Категорії розділу


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2014 » Липень » 23 » Прес-реліз «До високої якості життя, разом!»
11:41
Прес-реліз «До високої якості життя, разом!»

«До високої якості життя, разом!»

Прес-реліз

11 липня 2014 року відбулось засідання науково-практичного  "круглого столу" громадських об’єднань, профспілок та ЗМІ на тему "Кривий Ріг: розвиток самоврядування в контексті становлення громадянського суспільства", організованого асоціаціями «Комсомолець Кривбасу», «Депутати органів місцевого самоврядування», «ім.Г.І.Гутовського», міською організацією «Союзу споживачів України», «Працівників профтехосвіти», «Центру з прав дитини», газетою «Єднання поколінь», члени яких будували місто і не байдужі як до сьогодняшнього, так і його майбутнього.  Ведучу участь в науковому супроводженні заходу взяла кафедра   філософії та соціологічних наук Криворізького Національного Університету

В його засіданні в конференц-залі КНУ прийняли участь біля 90 представників  майже 60 громадських організацій, в тому числі національних меншин, профспілок, ЗМІ, студентства, учнівської молоді, козацтва, науковців,  піклувальних рад, правоохоронців міста та інші.

Була заслухана доповідь Д.Степанюка, голови Ради Асоціації «Комсомолець  Кривбасу», народного депутата України другого скликання (1994-1998рр), голови Дзержинської райради першого та другого скликань (1990-1998 рр), депутата, заступника голови на громадських засадах демократичної Дніпропетровської обласної ради першого скликання (1990-1994рр), голови обласної комісії по вивченню впливу ГКЧП на території цієї області (1991р), голови обласної комісії по напрацюванню пропозицій до першого проекту  Конституції незалежної України (1990-1994рр), представника ВР України (1994-1998рр) і одночасно Президента України (1996-1997рр) в АР Крим, заслуженого працівника промисловості України,  доктора філософії в галузі права.

З співдоповіддю виступив  В.Капіца, відомий вчений в сфері філософії, суспільних відносин і конфліктології, д.ф.н., професор, академік поважних профільних академій країни та світу, завідуючий кафедрою філософії та соціологічних наук Криворізького Національного Університету.

В процесі обговорення проекту резолюції були виступи та пропозиції представників громадських об’єднань С.Бережного, І.Туровської,  В.Силки, В.Штефана, О.Цибаня, О.Крижова, Ю.Засядьвовка, Ю.Федосенка, В.Вовк, В.Кривди, В.Бухтіярова та інших, як надто радикальних, так і поміркованих, як симпатиків ЄС так і ТС, але не байдужих до України, до життя в місті і його майбутнього, до молоді та дітей.

В роботі «круглого столу» прийняли участь запрошені відповідальні представники органів влади та органів місцевого самоврядування І.Стельмах, А.Гречух, Н.Медвідь, а также Герой України М.Костюченко, депутати провладних та опозиційних сторін міської та районних рад та інші  особи.  Були присутні також відповідальний проректор КНУ М.Стрюк, поважні члени асоціації ім.Г.І. Гутовського Г.Овсянік, Р.Русакова, В.Мірошниченко, Н.Фоменко та інші, чий внесок в розбудову і розвиток міста в різні часи вагомий.

З метою посилення суспільної довіри в місті, одноголосно (без «проти» і «утримався»)  була проголосована підготовлена організаторами заходу конструктивна підсумкова резолюція, в якій в цивілізованій правовій формі  висловлено звернення до міського Голови Ю.Вілкула:  внести на сесію міськради запропоновані учасниками системні зміни до Статуту міської громади, щодо покращення комунікацій між органами місцевого самоврядування та громадськими об’єднаннями, профспілками, ЗМІ.

Запропоновано приступити до поступового і виваженого перегляду історичних пам’ятників, меморіальних дошок, найменування вулиць, що викликають гострі, а інколи і радикальні дії в суспільстві.

