Категорії розділу


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2018 » Квітень » 23 » РИНОК ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ КРИВБАСУ
21:46
РИНОК ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ КРИВБАСУ

Степанюк Дмитро

Facebook 13/12/2017

РИНОК ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ КРИВБАСУ
УЖЕ НЕ МОЖЕ КОНКУРУВАТИ НАВІТЬ З РИНКАМИ КРАЇН СХІДНОЇ ЄВРОПИ З-ЗА НЕВІДПОВІДНОСТІ ЗАРОБІТНЬОЇ ПЛАТИ І ПРЕСТИЖНОСТІ КВАЛІФІКОВАНИХ ПРОФЕСІЙ

Наприклад, на підприємствах гірничо-металургійної галузі, де тяжкі умови праці, несприятливі екологічні умови, висока захворюваність населення на тяжкі хвороби в наслідок виробничої промислової діяльності, у 80 відсотків працівників вона складає менше 15000 гр,/ або нижче 500 евро, що менше в декілька разів в порівнянні з сусідніми країнами.

Тому професійна орієнтація молоді Кривого Рогу , державна вища школа, професійна підготовка та навчання починають працювати за рахунок бюжетів різних рівнів на ринок праці інших країн. Посилились міграційні процеси, особливо експорт висококваліфікованих кадрів. Для криворізького регіону міграція і її реклама прийняли загрозливий характер.

Згідно експертних досліджень, молодь перестає бачити майбутнє в своєму місті, на підприємствах гірничо - металургійної галузі, які будувалась молоддю і для молоді.

Зупинити/ або хоч би мінімізувати цей процес неможливо без підняття заробітної плати в найближчий час до рівня не менше 1000 євро в місяць для кваліфікованих працівників робітничих професій. Молодь природно хоче жити заможно, в людських умовах, розвиватись, створювати сімї, досягати успіхів, відчувати причетність до великих справ, необхідність своєму місту і країні.

Під загрозою реалізація і затвердженого міською радою Стратегічного плану розвитку міста до 2025 року, кадрове забезпечення комунальної та соціальної сфери.

Стало проблематичним само існування в місті освітянської бази вищої та професійної підготовки фахових працівників для регіону. Все частіше звучить термін «оптимізація» навчальних закладів міста, що означає їх ліквідацію/ або скорочення обсягів підготовки.

Про це та інше йшла розмова на громадських обговореннях «Децентралізація професійно-технічної освіти та навчання в Кривбасі: державно-приватне партнерство на базі колективних договорів», що відбулися в м.Кривий Ріг, в Будинку профспілок, пр.Металургів 36-А, 12.12.2017, з 11.00 до 14.00.

В заході взяли участь 66 криворожан, громадських діячів, патріотів, батьків, не байдужих осіб за своє місто і країну.

Серед них : Герой України, металург, Михайло Костюченко, Герой соцпраці металург, Анатолій Сторожук, народні депутати України минулих скликань Дмитро Степанюк, Сергій Баландін; діючі депутати Дн.обласної ради Сергій Баландін, Ігорь Доценко, Ірина Салащенко,Вадим Щокін; депутат міської ради, громадський діяч Віктор Артюх та інші депутати різних рівнів; керівники районів, заступники міського голови минулих років Георгій Гончарук, Дмитро Степанюк, Віктор Артюх, Микола Ткачук; науковці: доктор філософії в галузі права Дмитро Степанюк, завідувачі кафедр провідних державних Вузів міста д.т.н., професор Олександр Учитель, д.т.н., професор Олег Сінчук, д.т.н., професор Вадим Щокін, д.п.н.,професор Олена Лаврентьєва; к.т.н., доцент Микола Босняк;  керівник державного Центру занятості Ігор Вознюк; лідери та активісти міських профспілок Олімпіада Фарафонова, Галина Кириченко, Марина Алферова, Артур Бєлошавін, Выктор Кукоба, Олександра Вернигоренко, Олександр Родь, Олег Немченко, Олексій Коношко, Оксана Шахмоть та інші; провідні ЗМІ міста та зацікавлених підприємств. Прийняли участь також керівники підприємств, будівельних організацій, бізнесових структур, органів місцевого самоврядування, діючі і минулих років, мешканці міста. Захід проводився не як політичний форум електорату, а як добровільний «круглий стіл» не байдужих професійних людей з багатьох місцевих та Всеукраїнських інститутів громадянського суспільства, які відгукнулись на оголошення громадського оргкомітету.

