Категорії розділу


Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Головна » 2014 » February » 3 » Таланти, це квіти нації, які без підтримки не розквітнуть!
16:41
Таланти, це квіти нації, які без підтримки не розквітнуть!

Таланти, це квіти нації,

які без підтримки не розквітнуть!


    Колись відомий радянський авторитетний вчений, нобелівський лауреат, фізик, академік М.Г. Басов, коли розмова йшла про таланти, то наголошував, що не достатньо родитись талановитим і здібним, треба щоб були і умови для їх проявлення і розвитку.

Зрозуміло, що такі умови залежать як від держави так і органів місцевого самоврядування. В Кривому Розі це добре розуміють і завжди дбали і дбають на всіх рівнях, щоб талановиті діти, не пересічна молодь, мали змогу проявити себе, розвивати свої здібності як в навчальних, так і позашкільних закладах.
В місті унікальна мережа позашкільних навчальних закладів. Це 14- багатопрофільних центрів дитячо – наукової творчості, 16 -профільних, як то : 6 - закладів науково – технічної творчості; 5 - центрів туристично – краєзнавчої роботи; 2 - станції юних натуралістів; центр спорту «Олімп»; єдині на Україні та Дніпропетровщині – «Клуб юних авіаторів», «Клуб юних моряків»; один приватний позашкільний навчальний заклад – «Освітній центр».
В закладах вищої та професійно – технічної освіти функціонують – 386 кружків технічної творчості, та різноманітних інтелектуальних клубів.
45 % учнів та студентів міста охоплено різними видами кружків і секцій. При палацах культури промислових підприємств, в яких працюють гуртки та секції, відвідують 2500 учнів.

Навчальні заклади міста мають свою програму діяльності, своє бачення шляхів формування іміджу. Для надання якісної позашкільної освіти, наукової роботи, в закладах освіти працює 1670 педагогів, майстрів виробничого навчання, науковців.

2013 рік, згідно рішення Президента України Януковича В.Ф., пройшов під гаслом «Рік дитячої та юнацької творчості», дав старт об’ємному проекту – марафону дитячої творчості, проекту - «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти» .

На великих підприємствах, ДВНЗ «Криворізький Національний Університет», функціонують відділи , науково – технічні лабораторії, які опікуються винахідництвом і раціоналізаторством.

Заслуговує досвід роботи позашкільних навчальних закладів «Зміна», «Десантник» (Центрально – Міський район), Центри дитячої та юнацької творчості (Дзержинський та Інгулецький райони), «Гармонія», «Авіатор» (Довгинцівський район), «Сонях» (Саксаганський район), «Горицвіт», клуб «Моряки» (Жовтневий район), «Терноцвіт», «Сузірья», Клуб науково-технічної творчості (Тернівський район). Відмічається позитивна робота з кружкові – технічної творчості Авіаколеджу, міжрегіонального центру перепідготовки військовослужбовців, навчальних центрів гірничо – технологічного, гірничо – металургійного ліцеїв, ДВНЗ «Криворізький Національний Університет» та інші.

Про все це йшлося 24.01.2014 року на спільному засіданні піклувальних рад гірничо – металургійних, електромеханічних, високотехнологічних професій на тему : «Про концептуальні наукові підходи, щодо реалізації регіональної молодіжної політики в Кривбасі» на базі позашкільного навчального закладу «Зміна» ( вул.Пушкіна, Центрально-Міський район).

По основному питанню були злухані доповіді директор центру «Зміна», заслуженого працівника освіти України Т.Т. Ширшової, заступника начальника науково – дослідної частини ДВНЗ «Криворізький Національний Університет» к.т.н., Ю.Ю.Кривенка.

З інформацією «Про досвід роботи позашкільних, професійно-технічних та вищих навчальних закладів міста з питань науково – технічної творчості виступив методист «Криворізького міського методичного центру профтехосвіти, громадський діяч, В.О.Сапіга.

Поділився своїм досвідом отримання важливих для його долі електро, радіо-технічних та телеграфних знань поза межами навчальних закладів (в ДОСАФ РУ Дзержинського, ПівденГЗК), народний депутат України другого скликання, заслужений працівник промисловості України, випускник ТУ № 6, вечірнього електрофаку КГРІ, в минулому електрослюсар ПівденГЗК, головній енергетик сурикового заводу, директор Криворізької філії проектно-констроукторського інституту «Металургавтоматика» Мінмонтажспецбуду, голова ДЕК на електофаці КГРІ, перший заступник голови Держспоживстандарту України, нині громадський діяч, Голова Ради Асоціації «Комсомолець Кривбасу», заступник голови наглядової ради Одеської Державної Академії технічного регулювання та якості, доктор філософії в галузі права, Д.П.Степанюк. Все що він пізнав в ТУ № 6, школах ДОСАФ, пригодилось на практиці при автоматизації насосних та теплових станцій Півден ГЗК, в армії, при навчанні в КГРІ, потім на посадах головного енергетика заводу та директора філії інституту.

Всі доповідачі і виступаючі були єдині в думці, що талановиті діти і молодь потребують особливої уваги держави і органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства до роботи, щодо створення умов для виявлення у них здібностей у ранньому віці та їх подальшого розвитку.

Учасники засідання рад з великим інтересом і задоволенням оглянули виставки дитячої та юнацької творчості закладу «Зміна», прийняли рекомендації щодо подальшого розвитку і вдосконалення позашкільної роботи за участі викладачів та науковців навчальних закладів профтехосвіти, вищої школи та підприємств. Запропонована до спільного використання база навчальних закладів профтехосвіти учнями, студентами, молоддю.

Прес-служба Асоціації «Комсомолець Коивбасу»

ФОТОАЛЬБОМ

Переглядів: 704 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

Вхiд користувачiв

Login:
Password:

Пошук

Календар

«  February 2014  »
SuMoTuWeThFrSa
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728

Архів записів

Друзі сайту

Почта

Логин:
Пароль:

Газета