Утворити при міській та районних радах, керуючись існуючою нормативною базою КМУ,  Громадські ради, голів яких ввести до складу відповідних виконкомів на громадських засадах.

Підтримані пропозиції Президента України П.Порошенка, щодо змін до Конституції України, відносно розширення повноважень і прав місцевого самоврядування, мовної політики. 

Висловлено побажання в КНУ відродити військову кафедру для підготовки офіцерів запасу, спорудити в сквері Героїв монумент в пам’ять про загиблих криворіжців при захисті територіальної цілосності та державного суверенітету України. Загиблих вшанували хвилиною мовчання. Їх імена повинні жити у віках.

Запропонувати нардепам К.Павлову, Ю.Любоненко, В.Задорожному, С.Глазунову, Д.Шпенову виступити з законодавчою ініціативою про прийняття законів Про добровільні народні дружини та Про козацтво,  в яких передбачити соціальний захист їх членів при підтримані разом з правоохоронцями громадського порядку в місті.

Рекомендовано в ТРК Рудана, Криворіжжя, в газеті ЧГ до складу редакційних рад включити представників Громадських рад. ТРК Рудана організувати відкритий мікрофон.

Учасники заходу звернулись до політичних партій з пропозиціями, на наступних виборах висувати кандидатами в депутати як можна більше моральних супільних авторитетів, легальних ділових осіб не пов’язаних з тіньовим капіталом, осіб, в тому числі і молодь, що проживають, або працюють  на територіях відповідних рад, а до виборців - підтримувати саме таких висуванців!

Захід пройшов гостро, але в конструктивній формі, без вираженого політичного протистояння та звинувачень, на професійному рівні, під гаслами «До високої якості життя, разом!», «Від якості влади, до якості життя!», «Майбутнє, в єдності поколінь!».

В цілому позитивні відгуки про «круглий стіл», що надходять до його організаторів,  засвідчують про підтримку криворіжцями його пропозицій і домінування в місті консолідації і демократичних правових принципів розвитку.

Звісно є і поодинокі радикальні, навіть образливі голоси, що претендують на лідерство, прагнуть побудувати майбутнє без поваги до минулого і його людей,  для яких просвіта та теоретичні  основи демократії  і право на науково-практичному заході є «словоблуддям» (!?....).  Їх висловлювання в інтернеті переконливі, що їх більше непокоїть те, що ініціатива переходить в конституційно - правове, професійне і конструктивне русло і можливо без них.

Адже такі «круглі столи» роблять політичні і соціальні процеси прозорими, несуть просвітницьку ідеологію, не дозволяють продажним політикам і тіньовому капіталу використовувати громадські об’єднання і людей в корисних цілях, перетворюють їх з товпи  в освічений електорат.  

Проведений «круглий стіл»  став  одним із чергових просвітницьких заходів на шляху до влади громадянського суспільства, а його пропозиції, це конституційний інтегрований плюралізм думок, щодо офіційної політики в країні і місті, покращення правових, системних комунікацій органів і посадових осіб  з владними повноваженнями з інститутами цього суспільства.  

Надіємося, що «круглий стіл» започаткує конструктивний суспільний діалог на науковій і правовій базі,  а його пропозиції  будуть мати позитивні наслідки, як для влади, органів місцевого самоврядування, так і для громадських об’єднань, профспілок, ЗМІ  і в цілому територіальної громади міста, як сьогодні, так і в майбутньому. Переконані, що розвиток міста буде відбуватись з опорою на славне минуле міста і людей, що його захищали, розбудовували, в ньому жили і працювали, або живуть і працюють і по цей час. Адже без минулого не буває і майбутнього!

Довідково: Повний текст доопрацьованої  підсумкової резолюції оприлюднюється нижче і буде надісланий до зацікавлених сторін в електронному вигляді.

Прес-служба Криворізької Асоціації «Комсомолець Кривбасу»

Переглядів: 282 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

Вхiд користувачiв

Логін:
Пароль:

Пошук

Календар

«  Липень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Архів записів

Друзі сайту

Почта

Логин:
Пароль:

Газета