Категорії розділу


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2014 » Грудень » 15 » Рішення про підготовку до 70 річчя Перемоги.
07:45
Рішення про підготовку до 70 річчя Перемоги.

Рішення

Рад громадських об’єднань м. Кривого Рогу Асоціацій «Комсомолець Кривбасу»,

«Депутати органів місцевого самоврядування», «Г.І. Гутовського» (спільне засідання)

від 11.12.2014 р.

 

«Щодо підготовки до 70 річчя Великої Перемоги у 2015 році»

 

22 червня 1941 року фашистська Німеччина віроломно, без оголошення війни, напала на Радянський Союз, до складу якого входила тоді УРСР.  В результаті нападу вся Україна була окупована як і інші республіки заходу СРСР.

Звільнення України відбувалось Червоною Армією, партизанами,  підпільниками і працівниками тилу всього СРСР з січня 1943 року по 28 жовтня 1944 р.

(Довідково: другий фронт західними союзниками був відкритий 6 червня 1944 р, коли практично Україна була звільнена)

Весь український народ був у вогнищі війни і вніс неоціненний вклад для досягнення Великої Перемоги. В результаті цієї війни загинуло біля 10 мільйонів українських громадян, як на фронті, так і на окупованій території дітей, жінок і людей похилого віку, військовополонених, замучених в німецьких концтаборах.

Відомо, що частина національно-патріотичних сил України, що знаходяться у владі, по їх твердженню, вже з початку війни в 1941 році робили спробу використати окупантів у визвольних змаганнях за незалежність України, в боротьбі з НКВС та деякими частинами Червоної Армії.

Але ця спроба зазнала поразки, оскільки фашисти також як і Радянський Союз, не бачили Україну Незалежною державою. В результаті ватажки цього руху та творча інтелігенція  були знищені як службами безпеки фашистів, так і НКВС. Частини УПА, народжені весною 1943 року, по свідченням політичних і державних діячів України національного спрямування, знищувались, як в період війни німцями, НКВС, військовими, партизанами,  поляками, так і після її закінчення силовими органами СРСР.

Статус учасників цього руху, вже українською Незалежною державою, також не визначений до цього часу на законодавчому рівні, з-за протиріч і суперечностей в українській історії: чи дійсно ОУН і УПА є стороною визвольних змагань за незалежність України, чи є посібником фашистського режиму?... Не віднесені вони законом і до учасників другої світової війни. На часі велика робота як в верхах, так і на низах до порозуміння.

Виходячи з поточної ситуації, що склалась на передодні 70 річчя Великої Перемоги у Великій Вітчизняній війні (1941-1945 рр) :

 1. Закликати міську владу та органи місцевого самоврядування, прийняти відповідні рішення щодо загальноміської успішної підготовки та проведення відзначення в місті - Дня визволення міста та Великої Перемоги у Великій Вітчизняній війні (1941-1945 рр). З цією метою, з нашої точки зору, бажано:
 • Привести братські могили та місця поховань воїнів, пам’ятні дошки в належний стан;
 • В загальноосвітніх, навчальних закладах міста упорядкувати та оновити музеї, стенди та куточки про війну та її учасників - визволителів;
 • Провести пам’ятні заходи по вшануванню воїнів, партизан та підпільників, працівників тилу, які віддали своє життя за Незалежність Вітчизни та м. Кривого Рогу;
 • Вшанувати кожного з учасників війни - визволителів м. Кривого Рогу;
 • Передбачити для  заходів відповідне бюджетне, та позабюджетне фінансування;
 • ТРК «Рудана» та комунальному закладу ЗМІ «Червоний Гірник», починаючи з початку 2015 року, започаткувати  цикл передач та публікацій про війну, визволителів України та міста, націлених на порозуміння всіх політичних сил, всіх напрямків;
 • В церквах проводити  богослужіння в пам'ять про загиблих та живих визволителів від фашистів, міста та України, незважаючи на політичні уподобання;
 1. Членам Асоціації прийняти активну участь в підготовці та проведені заходів приурочених 70-річчю Великої Перемоги та визволення м. Кривого Рогу від фашистських загарбників
 2. З метою додержання в місті суспільної злагоди, закликати членів Асоціацій до діалогу і порозуміння щодо встановлення історичної правди про визвольні змагання за Незалежність України,  в тому числі і після остаточного законодавчого визначення статусу всіх учасників цієї кривавої боротьби.
 3. Прийняти участь у випуску підготовленої і зверстаної книги «Письма павшего солдата» (В.Бухтіяров) до Дня Перемоги в 2015 році. Організувати збір коштів для оплати типографських витрат (В.Сапіга, Н.Рибаченко, С.Неженцев).
 4. Організувати до Дня Перемоги в 2015 році в Академічному театрі ім. Т.Г. Шевченка виставу «Письма павшего солдата» (В.Бухтіяров – літературна частина, В.Полубоярцев - сценарна частина, Д.Степанюк - організаційна частина)
 5. На передодні Дня Перемоги в  2015 році провести заходи по вшануванню пам’яті про молодих підпільників Криворіжжя, які героїчно  віддали  своє життя за Вітчизну і м. Кривий Ріг з груп М.Решетняка, Ю.Козаченка, Ф.Щербака, В.Козиненка, І. Демиденка та інших молодих патріотів (Л.Ваганова, В.Шевченко).
 6. Звернутись до  Криворізької  міської організації ветеранів війни та праці (М.Дабіжа) підтримати ці пропозиції і спільними діями вшанувати День визволення міста та День Великої Перемоги у Великій Вітчизняній війні (1941-1945 рр)
 7. Доручити Д.Степанюку   рішення оприлюднити в мережі Інтернет www.kk-krivbass.org.ua, надіслати до електронних та друкованих ЗМІ, органів місцевого самоврядування та політичних діячів в порядку інформації.

 

 

Дмитро Степанюк, Головуючий спільного засідання рад громадських обєднань

Переглядів: 324 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

Вхiд користувачiв

Логін:
Пароль:

Пошук

Календар

«  Грудень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Архів записів

Друзі сайту

Почта

Логин:
Пароль:

Газета