Категорії розділу


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2015 » Листопад » 25 » ПРАВОВА ДЕРЖАВА: НЕОБХІДНА УМОВА НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ! (Політико-правові судження)
20:12
ПРАВОВА ДЕРЖАВА: НЕОБХІДНА УМОВА НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ! (Політико-правові судження)

ПРАВОВА ДЕРЖАВА: НЕОБХІДНА УМОВА НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

(Політико-правові судження)

 

ДМИТРО СТЕПАНЮК, громадський діяч, народний депутат України другого скликання, Представник ВР України (1994-1998), і одночасно Постійний Представник Президента України в АР Крим, член Ради Регіонів (1996-1997), голова Дзержинської райради і райвиконкому першого і другого скликань (1990-1998), заслужений працівник промисловості України, доктор філософії в галузі права, один із фундаторів громадянського суспільства в Кривбасі, становлення малого та середнього бізнесу, як основи економічної та політичної демократії, на початку незалежності України. Один із учасників розробки поправок і прийняття Конституції України 1996

 

   « Громадські організації, що входять до Координаційної ради «Кривий Ріг-рідне місто!», яку мені довірили очолити інститути громадянського суспільства, не є суб’єктами виборчих процесів : виборчих комісій, не висували кандидатів на посаду міського Голови, в депутати, спостерігачів, тощо.

  Це законом про вибори віддано повністю політичним партіям, членами яких є тільки до 5 відсотків громадян України. Усі інші 95 відсотків - ми, громадянське суспільство.

  Тому ми не маємо власних достовірних даних про вибори і повинні довірятись політичним партіям, їх виборчим комісіям, які роздираються протиріччями, та з ЗМІ.

Але ми маємо власні судження на події.

 

«Я САМ СОБІ ДЕРЖАВА»

 

Ми добре обізнані, що спірні виборчі питання по закону передбачено вирішувати в судах іменем України. В цьому законі нічого нема про малювання на стінах всередині міськвиконкому народними депутатами з інших регіонів ?!. Нема нічого про участь у вирішенні спорів привезених осіб до міської громади з інших міст і сіл України? Про погроми приміщень, що належать міській громаді ?! Але це відбувається! Про що це говорить? Якщо при Януковичі розвивався деспотизм, черезмірна корупційна централізація, то зараз інша крайність – заперечення ролі держави, черезмірні корупційні вольності, переростаючі в анархію, махновщину: « Я сам собі держава!». Відбувається повне ігнорування Конституції, законів, моралі і це подається в солодкій упаковці «народовладдя».

 

 

«В УКРАЇНІ МАЙЖЕ НЕМА ІДЕОЛОГІЧНИХ ПАРТІЙ»

 

Оскільки в Україні майже нема ідеологічних партій, а тільки організації людей з їх власниками, то виборча боротьба відбувається не за ідеї, а за інтереси власників цих організацій. Тому Україну сьогодні роздирають не баталії за ідеї, а боротьба за шкурні інтереси власників так званих «політичних партій», за перерозподіл стратегічних ресурсів країни : руди, вугілля, металу, газу, електроенергетики, адміністративного ресурсу, тощо. А «політичні» гравці – це актори, які приймають участь в театральній виставі під назвою «вибори» і за гроші. А виборці-це учасники масовок. Це відбувається і в Кривому Розі. Більш того, як вседозволеністю і безкарністю не можна назвати поведінку нардепів, як осіб з владними повноваженнями в парламенті, коли вони б’ють жінок, своїх колег, пляшками по голові, представників силових структур ногами заді в голову, тощо. Цим знищують в Україні парламентаризм, який вони не створювали. І що цікаво - не отримують належного жорсткого осуду від своїх колег по фракціям, керівників держави і розносять цю заразу по Україні ?!. Якщо її в православній країні держава не зупинить, то в недалекому майбутньому 37-й рік може показатись раєм!

