Категорії розділу


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2014 » Січень » 23 » Прес-реліз про науково-практичну конференцію в КНУ 21.01.2014
10:20
Прес-реліз про науково-практичну конференцію в КНУ 21.01.2014

Науково-практичний семінар в КНУ

Прес-реліз

21.01.2014 року на базі Криворізького Національного Університету відбувся науково-практичний семінар викладачів, майстрів, методистів електротехнічного профілю  професійно – технічної освіти Кривбасу на тему: «Актуальність питання енергоефективності та її ролі в системі освіти».

На семінарі була заслухана науково-практична доповідь про актуальність енергозбереження, електротехнічних дисциплін в незалежній Україні видатного українського вченого, завідуючого кафедри електромеханіки КНУ, професора, д.т.н., завідуючого регіональним центром ефективних технологій з енергозбереження Толмачева Станіслава Трофимовича.

В доповіді наголошено, що на сьогодні питання енергозбереження, конкурентоздатність вітчизняної продукції на світових ринках - є головним завданням науки, виробництва та влади. В зв’язку з цим потрібен новий рівень мотивацій для виробників щодо підвищення ділової досконалості, підготовки не тільки спеціалістів з вищою освітою, а і працівників робітничих професій які б обслуговували нову техніку.  КНУ зацікавлений в тому, щоб на електротехнічні спеціальності вузу приходило більше осіб з практичними виробничими навиками. Адже від якості технічної освіти залежить науково-технічний рівень виробництва, якість соціальної сфери для комфортного та безпечного життя людини. Тому для КТУ підготовка робітників електротехнічних професій в системі профтехосвіти викликає зацікавленість, так як в майбутньому у виробництві та житті людини доля електричної енергії і вимоги щодо її ефективного використання будуть зростати.

На семінарі виступили Галочка І.М., начальник відділу з питань енергомененжменту Криворізького міськвиконкому, Сапіга В.О. заступник гоолови Асоціації працівників профтехосвіти по Кривому Рогу, Кравець М.Т. відповідальній працівник адміністрації КТУ.

Учасник семінару, колишній випускник ТУ №6 та вечірнього електротехнічного факультету цього вузу, народний депутат України другого скликання, заслужений працівник промисловості України, доктор філософії в галузі права, віце-президент Міжнародної академії стандартизації Дмитро Степанюк у своєму виступі наголосив, що підготовка до підписання Україною договору про Асоціацію з ЄС показала, про неготовність українських підприємств конкурувати на світових ринках не тільки з Заходом, а і з Росією, яка з 1.01.2015 року переходить на нові технічні регламенти, з-за великої енерговитратності і застарілої споживчої вартості товарів широкого вжитку. Цьому сприяє велика  складова лобістів імпортерів у владі, знищення національної стандартизації і метрології, відсутність технічних регламентів, ліквідація Держстандарту України. Тому саме в цей час, роль науковців енергетиків, електомеханіків, програмістів, їх професійних громадських  обєднань,  як найбільш інтелектуальної частини суспільства, зростає. З розширенням енергозбереження зростає і попит на високопрофесійних працівників робітничих професій з числа молоді. Тому семінар актуальний. Він також наголосив, що знає давно науковців в галузі електротехніки як Толмачева С.Т., Родькіна Д.Й., Каневского В.В., Хорольского В.П. , Сінчука О.Н., яким він завжди довіряв як вченим-викладачам і їх прогнозам, і жалкує про передчасний відхід в інший світ науковців у яких він особисто також слухав лекції Файнштейна Е.Г., Гужевського О.Т., Мусарського В.З. Назаренка В.М., Бутенка В.І.,  та інших патріотів цієї сфери діяльності.

Результатом семінару стала домовленість між електротехнічними кафедрами КТУ і закладами по підготовці працівників робітничих професій про співпрацю, про підвищення кваліфікації викладачів цих закладів на базі сучасних університетських лабораторій з якими вони ознайомились.

Ініциатором цього семінару виступили Асоціація «Комсомолець Кривбасу» та навчальні заклади профтехосвіти міста між якими існує договір про шефські стосунки.


Прес-служба Асоціації «Комсомолець Кривбасу»

Переглядів: 418 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

Вхiд користувачiв

Логін:
Пароль:

Пошук

Календар

«  Січень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архів записів

Друзі сайту

Почта

Логин:
Пароль:

Газета