Обговорені проекти пропозиції і звернення громадськості до провідних для міста і країни власників підприємств : Лакшмі Міталл, Ріната Ахметова, Вадима Новинського, Ігоря Коломойського, Олександра Ярославського, та інших володарів великих організацій в інфраструктурі міста в сфері виробництва цементу, будівництва, транспорту, торгівлі, ресторанного бізнесу, щодо підняття заробітної плати в цивілізований спосіб, посилення інтеграції роботодавців з навчальними закладами, як вищої школи, так і професійної підготовки висококваліфікованих працівників робітничих професій на базі ЗУ «Про освіту», «Про державно-приватне партнерство», «Про колективні договори та угоди», інших нормативних актів Уряду та Дніпропетровської облради і ОДА, Криворізької міської ради, про перегляд/ або доповнення колективних договорів і угод. Запропоновані конкретні заходи щодо такої інтеграції, оновлення/або створення навчально-практичних та консультативних центрів на базі традиційних державних закладів професійної підготовки та навчання.

Визнано, що відсутність сучасних Законів «Про технопарки», «Про професійну освіту» гальмує розвиток регіону, використання трудових ресурсів кваліфікованих працівників.

Прийняті звернення до Уряду країни, Дніпропетровської обласної ради і ОДА, органів місцевого самоврядування міста, районів міста.

Підтримані депутати обласної та міської ради в їх намаганнях захищати інтереси Кривбасу на всіх рівнях, бути разом з своїми виборцями, в тому числі, що торкається майбутнього молоді і дітей.

Відкрив від оргкомітету обговорення і вів Степанюк ДП. Давав вичерпні коментарі до проектів пропозицій і звернень, секретар оргкомітету, професійний організатор на Криворіжжі системи профтехосвіти Сапіга В.О. Виступили в порядку дискусій, інформації і з пропозиціями: Щокін В.П., Артюх В.М., Учитель О.Д., Сінчук О.М., Лаврентьєва О.О., Семенов А.І., Вознюк І.Б.,Бухтіяров В.П., Маленко В.Є., Фарафонова О.І., Коротков Є.О., Ваганова Л.І. які підтримали проекти за основу. Вівся протокол. Була створена лічильна комісія. Надійшло біля 40 пропозицій і доповнень, як в процесі обговорення, так і в електронному вигляді. Пропозиції надійшли навіть з Львівської політехніки, д.п.н., професор Лілія Сушенцева. Оргкомітету доручено їх доопрацювати.

Протокол і остаточні підсумки громадського обговорення будуть оприлюднені на сайті громадських організацій www.kk-krivbass.org.ua та в соціальних мережах facebook, надіслані зацікавленим сторонам і особам в паперовому / або електронному вигляді.

Перший сюжет про громадське обговорення очами телевізійних журналістів ТРК «Рудана» приводимо нижче

Прес-служба координаційної ради

Підготовка робітничих кадрів | ТРК "Рудана"

Про роботу та робітників говорили сьогодні в Будинку профспілок. Рада соціального партнерства та громадські організації Кривого Рогу організували слухання. Як по...

rudana.com.ua

 

Переглядів: 10 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

Вхiд користувачiв

Логін:
Пароль:

Пошук

Календар

«  Квітень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Архів записів

Друзі сайту

Почта

Логин:
Пароль:

Газета