замовник кадрів року» та на «Кращий колективний договір до Дня єднання поколінь 17 травня», за участі громадських організацій : «Депутати органів місцевого самоврядування», Дніпропетровської обласної організації всеукраїнської організації працівників професійно – технічної освіти, Криворізького представництва Українського союзу промисловців та підприємців, Дніпропетровської обласної організації роботодавців, галузевих профспілок,  органів місцевого самоврядування, -   щорічно проводяться такі конкурси.

             Конкурси проводиться на засадах соціального партнерства з метою заохочення роботодавців до роботи  з молоддю до 35 років. Підвродяться підсумки і нагороджуються  дипломами Асоціаіції та цінними подарунками до Дня єднання поколінь 17 травня щорічно.

             Рішенням Ради Асоціації № 6 від 23.03.2012 року «Про почесні професійні нагрудні знаки ГО КМА КК у звьязку з підготовкою до 2015 року, оголошеного Президентом України  ВФ Януковичем «Роком єднання поколінь» та з метою збереження памьяті про  видатних Криворіжців  для сучасних та майбутніх поколінь, відзначення молоді до 35 років за особливі досягнення за професійними ознаками, збереження гасла Аслціації : «Майбутнє в єдності поколінь!»,    засновано почесні професійні нагрудні знаки ГО «Комсомолець Кривбасу», а саме:

 

-За досягнення у викладацькій та науково-технічній діяльності (гірничорудна галузь)- в память про Володимира Федоровича Бизова

-За досягнення в правоохоронній діяльності-в память про Леоніда Васильовича Бородича

 

-За досягнення в сфері залізничного транспорту– в память про Івана Івановича Василенка

 

 

-За досягнення у виробничій та науково-технічній діяльності– в пам’ять про Якова Ілліча Весніка

 

-За досягнення у виробничій діяльності (підземний видобуток)- в память про Олександра Степановича Висоцького

 

 -За досягнення у військовій справі-в память про Івана Олександровича Герасимова

 

-За досягнення в управлінській та інженерно- технічній діяльності-в пам’ять про Віктора Дмитровича Гладуша

 

-За досягнення  в галузі охорони здоров’я– в память про Віталія Миколайовича Гужевського

 

-За досягнення в сфері діяльності органів місцевого самоврядування- в пам’ять про Григорія Івановича Гутовського

 

-За досягнення в озеленені та упорядкуванні міста– в память про Івана Андрійовича Добровольського

 

-За досягнення в журналістській та пісьменницькій діяльності- в пам’ять про Давида Ісайовича Кана

 

-За високу соціальну відповідальність- в пам’ять про подружжя Сергія Миколайовича Колачевського і Євгенії

С ергіївниКолачевської

 

-За досягнення в підприємницькій діяльності (будівельна галузь)-в пам’ять про Дмитра Дмитровича Ладнича

 

-За досягнення в галузі автомобільного транспорту– в память про Віталія Миколайовича Нестерова

 

-За досягнення в соціальній сфері (житлово-комунальна галузь, культура, фізкультура і спорт, торгівля, громадське харчування тощо)  - в пам’ять про Віктора Степановича Олейникова

 

-За досягнення у виробничій діяльності(будівельна галузь)-в пам’ять про Олексія Пантелеймоновича Подлєпу

 

-За досягнення у виробничій діяльності (гірничо-збагачувальна галузь)- в пам’ять про Івана Івановича Савицького

 

-За досягнення в управлінській та інженерно-технічній діяльності (підземний видобуток)- в пам’ять про Петра Костянтиновича Саворського

 

-За досягнення в управлінській та інженерно-технічній  діяльності

( будівельна галузь)-в пам’ять про Вволодимира Митрофановича Саласюка

 

-За досягненняв новаторській діяльності (підземний видобуток)- в пам’ять про Олексія Ілліча Семиволоса

 

-За досягнення в сфері  професійно-технічного навчання (учнівська молодь)-в память про Всеволода Андрійовича Чубенка

 

-За досягнення у викладацькій, науковій та педагогічній діяльності в галузі освіти - в пам’ять про Павла Івановича Шевченка

 

-За досягнення в розбудові професійно технічної освіти – в пам'ять про Олексія Олександровича Шнайдера

 

-За досягнення в педагогічній діяльності (сфера професійно-технічної освіти)-в пам’ять про Юрія Андрійовича Янченка

 

- За досягнення в патріотичній роботі в Кривбасі– в пам'ять про страчених криворізьких комсомольців  підпільників в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. та про інших осіб, які загинули в період як зовнішніх так і внутрішніх загроз для міста та країни.