 

«ПРО ПІДРИВИ АБО ЗДУВИ ВІТРОМ»

 

Як в минулому енергетик, стверджую, що ця зараза, вседозволеність і безкарність, почали наносити шкоду і світовій цивілізації. Наприклад, підрив електромереж веде до техногенних катастроф і знищення української держави. Хто обізнаний з електроенергетикою, той розуміє, що вона безпечна, коли стабільна. Раптові коливальні процеси, це як раптовий тиск у людини, що може привести до інсульту і паралічу. Енергетичні удари неминуче призведуть до непередбачуваних наслідків в атомній енергетиці, яка потенційно є сама по собі загрозою для людства. Тому при ослаблені власної держави, такі анархічні «підриви, або здуви вітром» тощо, поставлять перед світом питання про атомні станції в Україні і їх безпеку, про міжнародну їх охорону голубими касками ООН, про перехід під керування держав інших країн. Про це повинна думати українська держава і давати миттєву оцінку тим державним діячам, хто заробляє на конфліктах і кидає країну у вир ядерної небезпеки, не враховує наслідків свої сумнівної економічної діяльності.   

 

« ВИБОРИ В КРИВБАСІ 2015 ДУЖЕ КОНКУРЕНТНІ»

 

Вибори 2015 до місцевих рад в Кривбасі між власниками «партій» були дуже конкурентними, багато в чому безтактними, а по відношенню до молодих жінок, навіть принижуючих їх честь і гідність. «Партії» від парламентської коаліції в місті між собою не домовились про спільного кандидата на мера і не конкурували, а за власні кошти ворогували. Тому після виборів обрані депутати до місцевих рад не можуть не те що спільно домовлятись, а навіть дивитись один на одного!... Кожний знає «хто у кого чиє сало з’їв, за скільки і за що» і хто кому перейшов дорогу в особистому бізнесі, хто кого обзивав, навіть родину. Тому зацікавленні коливання своїх власників на верхах вони не сприймають і в більшості діють вже в інтересах виборців, що їх обрали, в інтересах своїх обіцянок, що видавали з біг-бордів. А власники і «вожді», замість того, щоб розібратись конкретно у кожному випадку, впадають в істерику і в вульгарному стилі самі продовжують принижувати честь і гідність жінок публічно…

 

 

 

« В КРИВБАСІ ВЖЕ НЕМА АБСОЛЮТНТИХ ПАРТІЙ»

 

Ще про вибори. Результати показали, що ні одна із «політичних партій» не користуються абсолютною підтримкою виборців. В основному до 10 відсотків. Колись провладна партія регіонів, через опоблок, втратила також свою абсолютність, при тому що місто стабільно працювало, розвивалось, на відміну від інших міст, реалізовувалось багато соціальних проектів. В чому причина? В помилковій концепції політичної роботи : «Гроші і влада вирішують все!». Це дуже важливо, але не достатньо для стабільності і гармонії в суспільстві. Не велась належна робота за душі людей, за молодь. Наприклад, Дзержинський район, де працюють всі вузи міста, металурги, будівельники, розташований адміністративний центр. Тут зібраний брильянтовий інтелект Кривбасу: професорсько-викладацький склад, студентство! А хто в районі очолює організації? Невідомі. Ні одної особи з політологічною освітою! «Сірі миші» з особистими амбіціями, з інтригами і незрозумілим минулим…. Це ж треба додуматись, щоб після партії регіонів зуміти розрушити створене потужне молодіжне крило, проти чого, вважаємо, молодь взагалі не пішла на вибори, розчарувавшись в «політиках шахраях»! Молодіжні ініціативи перестали підтримуватись. В результаті їхній кандидат в мери чуть-чуть не добрав процентів в першому турі! От вам ціна зневажання праці з людьми живим словом, а не через біг-борди! Зневажання партійно-політичною роботою серед людей і молоді за місцем проживання! Це торкається всіх «партій» міста і Самопомочі, яка претендує на лідерство в місті на чолі з Ю.Мілобогом. Але слід не забувати, що за Ю. Вілкула проголосувало за даними ЦВК трохи більше виборців, і це їх також вибір на який вони поки що стримано претендують. В правовій державі Україна, по закону, народовладдя вирішується через прямі вибори, а вмотивовані скарги вирішує тільки суд. До речі, цей закон приймався вже діючою парламентською коаліцією. Тоді про які блокади органів місцевого самоврядування громади Кривого Рогу іногородцями може вестись? А зухвале розмальовування і пошкодження приміщень, що перебувають в комунальній власності, є неповагою і самоуправством до міської громади. Хоча таке можливе, якщо слабка держава, що ми спостерігаємо уже і в Кривому Розі!

