Категорії розділу


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2014 » Грудень » 29 » Тези повного виступу Степанюка Д.П. на засіданні «круглого столу» громадських об’єднань, влади, органів місцевого самоврядування та ЗМІ
10:23
Тези повного виступу Степанюка Д.П. на засіданні «круглого столу» громадських об’єднань, влади, органів місцевого самоврядування та ЗМІ

«Круглий стіл» Криворізьких міських влад, громадських обєднань та ЗМІ 26.12.2014 в редакції газети «Червоний Гірник»

Тези повного виступу Степанюка Д.П.

на засіданні «круглого столу» громадських об’єднань, влади, органів місцевого самоврядування та ЗМІ в приміщені газети «Червоний Гірник»

26.12.2014р 15.00

Шановні учасники зібрання!

Описание: D:\Рабочий стол\Мои документы\АКК\ДПСтепанюк\ФОТО ДПСтепанюка\Дмитрий Степанюк, 378 кб.jpgЯ сьогодні представляю Координаційний комітат «Рідне місто», який утворений для узгодження спільних дій Асоціаціями «Комсомолець Кривбасу», «Депутати органів місцевого самоврядування», «ім..Г.І.Гутовского», при підтримці Союзу споживачів України, Працівників профтехосвіти та ветеранських організацій міста. З метою економії часу і дотримання регламенту, ми передаємо організаторам сьогоднішнього стола наші пропозиції, які підтримані майже 90 учасниками  науково-практичного столу від 60 громадських організацій і профспілок, науковців, що відбувся в КНУ 11.07.2014 року. Вони оприлюднені в мережі Інтернет і до цих рекомендацій приєдналось потім ще 10 організацій. Вони актуальні і до цього часу і події, що відбуваються після їх прийняття, є практичним підтвердженням правильності оцінок минулого столу. Нами підготовлена стаття-судження «Сучасна криворізька політика: бруд чи благо?», яка буде опублікована найближчим часом. В завершеному вигляді в одному примірнику ми її передаємо також організаторам сьогоднішнього «круглого столу» для можливого врахування в підсумковій резолюції. Тому я зроблю тільки декілька акцентів окремих пунктів переданих пропозицій.

Перше. Сам сьогоднішній захід ми оцінюємо позитивно. Адже до вірної мети може привести вірний шлях. Стіл є підтвердженням бажання його організаторів до пошуку вірного шляху до порозуміння і злагоди, і розуміння того, як висловлювався Г.І.Гутовський, Голова Криворізької міської ради першого скликання вже Незалежної України(1990-1994рр), Почесний громадянин м.Кривого Рогу, що якість нашого життя, напряму залежить від якості влади і якості органів місцевого самоврядування. Я до цього вислову добавив би, що якість всіх влад взагалі напряму залежить і від якості інститутів громадянського суспільства і ЗМІ, їх розвитку і свободи слова. Сьогодні приємно, що до міського життя, небайдужих стає все більше. Але ми і наголошуємо, що в місті поки темпи зростання демократії опереджають темпи реагування на ініціативи і пропозиції громадян. Відстають комунікації і в інформаційному просторі. ЗМІ ще не стали санітарами суспільних відносин і міського життя.

Друге. В місті згідно Конституції і Закону, органи місцевого самоврядування формуються партіями. В їх складі в кращому випадку до 10 % від чисельності міської громади. Інша частина 90 % поза партій. Практика показала, що між партіями у владі і іншою частиною суспільства, де 90 % громадян міста,з-за відсутності належних комунікацій, назріли глибокі протиріччя. А якщо зважити на те, що основою політичної і економічної демократії, базою розвитку громадянського суспільства є мале та середнє підприємництво, а пріоритети почали віддаватись великому капіталу, то загострились протиріччя з органами самоврядування і цього соціально-економічного середовища.

