Категорії розділу


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2013 » Травень » 17 » Стенограма доповіді Степанюка Дмитра Петровича
21:00
Стенограма доповіді Степанюка Дмитра Петровича

Стенограма

доповіді  Степанюка Дмитра Петровича, Голови Ради Асоціації «Комсомолець Кривбасу», Народного депутата України другого скликання, член Ради регіонів при Президенті України (1996-1997 рр.), Голови Дзержинської райради (1990-1998 рр.), Заступника Голови Дніпропетровської облради (першого скликання 1990-1994рр, третього скликання 1998-2002рр), Заслуженого працівника промисловості України, Держслужбовця першого рангу, Доктора філософії в галузі права

17.05.2013 р

Кривий Ріг, 14.00, вул.22 партзїзду, 32-а, Музична школа №4, 200 чол

 

День єднання поколінь!

 Шановні учасники зібрання!

Перш за все я хочу Вас щиро привітати на сьогоднішньому заході, громадському Дні єднання поколінь, з святами, що нещодавно минули і святами, що наближаються, в тому числі і з Днем міста, яке відбудеться  у цьому році 25 травня. Хочу подякувати Голові державної адміністрації Дніпропетровської області Дмитру Валерьйовичу Колеснікову, Голові обласної ради Євгену Григоровичу Удоду, Міському Голові м.Кривого Рогу Юрію Григоровичу Вілкулу, головам районних у місті рад за створення сприятливих умов для діяльності інститутів громадянського суспільства  під гаслами «Майбутнє в єдності поколінь!», «Краще збережемо, нове побудуємо!»

Також Криворізькі міські громадські організації «Асоціація «Комсомолець Кривбасу», «Асоціація «Депутати органів місцевого самоврядування», ВГО «Союз спожиавчів України», «Центр з прав дитини», Дніпропетровська обласна організація Всеукраїнської асоціації працівників професійно – технічної освіти, газета «Єднання поколінь» як організатори свята висловлюють Вам усім присутнім свою повагу.

Нагадаю, що головна мета наших громадських організацій не відродження комсомолу (це вже історія), а збереження пам’яті про комсомольську молодь, що відбудовувала місто і споруджувала найпотужнійшій в Європі гірничо-металургійний комплекс в Кривбасі, та зберегти кращі традиції, які були в місті в роботі з молоддю та дітьми.

Слід зазначити, що експерти та громадськість наголошують, що в умовах незалежності України та ринкової економіки 70 відсотків, завдяки владі та органам місцевого самоврядування,громадськості такі традиції в місті збережені.

Однако, є напруга з наданням першого робочого місця випускникам навчальних закладів, та з проходженням практики в умовах виробництва. Особливо на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Іноземний інвестор не приймає на роботу молодь, яка є спадкоємницією Великої Перемоги, отриманої її батькам та дідами як на фронтах, в тилу, в партизанських загонах та підпіллі, з мрією про свободу і щасливе майбутнє їх дітей та онуків.Та і Криворіжсталь будувалась молоддю та для молоді. Але у молоді це підприємство не патриотичні «добрі дяді і тьоті» в Києві відібрали ще 8 років поспіль, тому що їм потрібні були гроші, не думаючи про наслідки для міста і тих, хто це підприємство будував і ціною життя визволяв. Гроші від продажу заводу швидко потратили, а проблеми накопичуються. Більш того, іноземець перетворює підприємстві в небезпечне для життя і здоровя людини, молоді, дітей та довкілля виробництво, під виглядом так званої оптимізації. В звязку з цією оптимізацією судячи з матеріалів ЗМІ та заяв політиків та робітничих лідерів в місті зростає соціальна напруга, невдоволення у владному середовищі, серед громадськості, профспілок, молоді та їх батьків.

Є і інші підприємства та бізнесові структури, які недостатньо  цікавляться молоддю та дітьми, не відображають в колективних договорах цю роботу,а подекуди їх взагалі з трудовими колективами не укладають, не утворюють профспілкові організації , не приділяють належної уваги соціальним питанням робітничої молоді, її харчуванню, питної води, медичному обслуговуванню, безпеці праці, тощо.

Щоб вплинути на усунення цих проблем, починаючи  з 2011 року, Асоціація «Комсомолець Кривбасу» щорічно 17 травня, в день нагородження комсомольської організації Кривого Рогу в 1966 році орденом Трудового Червоного Прапора та напередодні Дня міста, проводить громадський День єднання поколінь Кривбасу під гаслом «Майбутнє - в єдності поколінь!».

В цей день Асоціація «Комсомолець Кривбасу» підводить підсумки громадських огляд - конкурсів на кращого роботодавця (замовника кадрів) та кращий колективний договір щодо молоді віком до 35 років.

У цьому 2013 році 17 травня, тобто сьогодні, Асоціація проводить черговий День єднання поколінь на якому також будуть підведені підсумки вищезгаданих огляд- конкурсів з нагородженням Дипломами Асоціації їх переможців по 30 номінаціям.

На це свято праці та єднання поколінь запрошені роботодавці, профспілки, ветерани, Герої Соціалістичної праці та Герої України, керівники навчальних закладів, органів учнівського та студентського самоврядування, рад молоді підприємств, засоби масової інформації . Саме через працю людина звеличує себе, свій краї, свою Батьківщину. Саме Праця є визначальною в Кривбасі при оцінці діяльності людини.

