Категорії розділу


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2013 » Лютий » 5 » Повідомлення
20:53
Повідомлення

Повідомлення

В зв’язку  з вступом з 1.01.2013 року в дію нових вимог законодавства України про трудову занятість, громадські організації  Асоціація «Комсомолець Кривбасу», «Депутати органів місцевого самоврядування», КМ ГО «Центр з прав дитини», Дніпропетровська обласна організація Всеукраїнської асоціації працівників професійно – технічної освіти», КМО ВГО «Союз споживачів України», Газета «Єднання поколінь», керуючись новим Законом України «Про об’єднання громадян», Указами Президента України В.Ф.Януковича «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні» від 16.12.2011 р № 1163/2011,  «Про Стратегію державної кадрової політики на 2012-2020 роки» від 01.02.2012 № 45/2012  та зверненням Міського Голови Кривого Рогу Ю.Г.Вілкула до роботодавців і підприємців міста (газета «Єднання поколінь» №1(9)2012), проводять  громадський «круглий стіл» на актуальну на сьогодні тему: «Колективний договір, як інструмент забезпечення якісної  підготовки професійно – мобільних, кваліфікованих робітників для підприємств Кривбасу».

Місце проведення:  ДВНЗ «Криворізький Національний Університет», Конференцзала , 2-й поверх, головний корпус, вул. ХХП партз’їзду , буд.11.

Дата проведення: 08.02.2013 року з 14.00 – 16.30 год.

Враховуючи важливість проблеми, що винесена на обговорення громадськості, на захід запрошені органи самоврядування міста та районів, галузеві профспілки, керівники підприємств, організацій, бізнесу, навчальних закладів, профспілкових органів і рад по роботі з молоддю, учнями та студентами, громадські організації. Проект пропозицій додається.

З повагою від організаторів «круглого столу» 

Степанюк ДП - народний депутат України другого скликання, Голова Рад ГО «Асоціація «Комсомолець Кривбасу» , «Депутати органів місцевого самоврядування», заступник голови Правління ВГО «Союз споживачів України», віце-президент Міжнародної академії стандартизації, Заслужений працівник промисловості України, Доктор філософії в галузі права.

Конт. 50074, Кривий Ріг, вул. Якіра 22/72

тел. (0564) 92 28 66  моб. 050 3352180; 096 2327258; 098 2131710  Eml: kk_komsorg@i.ua    www.kk-krivbass.org.ua

 

 

 

Проект

                                                                    Пропозиції

учасників  громадського науково-практичного «круглого столу» на тему: «Колективний договір, як інструмент забезпечення якісної  підготовки професійно – мобільних, кваліфікованих робітників для підприємств Кривбасу»

м.Кривий Ріг                                                                                                        08.02.2013 р

ДВНЗ «Криворізький Національний Університет» (КНУ)                                              14.00

 

               Учасники «круглого столу» організованого - Криворізькими міськими Асоціаціями «Комсомолець Кривбасу», «Депутати органів місцевого самоврядування», КМ ГО «Центр з прав дитини», Дніпропетровською обласною організацією Всеукраїнської Асоціації працівників професійно – технічної освіти», КМО ВГО «Союз споживачів України», Газетою «Єднання поколінь», та Криворізьким міським методичним центром  професійно – технічної освіти за участі профспілок, роботодавців, науковців, рад молоді, учнівського та студентського самоврядування, керівників навчальних закладів, працівників органів влади та органів самоврядування зазначають, що в цілому в місті існує позитивна ситуація щодо підготовки та працевлаштування молоді на підприємствах (за винятком ПАТ АрселорМіттал Кривий Ріг, в минулому завод Криворіжсталь який не приймає на роботу молодь та скорочує робочі місця для неї), в соціальній інфраструктурі та органах влади і самоврядування. Згідно статистичних даних в місті рівень  безробіття в 2012 році склав трохи більше одного відсотка. Місто оптимістичне для молоді і  її самореалізації. В місті є робочі місця і є можливості збільшити їх кількість не тільки за рахунок великих підприємств, а і за рахунок розвитку підприємницького середовища, що і робиться.  На позитивних тенденціях в спільній роботі з молоддю влади, органів місцевого самоврядування, профспілок, громадських організацій, підприємств і організацій, бізнесу з навчальними закладами міста було справедливо зазначено на останньому засіданні колегії Міністерства освіти, науки, молоді та спорту за участі Міського Голови ЮГ Вілкула. 