Описание: D:\Рабочий стол\26.12.2014 Круглий стіл в редакції ЧГ\20141226_160716_LLS.jpgТретьє.  Чи передбачувані ці протиріччя і чи можна було їх уникнути? Так передбачувані і уникнути їх можна було! Наприклад, на громадському заході 17 травня 2011 року присвяченому 45 річчю нагородження за ударний труд комсомолу Кривбасу Орденом Трудового Червоного Прапора, в доповіді я зауважив, що Статут міста Кривого Рогу прийнятий за місяць до приходу до влади нового міського Голови Ю.Г.Вілкула не є досконалим, в ньому нема комунікацій з громадянським суспільством, він не враховує стосунків влади, громадських об’єднань, профспілок і ЗМІ. Оточення міського Голови та основні розробники Статуту з наукового середовища переконало його, що Статут добротний і в ньому є посилання: якщо чого нема, то керуйся Конституцією!.. Такі судження ми не сприймаємо, вважаємо їх помилкою,так як Статут міста це, по сутті, є регламент життя в місті, де повинні передбачатись і деталі, а не тільки конституційні декларації і наміри. Відсутність таких деталей в Статуті, призвели до того, що радикальні громадські організації почали напряму посилатись на Конституцію щодо прямої демократії відносно влади народу, так як інших механізмів комунікацій в Статуті немає. Тому «круглий стіл» від 11.07.2014 року в КНУ наголосив на необхідності внесення змін до Статуту і дав навіть обґрунтовану правову порівняльну таблицю таких змін. Сьогодні ми в черговий раз наполягаємо на внесенні наших пропозицій до Статуту, якщо органи самоврядування не хочуть весь час стикатись з владою народу напряму, можливо і з вилами. Секретар міськради Маляренко С.В. є Головою комісії по розробці Статуту і ми пропонуємо йому в черговий раз дослухатись до науковців і досвіду людей з проблем конфліктології , а не тільки поважних освітян з соціології та юридичних працівників з вченими ступенями.

Описание: D:\Рабочий стол\26.12.2014 Круглий стіл в редакції ЧГ\20141226_160328_LLS.jpgЧетверте. На наш погляд органом по комунікаціям між партіями в органах самоврядування і 90 % громадськості міста може бути Громадська рада, як консультативно-дорадчий орган міськвиконкому/ або міськради. Ця пропозиція декілька разів вносилась «круглими столами» і вона прописана в їх резолюціях щодо до змін до Статуту. Це реалії життя і вимоги суспільства. Ми переконані, що до них прислухаються рано чи пізно і без погромів міськвиконкому. Це потрібно політичним партіям враховувати. Наближаються вибори 2015 до місцевих рад. Не бажання створювати ГР помилка. Членами міськрайвиконкомів та заступниками їх Голів повинні стати на громадських засадах Голови цих рад. Адже в складі міськрайвиконкомів міста взагалі відсутні представники громадянського суспільства. Тільки в складі Дзержинського райвиконкому є Голова молодіжного виконкому.

П’яте. В країні ведеться дискусія про децентралізацію влади. Але у кожного чиновника на місцях, коли він приходить до влади, зразу з’являється голуба мрія, працювати без контролю і без рад. Дехто вважає, що тепер влада це його власність і назавжди. По цьому поводу Л.Д.Кучма колись заявив : «Я також хотів би працювати без Верховної Ради». Зараз знову в обласних структурах з’явився зуд до чисельності депутатів у радах, до районних у містах рад, до органів самоорганізації населення «щоб не заважали». Це ми розцінюємо як бажання до «единоначалия» на місцях при загальній децентралізації в країні. Такий зуд шкідливий і є наступом на права самоврядування. Його треба лікувати діями. Ми пропонуємо в місті розширити повноваження районних рад в управлінні комунальною власністю і відповідальність за наповнення бюджетів районів, мотивації їх до розвитку малого і середнього підприємництва. Для міста це не є новелою, а повернення до повноважень органів самоврядування і самоорганізації населення в районах. З депутатами і радами треба мати хист працювати. Ради це завоювання демократії, історична ментальність українства, основа державного устрою країни, школа для молодих політиків і управлінців. Скорочення райрад і кількості депутатів у 700 тисячному місті, це значить втратити представницьку гілку влади в самоврядуванні. Адже невелику кількість депутатів легше «підм’яти» під виконавчу гілку влади. Правда і політичні партії не повинні ради перетворювати в свої бізнес-клуби. Відкриті списки формування рад, думаю оздоровлять ситуацію і зменшать корпоративності їх депутатів.