 

«ПРО ПРОТИСТОЯННЯ З ВЕЛИКИМ КАПІТАЛОМ»

Слід зазначити, що в Кривбасі відбувається ще і відверте протистояння малого та середнього підприємництва до великого капіталу, який в регіоні є ознакою високої індустріалізації країни, безпекою її економічної незалежності. Адже в місті виробляється 80 відсотків залізорудної металургійної сировини. Органи місцевого самоврядування знаходились повністю під їх впливом і спроби громадських організацій, за якими стоїть дрібний та середній бізнес, створити хоча б громадську раду при міськвиконкомі, як консультативно-дорадчий орган, не увінчались успіхом. Ряд проблем дрібний і середній бізнес пов’язує з пріоритетами для великого капіталу, вирішення його питань за їх рахунок. Тому багато на мітингах людей саме з малого і середнього підприємництва, невдоволених діями органів місцевого самоврядування минулого скликання. Але зараз ситуація змінилась, великий капітал вже не має в міськрайрадах більшості, появилась можливість більше вливати на прийняття рішень саме підприємницькому середовищу. І це позитив! Але протиріччя не вщухають. Триває незадоволення, що міським Головою обраний на другий термін представник великого капіталу.

 

«УКРАЇНА НА ШЛЯХУ ДО ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ»

 

Який вихід з конфлікту? Вважаємо, тільки в правовому полі! Визнавати рішення судів, навіть якщо вони не подобаються! Але це рішення судів і іменем України! Політичні публічні заходи в місті, як мітинги, це законні конституційні способи проявів протестів, невдоволень, або підтримки. Але питання, що віднесені законом до виборчих комісій і судів, на мітингах не вирішуються! Тому тут важливо не піддатись на провокації політичних вояжерів і зацікавлених їх власників, не робити протиправних дій!. Пам’ятати, що за заподіяні не правові дії, пошкодження майна, порушення прав людини, прийдеться відповідати, як перед законом, так і Богом, совістю і людьми. А якщо будуть паралізовані органі самоврядування міста і районів, то беззаперечно виникнуть проблеми з зимуванням, виплатою заробітних плат і компенсаціями бюджетним установам і закладам, соціально незахищеним верствам населення, з нарахуванням субсидій, з завершенням 2015 року і бюджетним процесом 2016. А може цього і хочуть деякі гравці в боротьбі за владу? Тут своє слово повинні конструктивно сказати, як створений на початку року міський оргкомітет в підтримку міського Голови Ю.Вілкула, так і промисловий світ Кривбасу, який висунув і підтримав його на другий термін! Що вони думають з цього приводу? Мітинги і погроми не вирішать легітимності органів місцевого самоврядування, це передбачено тільки виборами і судами! Тому я звертаюсь до криворожан, питання виборів і їх легітимності повинні вирішуватись тільки в правовому полі держави! За цим стоїть незалежність України і її безпечність!

Листопад 2015, Кривий Ріг-Київ

 

Прес-служба Координаційної ради

громадських «Кривий Ріг-рідне місто»

Переглядів: 351 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1

Вхiд користувачiв

Логін:
Пароль:

Пошук

Календар

«  Листопад 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Архів записів

Друзі сайту

Почта

Логин:
Пароль:

Газета