Категорії розділу


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2016 » Квітень » 20 » РЕЗОЛЮЦІЯ конференції «До екологічної свідомості - через біологічну освіту і виховання молоді»
19:36
РЕЗОЛЮЦІЯ конференції «До екологічної свідомості - через біологічну освіту і виховання молоді»

 

РЕЗОЛЮЦІЯ

 

    громадської науково – практичної конференції «До екологічної свідомості - через біологічну освіту і виховання молоді» (до 100 річчя від Дня народження І. А. Добровольського, доктора біологічних наук, професора кафедри ботаніки і екології Криворізького державного педагогічного університету)

 

14.04.2016, 11.00, 400 чол.

ДВНЗ «Криворізький педагогічний університет»

 

    Учасники конференції, доповідачі і виступаючі, зазначають, що мрія професора-фронтовика Великої Вітчизнянної війни (1941-1945рр), щодо перетворення гірничо-металургійного Кривбасу в зелене, квітуче місто - в основному  здійснилася!

    У 41-му він добровольцем пішов на фронт. Пройшовши від Сталінграда  до  німецького  Баутц , як сапер  жодного  разу  не  помилився . Страшне поранення наздогнало його тільки в самому кінці війни. За два тижні до її закінчення втратив ногу.

    У Кривий Ріг, в рідній інститут він повернувся на протезі. Ампутація була високою, примітивний протез завдавав нелюдські страждання. Але, не зважаючи на це, він невпинно організовував наукові експедиції з вивчення степової флори, і пішки разом з криворізькими студентами виходив вздовж і впоперек і криворізькі околиці, і придніпровські степи, і Кримські гори. Захистив кандидатську і докторську дисертації з екології, став професором.

     За жертовну участь в польових геоботанічних дослідженнях   професор О.Л.Бельгард  влучно  назвав   його  «ботанічним  Мересьєвим» за мужність, цілеспрямованість, високу працездатність, саможертовність ради науки і конкретної справи для Кривого Рога.  І  це була  цілком  заслужена   оцінка    людині ,  інвалідність  якої  дуже  обмежувала  її  пересування, ходу, особливо в умовах лісу, степу, вибалків і урвищ.

    Його наукові дослідження і практична діяльність були положенні в основу проектних рішень і подальшої розбудови озеленення промислових територій, житлових масивів, парків, скверів, ботанічних садів Кривбасу.

    Сьогодні Кривий Ріг вважається одним з найзеленіших міст України. Фахівці стверджують, що за кількістю каштанів і лип він цілком може змагатися з мальовничим Києвом.

    Криворіжці це знають, звикли цим пишатися, але навряд чи замислюються над тим, що так було далеко не завжди. До війни  степове місто Кривий Ріг в літню спеку знемагало від спеки, поодинокі деревця акації не могли захистити від частих пилових бур.

    А створенню нинішнього чудового зеленого убору, за підтримки влад міста та промисловців, присвятив своє життя професор Іван Андрійович Добровольський .

    За його ініціативи в Криворізькій міськраді в 1959 році заснована Почесна дошка «Кращий упорядник Кривого Рога»

    І все ж,  гідне увічнення пам'яті цієї самовідданої люд ини  так і залишилось неоплаченим боргом криворіжців.

    Тому проведення громадської науково-практичної конференції до його 100 річчя,   віднесення Добровольського І.А. до легенд трудового Кривбасу, заснування громадськими організаціями міста медалі «Майбутнє-в єдності поколінь! В пам'ять Івана Добровольського», відкриття меморіальної дошки, випуск брошури «Легенди трудового Кривбасу», біобібліографічного покажчика «Видатний геоботанік України
(до 100-річчя від дня народження професора І. А. Добровольського)
»,  найменування однієї і з вулиць його ім’ям, заснування громадської організації «ім.І.А.Добровольського», та стипендії його імені для кращих студентів біологів,  є  спробами зберегти пам'ять про видатну особистість для вдячних нащадків, за все те, що для них зробив цей світлий вчений, патріот міста, фронтовик.

    Але найкращим пам’ятником Добровольському І.А. буде подальша робота над здійсненням його гасел  «Моя мрія-зелений, квітучий Кривбас», «До екологічної свідомості - через біологічну освіту і виховання молоді!». Вони актуальні і по сьогодні.

    Тому в стратегічному плані розвитку міста до 2025 року, розробленому під керівництвом Криворізького міського Голови професора Вілкула Ю.Г., головним завданням є підвищення якості життя криворіжців, покращення екологічних умов, благоустрою, приведення озеленення до рівня європейських стандартів.  

 

Конференція звертається з пропозиціями:

 1. До громадян міста, промислових підприємств, організацій та установ  Кривого Рога :
 • про відповідальне ставлення до зелених насаджень скверів, парків, легенів міста-дерев річок Інгулець, Саксагань, ставків.
 • не забруднювати повітря шкідливими викидами, річки стоками, місто сміттям, відходами
 • пам’ятаючи, що Кривий Ріг наш спільний дім зберігати  в належному стані все те, що створили старші покоління для здорового, безпечного та комфортного проживання в місті і дітям, і дорослим   
 1. До Криворізької міської ради та виконавчих органів місцевого самоврядування:
 • започаткувати щорічний огляд-конкурс кабінетів біології та пришкільних ділянок із залученням фахівців кафедри ботаніки та екології та відзначенням переможців
 • здійснювати подальшу очистку та упорядкування русел річок Саксагань та Інгулець, озер та водоймищ , озеленення їх берегів
 • регулярно очищувати  від побутових відходів та сухостою всі паркові зони Криворіжжя, вдосконалювати їх благоустрій, естетичний вигляд та зручність для відпочинку на рівні европейських практик  «Стандарт для споживача!»
 • підняти роль та значення органів капітального будівництва, землеустрою, архітектури та містобудівельної ради, науковців кафедри ботаніки та екології у збереженні зелених насаджень, подальшому озелененні дворів, реконструкції та будівництві парків, скверів та інших обєктів благоустрою
 1. До навчальних закладів:
 • створити Екологічні громадські ради (ЕГР), метою яких повинні стати планування та здійснення просвітницьких екологічних заходів, контроль за здійсненням міських екологічних програм, оганізація екскурсій, екологічних конкурсів
 • щорічно  в квітні до річниці народження І. А. Добровольського Екологічним громадським радам навчальних закладів  робити звіт про проведену  роботу з питань благоустрою закріпленої території та підведення  підсумків конкурсів  з цього напрямку діяльності
 1. До ДВНЗ «Криворізький державний педагогічний університет»:
 • започаткувати щорічний конкурс студентських наукових робіт з питань екології «ім.І.А.Добровольского»
 • створити з числа Екологічних рад навчальних закладів, Екологічну громадську раду університету, метою якої повинна стати координація наукової та практичної екологічної просвітницької діяльності в місті
 • заснувати стипендію «ім.Добровольського»  для кращих студентів біологів

 

Нашими міськими гаслами як і раніше повинні бути:  « Майбутнє-в єдності поколінь!», «Краще збережемо-нове побудуємо!», «Кривбас-зелене, квітуче місто!», «До високої екологічної свідомості-через біологічну освіту і виховання молоді», «До високої якості життя-разом!»

ОРГКОМІТЕТ КОНФЕРЕНЦІЇ

Переглядів: 259 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

Вхiд користувачiв

Логін:
Пароль:

Пошук

Календар

«  Квітень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архів записів

Друзі сайту

Почта

Логин:
Пароль:

Газета