        На сьогоднішній день розроблено дизайн усіх відзнак, отримано благословениє від владики Єфрема і вирішується питання про фінансування та їх виготовлення.

 

          19.10.2012 року проведено конференцію «94 річниця ВЛКСМ і  комсомольсько – молодіжних традицій і сучасний Кривбас в контексті парламентських вибрів 2012 року» на базі музичної школи № 4 де прийняли участь 32 громадських організацій та інші (всього180 чол.) На конференції були прийняті « накази – пропозиції – вимоги» до кандидатів в депутати України 7-го скликання по мажоритарним округам № 31, 32, 33, 37- Павлова К.Ю., Любоненко Ю.В., Задорожного В.К., Шпенова Д.Ю.,

          14-18 листопада 2011 року з метою привернути увагу до проблем використання енергії там економії енергоресурсів проведено тиждень енергозбереження під гаслом: «Споживайте енергію розумно!». На базі Криворізького технічного університету в рамках «Школа господарювання» відбулася нарада керівників, заступників директорів з господарчої частини, заступників з навчально – виховної роботи на тему : « Енергозбереження в сучасній Україні».

           23-24 листопада 2011 року на базі Криворізького центру професійної освіти металургії та машинобудування і центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів №1 відбулася Всеукраїнська  науково – практична конференція «Система роботи ПТНЗ з формування професійно – мобільного кваліфікованого робітника».

           01.12.2011 року надано практичну та методичну роботу Криворізькому центру професійної освіти металургії та машинобудування з організації виробничо – технологічної практики на ПАТ «Криворізький завод гірничого обладнання».

         15.12.2011 року проведено виїзне засідання Піклувальної ради з гірничо – металургійних і будівельних професій і рад підприємств на тему : «Енергозбереження» з відвідуванням підприємств «Криворіжтепломережа», Міськводоканал, ОБСБ, ЗАТ «Електроград» ТЕЦ «Ілліча», ПАТ «КЗРК», Регіональний центр ефективних  технологій з енергозбереження Криворізького Національного Університету.

           19.12.2011 року на День Святого Миколая в ПАТ  «Криворіжіндустрбуд» де Голова Правління Почесний громадянин міста Кривого Рогу, Заслужений будівельник України, депутат міської ради Земляний М.Ф. проведено спільний захід з ГО «Центр з прав дитини», голова Малєєв С.В. в яких прийняли участь діти – сироти дитячих будинків, інтернатів і ПТНЗ та колектив будівельників тресту..

           25.12.2011року проведено «круглий стіл»  на базі ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» на тему : «Виконання міської програми «Школа – ПТНЗ(ВНЗ)-підприємство-замовник кадрів» корпоративна ,кадрова і молодіжна  політика на ПАТ «КЗРК»

           28.12.2011 року на базі Криворізького навчально – виробничого центру спільне  засідання «Козацької ради» громадської організації «Січеславське козацтво – запорізьке»

            09.02.2012року на базі Криворізького Національного Університету проведено спільне засідання за участі Міського голови Вілкула Ю.Г., голів районних у місті рад та інших(300 чол.)на тему : «Про стан та розвиток щодо надання робочих місць для проходження навчально – виробничо- технологічної практики і наданні випускникам першого робочого місця». На цій конференції було підписано колективну угоду ,щодо співпраці органів місцевого самоврядування з роботодавцями – замовниками кадрів,профспілками щодо працевлаштування випускників навчальних закладів 2012 року.

            15-17 лютого 2012 року приймали  участь в обласному заході,присвяченому 80-річчю заснування Дніпропетровської області.ЧАСТИНА 2

Переглядів: 517 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

Вхiд користувачiв

Логін:
Пароль:

Пошук

Календар

«  Листопад 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архів записів

Друзі сайту

Почта

Логин:
Пароль:

Газета