Описание: D:\Рабочий стол\26.12.2014 Круглий стіл в редакції ЧГ\20141226_150229_LLS.jpgШосте. Про корупцію. В останній час на рівні досудового слідства поширені чутки про корупцію при проведені тендерів за бюджетні закупівлі і зловживання небезпечними для життя і здоров’я продуктами харчування, ліками, роботами і послугами. Союз споживачів давно запропонував і Уряд дослуховується, що при закупівлі продуктів харчування за бюджетні кошти для лікувальних і навчальних закладів, дошкільних установ закупляти тільки ті товари, на виробництві яких запроваджені системи якості НАСР і система ділової досконалості. Не закупляти товарів, виробництво яких ведеться по ТУ соціально безвідповідальним бізнесом і посадовцями з філософією дрібних крамарів з п’ятаками на очах. В склад тендерних комісій включати представників громадських об’єднань споживачів. Згідно ст. 42 Конституції України відповідальність за якість товарів, робіт, послуг несе держава, а згідно закону «Про місцеве самоврядування» його органи на місцях. Тобто, наші пропозиції базуються на конституційних і законних вимогах і ми знову на них наполягаємо. При боротьбі з корупцією треба розуміти, що в державі запроваджений принципи : «Не треба чиновникам, навіть міністрам і нардепам, платити велику зарплатню: вони самі себе забезпечать» і що треба розвивати спонсорство, тобто «Ти мені, я тобі!». При таких принципах та ще при ментальності і доброті українців бізнесменів, їх жалінні чиновників-корупція природня. Влада перетворюється в бізнес середовище. Без підняття рівня зарплати чиновникам, зміни філософії її формування, корупцію не подолати. Вона стала всеохоплюючим українським явищем.

Тому наша суспільна думка повинна спрямовуватись до цього розуміння. Чиновників не треба жаліти і підприємцям давати їм мзду з-за того, що у них мала зарплатня. Їм треба платити достойно і вимагати якісної і ефективної роботи, як в Європі, США, Японії, Грузії та інших країнах. Мала зарплатня і принципи її формування у нас залишилось від царської Росії і СРСР. А з такими принципами ми ніколи не перейдемо на європейські соціальні стандарти в основі яких лежить платіжна спроможність населення і соціальні страхові гарантії, до соціально розвиненої держави.

Описание: D:\Рабочий стол\26.12.2014 Круглий стіл в редакції ЧГ\20141226_160347_LLS.jpgІ останє. Ми напередодні Нового 2015 року. Прийміть від нас щирі вітання і кращі побажання! Наступаючий рік, це рік і 70 річчя Великої Перемоги над фашизмом. Україна втратила біля 10 мільйонів своїх громадян. Наші громадські організації закликають всіх до порозуміння і гідно вшанувати пам'ять як визволителів міста, так і України. Ми прийняли рішення до Дня перемоги випустити книгу письменника В.Бухтіярова «Письма павшего солдата» і організувати по ній виставу в театрі ім.Шевченка. Йде збір коштів.

В 2015 році 15 травня ми проведемо традиційний громадський день Єднання поколінь де підведемо підсумки конкурсів на кращого роботодавця і кращий колдоговір для молоді до 35 років. В цей день ми плануємо відзначити 25 молодих осіб, в пам'ять про видатних криворіжців за професійними ознаками. Ми плануємо встановити в наступному році меморіальні дошки видатним діячам Криворіжжя і в умовах Незалежної України Г.І.Гутовському на станції шв.трамваю його імені, В.Богатирю, С.Стежко і В.Гладушу на будинках, де вони жили. Зараз готуємо подання і проектну документацію, де просимо міськвиконком дати нам дозвіл на їх встановлення. Більше того ми долучаємося до встановлення меморіальних дошок загиблим воїнам і бійцям добровольчих батальйонів в боях за Незалежність України і її територіальну цілісність на будівлях навчальних закладів де вони навчались. Підтримуємо спорудження їм монумента згідно рішення міськради. Молоді потрібні нові особистості для виховання. Ми засуджуємо вандалізм по відношенню до пам’ятників в парках і скверах. Закликаємо інші громадські організації приєднатись до наших заходів по збереженню пам’яті як про минуле, так і про героїчне сучасне нашого міста під гаслом «Майбутнє, в єдності поколінь»

Дякую за увагу! Дмитро Степанюк, громадський діяч, народний депутат України другого скликання, державний службовець першого рангу, заслужений працівник промисловості України, голова Дзержинської райради та її райвиконкому першого та другого скликань (1990-1998 рр), доктор філософії в галузі права

Переглядів: 331 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

Вхiд користувачiв

Логін:
Пароль:

Пошук

Календар

«  Грудень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Архів записів

Друзі сайту

Почта

Логин:
Пароль:

Газета