Сьогодні присутні з нами такі видатні на Криворіжжі особи, в минулому в основному  вихованці технікумів та профтехучилищ,  як:

Леженко Григорій Пилипович, депутат Верховного Совета СРСР (1989), Почесний гірник СРСР (1983), Лауреат премії Ленінського Комсомолу (1977), лауреат Державної премії УРСР (1988), один із кращих прохідників РУ ім.Леніна, вихованець криворізької системи профтехосвіти (ПТУ № 32), нагороджений орденами Трудової Слави 2,3 ступеня, знаком Шахтарська Слава 2,3 ступеня. Він був і є взірецем людини шахтарської Праці, кумиром молодих робітників. 

Сторожук Анатолій Васильович, Герой Соціалістичної праці, Почесний металург-прокатчик, вихованець Криворізького металургійного технікуму та комсомолу,, нагороджений орденами Леніна, Жовтневої революції, Трудового Червоного Прапора, людина легенда, надійний товариш молоді.

Костюченко Михайло Іванович, Герой України (2004), депутат Верховного Совета СРСР (1984), лауреат Державних прамій УРСР та Ради міністрів СРСР, видатний спеціаліст та керівник металургійного прокатного виробництва, наставник і вихователь молоді, нагороджений орденом Держави Україна, двома орденами Леніна, двома орденами Трудового Червоного Прапора, Почесними грамотами Президії ВР України та Кабінету Міністрів України та іншими нагородами.

Ляшенко Олександр Іванович, Почесний металург-сталевар, вихованець Криворізького металургійного технікуму та комсомолу, перший у Дніпропетровській області повний кавалер орденів Трудової Слави (1974,1978,1984), а це рівнозначно званню Героя Соціалістичної праці, нагороджений також орденами Трудового Червоного Прапора. Привітаємо їх усіх оплесками (після оплесків)

Сьогодні відсутні але ми їх оголошуємо, що вони активні носії патріотичних ідей для молоді, це:

Костенко Віталій Олексійович, Герой Соціалістичної праці, вихованець системи профтехосвіти та комсомолу, бригадир монтажників Кріворіжстальконструкції, ударник праці при будівництві ДП-9 на Криворіжсталі, нагороджений орденами Знак Пошани, Трудового Червоного прапора, та Леніна. Героя отримав за будівництво ПівнічГЗК.

Владимеренко Олександр Володимирович, Герой України (2004), вихованець Криворізького металургійного технікуму та комсомолу, металург-сталевар, представник славетної династії збагачувальників та металургів, нагороджений орденом Держави Україна, наставник молоді.

Короленко Михайло Костянтиновіч, Герой України, міністр промислової політики України та інші.Привітаємо їх оплесками (після оплесків)

Сьогодні серед нас присутній також:

Земляний Микола Федорович, жива легенда Кривбасу для молоді, Почесний громадянин міста, керуючий молодіжного колективу будівельників Криворіжіндустрбуд

Спасибі Вам усім за те,  що Ви в строю. Спасібо, що Ви з нами і з молоддю. Довголіття Вам і високої працездатності в громадському житті на довгі роки наперед, дорогі наші ветерани, в тому числі і комсомолу і піонерії (аплодисменти)

Проведенню сьогднішнього Дня єднання поколінь та цих конкурсів передувало проведення Асоціацією спільно з органами місцевого самоврядування, профспілкам, навчальними закладами та владою громадського «круглого столу» з проблем укладання колективних договорів щодо молоді та дітей.

Його проведенню сприяло звернення міського Голови, д.т.н, Президента АГНУ ЮГ Вілкула до роботодавців та бізнесменів, яке він виголосив на спільній нараді з громадськістю та  в ЗМІ в лютому 2012 року та колегія Міносвіти і науки України що відбулася в січні 2013 року з цих питань.

Асоціація «Комсомолець Кривбасу», як раніше комсомол, уклала з усіма професійно-технічними закладами міста, в яких навчається більше 11 тисяч молодих людей, угоду про шефські стосунки при підготовці сучасних робітничих кадрів для промисловості та соціальної сфери.    

Захід громадськості, що його організовує Асоціація «Комсомолець Кривбасу» 17 травня щорічно, відповідає діям Президента України ВФ Януковича щодо оголошення 2015 року «Роком єднання поколінь», про що він оголосив в червні 2010 року в щорічному послані Президента України до українського парламенту.

Захід та конкурси стали можливими, про що я наголошував вище, завдяки і позитивній атмосфері яку створюють Президент України ВФ Янукович та Уряд країни, обласна державна адміністрація, обласна рада та органи місцевого самоврядуваня  міста Кривого Рогу та районів у місті щодо діяльності інститутів громадянського суспільства та їх ЗМІ.

В майбутньому ми плануємо на цьому Дні єднання поколінь 17 травня щорічно вручати памятні іменні нагрудні візнаки Асоціації «Комсомолець Кривбасу» які вона заснувала на честь видатних криворіжців  для нагородження сучасної та майбутньої молоді віком до 35 років за професійні досягнення. Зараз іде розробка дизайну таких відзнак та вирішуються питання щодо їх виготовлення.

Тепер надаю слово Віталію Олексійовичу Сапізі для оголошення рішення оргкомітеру та Ради Асоціації про нагородження переможців конкурсів у відповідних номінаціях.(Сапіга ВО оголошує рішення про діпломи, а Степанюк ДП їх вручив) 

Прес-служба Асоціації «Комсомолець Кривбасу»

Переглядів: 658 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

Вхiд користувачiв

Логін:
Пароль:

Пошук

Календар

«  Травень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архів записів

Друзі сайту

Почта

Логин:
Пароль:

Газета