               Але незважаючи на  позитивні зрушення - в місті використовуються далеко не всі можливості і резерви по підготовці і ефективному використанню наявного молодіжного потенціалу в промисловості, бізнесі, соціальній інфраструктурі.

               Так, аналіз при проведені конкурсів на «Кращого роботодавця-замовника кадрів» та «Кращий колективний договір для молоді до 35 років» засвідчує, що в багатьох колективних договорах і угодах робота з молоддю розмита, або взагалі відсутня, незважаючи на вимоги законодавства та нормативні вимоги українського Уряду.

                 Колективні договори та угоди ще не стали дієвим регулятором та  інструментом забезпечення якісної  підготовки професійно – мобільних, кваліфікованих робітників для підприємств Кривбасу, залучення молоді до ефективної, високопродуктивної творчої праці.

               Ще недостатній  контроль і з боку державної влади за виконанням Закону України «Про колективні договори і угоди». Деякі роботодавці та профспілки формально відносяться до молодіжної політики при їх укладанні. А деякі бізнес структури не створюють профспілкові організації, ухиляються від укладання колективних договорів, від роботи з молоддю. Є проблеми з дітьми-сиротами та дітьми позбавлених батьківської опіки.

             Тому, керуючись Конституцією України та Законам України: «Кодексом Законів про працю України», «Про трудову занятість», «Про колективні договори і угоди», «Про організації роботодавців», « Про профспілки, їх права та гарантії діяльності», «Про вищу та  професійно – технічну освіту», «Про об’єднання громадян», «Про соціальний діалог», «Про охорону дитинства в Україні», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей - сирот і дітей позбавлених батьківської опіки», «Про захист прав споживачів», «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», Постановами Кабінету Міністрів України: «Про затвердження порядку працевлаштування випускників професійно – технічних навчальних закладів, підготовка яких проводилась за державним замовленням» від 27.08.2010р.№784; «Про порядок надання робочих місць для проходження учнями, слухачами ПТНЗ виробничого навчання та виробничої практики» від 07.06.1999р.№992, Указами Президента України В.Ф.Януковича «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні» від 16.12.2011 р № 1163/2011, «Про Стратегію державної кадрової політики на 2012-2020 роки» від 01.02.2012 № 45/2012, зверненням Міського Голови Кривого Рогу Ю.Г.Вілкула до роботодавців і підприємців міста (газета «Єднання поколінь» №1(9)2012),  та іншими актами влади, органів місцевого самоврядування-  учасники «круглого столу пропонують роботодавцям-замовникам кадрів, трудовим колективам, профспілкам добровільно підняти статус колективних договорів, як головного регулятора розвитку роботи з молоддю в трудових колективах, їх взаємостосунків з навчальними закладами міста.

               З цією метою організатори, громадські організації та учасники «круглого столу», на підставі ст. 10 Закону України «Про колективні договори і угоди»,   пропонують роботодавцям, профспілкам, робочим комісіям по підготовці проектів колективних договорів включати:  

розділ «Робота з молоддю» в якому передбачати пункти:

        Спільні зобов’язання

        Зобов’язання сторони власника

 

До цих пунктів включати:

        Наявність бізнес-планів підприємства з розділами фінансування роботи з молоддю

        Укладення договорів з учбовими закладами про співробітництво, організацію практики для студентів та учнівської молоді згідно Постанов українського Уряду «Про затвердження порядку працевлаштування випускників професійно – технічних навчальних закладів, підготовка яких проводилась за державним замовленням» від 27.08.2010р.№784 і «Про порядок надання робочих місць для проходження учнями, слухачами ПТНЗ виробничого навчання та виробничої практики» від 07.06.1999р.№992 з метою подальшого закріплення молодих кадрів на підприємстві

        Мотивацію для викладачів, майстрів, студентів та учнів навчальних закладів до високих результатів в їх роботі та навчанні, розвиток та зміцнення їх навчальної бази, транспортні послуги

        Надання атестованих робочих місць для випускників навчальних закладів

        Виділення коштів для розширення партнерських стосунків з базовими учбовими закладами

        Забезпечення гарантій прав молоді встановлених Законом України  «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні»

        Організацію Рад по роботі з молоддю та здійснення фінансування заходів молодіжних організацій згідно кошторисів затверджених і узгоджених в установленому на підприємстві порядку з розрахунку не менше 50 гр. на одну молоду особу віком до 35 років.

