Категорії розділу


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2013 » Жовтень » 15 » Підручник державотворення. Повідомлення Прес-служб про презентацію, з посиланням на мережу Інтернет.
10:00
Підручник державотворення. Повідомлення Прес-служб про презентацію, з посиланням на мережу Інтернет.

Підручник державотворення: Анатолій Гальчинський «Нотатки радника Президента. Десять років з Президентом Леонідом Кучмою» (Либідь.2013)

Повідомлення Прес-служб про презентацію, з посиланням на мережу Інтернет:

Міжнародна Академія стандартизації - http://www.standardacademy.org/ru/news_all/news_all_article/1498.htm

Союз споживачів України - http://www.consumerunion.com.ua/ua/novini/pidruchnik_derzhavotvorennja.htm

Укрінтерстандарт - http://www.ukrinterstandard.com/ru/news_all/news_all_article/1562.htm

 

Підручник державотворення.

Описание: http://www.standardacademy.org/shared/files/kniga.jpg«Нотатки радника Президента. Десять років з Президентом Леонідом Кучмою» - книгу з такою назвою презентовано у Президентському Фонді Леоніда Кучми «Україна». Її автор – відомий вчений-економіст, Заслужений діяч науки і техніки України, доктор економічних наук, професор Анатолій Гальчинський, який протягом тривалого часу працював радником Президента України, очолював Національний інститут стратегічних досліджень.

У виданні зроблено спробу підвести підсумки розвитку нашої країни у дуже складний для неї історичний період: 1994-2004 роки, розкрито основні засади внутрішньої й зовнішньої політики Президента України Леоніда Кучми та роль українських державнихструктур, політиків, бізнесменів у її реалізації. Книга складається з трьох блоків:

Розділ перший. Державотворення. Пріоритет номер один.

Розділ другий. Тернистим шляхом радикальних економічних реформ.

Розділ третій. На перехресті геополітичних інтересів.

Видання здійснено у київському видавництві «Либідь». Своє ставлення до нового видання висловили учасники інтелектуального клубу при Фонді – відомі вчені, державні, політичні та громадські діячі тих часів, представники засобів масової інформації. Модератором цієї зустрічі був Роман Шпек (віце-прем’єр-міністр, міністр економіки, 1993-1996 рр.), який яскраво і зі знанням справи її провів.

У своєму виступі Анатолій Гальчинський зазначив, що десятиріччя президентства Леоніда Кучми було найкращим періодом у сучасній історії України. А у своїй книзі він намагався розповісти, чому саме, як приймалися найважливіші державні рішення, довести, що ці рішення, реформи завжди носили стратегічний і системний характер.


Член президії НАНУ, академік Володимир Горбулін (секретар РНБО в 1996-1999 рр.) відмітив: це книга – про Президента, який вибудував державність тоді, коли це вже здавалося неможливим. Особливістю книги, вважає Володимир Павлович, є правдиве відображення подій, чесний аналіз успіхів та прорахунків президентської команди. У цьому контексті він згадав слова відомого американця Рамсфельда: «Ціна перебування поруч із Президентом – говорити йому правду». Горбулін вважає, що цю книгу треба читати з олівцем у руках, вона має стати підручником десятиріччя розвитку України. Й саме тоді стане зрозумілим, чому «ми перемагали, але з ранами на серці».

Герой України, член-кореспондент НАНУ Валентин Симоненко, який свого часу працював першим віце-премєр-міністром, а згодом багато років очолював Рахункову палату, відзначив толерантність та транспарентність автора у викладенні подій. Якщо 1994 рік був кризою державності, то як можна назвати 2013-й? – задався він риторичним запитанням: «Немає відповіді. Що робити далі, куди йти? Може, не на Схід чи Захід, а на Південь, подивитися на досвід Туреччини?».

Питання, як відродити «українське диво» кінця минулого – початку нинішнього століття, лунало цього вечора від багатьох учасників зустрічі. Серед тих, хто взяли в ній участь були:

Василь Роговий, міністр економіки (1998-1999 рр; 2000-2001 рр.);

Ігор Смешко, голова Служби безпеки України (2003-2005 рр.);

Володимир Огризко, міністр закордонних справ (2007-2009 рр.);

Павло Гайдуцьких, академік Національної академії аграрних наук; міністр сільського господарства та продовольства України (1995-1996 рр.), заступник Глави Адміністрації Президента (1997-2005 рр.);

Сергій Гриневецький, народний депутат України, Голова Одеської облдержадміністрації (1998-2005 рр.);

Елла Лібанова, директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ, академік НАНУ;

Олександр Пасхавер, президент Центру економічного розвитку, у різні часи був позаштатним радником Президента України;

Ігор Мітюков, віце-прем’єр-міністр (1994-1997 рр.), міністр фінансів (1997– 2001 рр.);

Андрій Єрмолаєв, директор Національного інституту стратегічних досліджень;

Петро Саблук, віце-премєр-міністр (1994-1996 рр.);

Володимир Фесенко, політолог, Глава Центру прикладних політичних досліджень "Пента” та інші.

У презентації книги взяв участь і виступив президент Міжнародної Академії Стандартизації, Голова Союзу споживачів України Леонид Школьник, який протягом п’яти років був позаштатним радником Президента України, а також очолював Державний комітет України з питань технічного регулювання і споживчої політики (2002-2005 рр.). Він згадав ті Описание: http://www.standardacademy.org/shared/files/20.jpgнепрості часи і особливо відмітив той факт, що саме Леонід Кучма став «хрещеним батьком» і надав імпульс побудові в Україні відповідно до рішень ООН сучасної світової системи технічного регулювання і захисту прав споживачів. Він пригадав звернення Леоніда Кучми до Верховної Ради України у 2002 році, в якому той акцентував: «новою парадигмою сучасної державної політики є не технологічний прогрес, не економічна ефективність, а людина, якість і безпека її життя». Після цього резонансного виступу і вийшов Указ про створення Держспоживстандарту України, що відіграло суттєву роль при керуванні економікою для підвищення ефективності й продуктивності Описание: http://www.standardacademy.org/shared/files/11.pngсуспільного виробництва, поліпшення якості продукції та безпеки життя наших громадян. Досягнення України у цих сферах знайшли своє визнання в усьому світі, коли у складний для нашої держави період на Генеральній Асамблеї Міжнародної організації зі стандартизації ІSО (Женева, жовтень 2004 р.) Україна першою серед колишніх країн СНД була обрана до керівного органу цієї організації – Ради ІSО. Для цього потрібна була не лише мудрість і політична воля Президента України, але й ефективна, динамічна та високопрофесійна діяльність усієї команди, яка з ним працювала.

Більше про подію можна прочитати на сайті «Президентского Фонда «Украина» >>>

Фоторепортаж:

http://www.kuchma.org.ua/fund/media/623/?SECTION_ID=623&PAGEN_4=1


Відеорепортаж:

http://www.kuchma.org.ua/fund/media_video/11049/


Переглядів: 679 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

Вхiд користувачiв

Логін:
Пароль:

Пошук

Календар

«  Жовтень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Архів записів

Друзі сайту

Почта

Логин:
Пароль:

Газета