        Надання Радам молоді приміщень з необхідним обладнанням, зв’язком, Інтернетом, опаленням, освітленням для їх постійної роботи та проведення молодіжних заходів, зборів, тощо.

        Залучення молоді, в тому числі  учнів і студентів від навчальних закладів, до участі в культурно-спортивних заходах підприємства, у роботі центрів творчості, клубів по інтересам, в раціоналізації, винахідництві, в конкурсах кращих за професією тощо

        Надання Головам молодіжних Рад (за їх відсутності з поважних причин їх заступникам) для виконання громадських обов’язків не менше 2-х днів в неділю з збереженням середньої заробітної плати

        Здійснення в установленому порядку за рахунок коштів виділених на  роботу з молоддю виплати до Дня молоді щорічної винагороди молодіжним лідерам підприємств за досягнення в громадській роботі

        Страхування молодих працівників

        Першочергове забезпечення відповідно до законодавства житлом дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, забезпечення їх додатковим медицинським оглядом і в разі потреби лікуванням та відпочинком

        Надання молодим кадрам віком до 35 років, за їх зверненням, безвідсоткової позики для придбання житла відповідно до річного бізнес-плану підприємства

        Забезпечення оплати за навчання студентів згідно законодавства та укладених договорів 

        Захист прав молоді як споживачів на безпечне та якісне харчування,  медицинське профілактичне обслуговування, відпочинок та лікування, на якісну і безпечну для життя питну воду  

        Профорієнтаційну роботу з учнями загальноосвітніх навчальних закладів

        Створення умов для підвищення кваліфікації молодих кадрів для їх професійного та кар’єрного росту, залучення молоді до вирішення виробничих та соціальних завдань, поліпшення якісного складу керівних кадрів

        Ознайомлення молодих працівників при працевлаштуванні з правилами внутрішнього трудового розпорядку, з правилами та інструкціями з охорони праці

        Запобіжники щодо експлуатації та дискримінації молодих працівників, в тому числі і молодих жінок, практикантів, дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування в заробітній платі, винагородах за досягнення в праці, в кар’єрному та професійному зростанні

        Організацію наставництва та стажування за участі висококваліфікованих робітників

        Сприяння розвитку династій з залученням до роботи на підприємстві дітей кадрових працівників

        Встановлення дієвого контролю за виконанням колективних договорів всіма їх учасниками, звітів відносно молодіжного розділу, в тому числі і Рад молоді, їх участь в робочих комісіях по підготовці проектів колективних договорів

        Відповідно до ст.11 Закону України «Про колективні договори і угоди»,  в разі розбіжностей і незгодою переговорних сторін з пропозиціями молоді - право останньої на збори, мітинги, пікетування, демонстрації проведення страйків у порядку, що не суперечить чинному законодавству

        Запобіжники умов, що погіршують порівняно з чинним законодавством, генеральною або галузевою чи регіональною  угодами становище молоді

        Повідомну реєстрацію колективних договорів в передбачених реєстраційних або статистичних органах

 

Підтримка цих пропозицій безумовно буде відповідати гаслам які підтримуються в міською громадою, інститутами громадянського суспільства, органами міського самоврядування: «Краще збережемо-нове побудуємо!», «До високої якості життя-разом!», «Майбутнє - в єдності поколінь!», «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти!», «Кривий Ріг – моє місто!», «Молоді Кривбасу-гарантоване перше робоче місце!»

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 613 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

Вхiд користувачiв

Логін:
Пароль:

Пошук

Календар

«  Лютий 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Архів записів

Друзі сайту

Почта

Логин:
Пароль:

Газета