Категорії розділу


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2013 » Червень » 10 » Нарада у Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула
19:34
Нарада у Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула

    Нарада у Віце-премєр-міністра України Олександра Вілкула

Урядовий портал Описание: http://www.kmu.gov.ua/img/nav.gifГоловна Описание: http://www.kmu.gov.ua/img/nav.gifНовини Описание: http://www.kmu.gov.ua/img/nav.gifУряду Описание: http://www.kmu.gov.ua/img/nav.gifОлександр Вілкул провів зустріч з представниками земляцтв України


Олександр Вілкул провів зустріч з представниками земляцтв України


31.05.2013 | 17:18
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра


Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул провів робочу зустріч з керівниками земляцьких організацій. Вона була присвячена питанням активізації їх взаємодії з центральними та регіональними органами влади. Олександр Вілкул зазначив, що отримання зворотного зв'язку щодо ситуацій у регіонах є важливою складовою проведення Урядом модернізації України. «Прикладом цього є організація роботи з Земляцтвами та депутатами-мажоритарниками. Це надає нову якість діалогу та партнерства між державою і громадянським суспільством», - сказав він.

Зокрема, одним із прикладів ефективної державної політики щодо розвитку областей є Державний фонд регіонального розвитку. Так, 22 травня з Державного фонду регіонального розвитку Урядом було розподілено фінансування у розмірі понад 680 млн. грн. на будівництво та реконструкцію більше 140 об'єктів у регіонах країни. Серед них - лікарні, школи, дитсадки, житлові будинки, мистецькі заклади.

Перелік об’єктів було сформовано на основі заявок голів облдержадміністрацій, а також консультацій з депутатами-мажоритарниками.

При цьому Уряд розширює поле такої співпраці та підтримки регіонів. «Залучення до цього процесу Земляцтв України посилить ефективність реалізації регіональної політики», - сказав Олександр Вілкул.

Зараз в Україні діє 24 регіональних земляцтва, з яких 12 мають статус «міжнародної громадської організації». Товариства земляків підтримують тісні зв'язки із об'єднаннями вихідців із своїх регіонів, які проживають у США, Канаді, Росії, Білорусії, Польщі та багатьох інших країнах.

«На шляху міжнародної інтеграції України важливим каналом прямої комунікації з іншими країнами є наші земляки, які живуть за кордоном. Необхідно посилити з ними діалог, аби закордонні українські земляцтва стали потужними провідниками проектів розвитку України та її регіонів. А це – залучення в Україну інвестицій, нових технологій, культурні та освітні обміни, посилення міжнародного іміджу нашої держави», - сказав Олександр Вілкул і зазначив, що Уряд буде й надалі надавати підтримку Земляцтвам України.

У нараді також взяли участь Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник, Міністр промислової політики України Микола Короленко, Голова Київської міськдержадміністрації Олександр Попов, а також народні депутати України, члени земляцтв та громадськість.

За результатами зустрічі було прийнято рішення розробити план дій співпраці органів державної і регіональної влади з земляцтвами України.

 

 

Описание: http://www.kmu.gov.ua/img/1x1.gif

В  нараді прийняв участь і виступив Голова Земляцтва «Крим-Севастополь» у місті Києві, Перший заступник Голови Правління ВГО «Союз споживачів України», Віце-президент Міжнародної Асоціації стандартизації, Голова Ради Асоціації «Комсомолець Кривбасу», народний депутат України другого скликання Дмитро Степанюк. Нижче приводимо тези його виступу та пропозиції.              

 Шановний Олександре Юрійовичу Ми представники Земляцтва «Крим-Севастополь» у м.Києві  (ДП Степанюк та АІ Тоцький) що запрошені на нараду,сьогоднішній захід вважаємо корисним і своєчасним! Хочемо внести Уряду деякі пропозиції щодо розвитку земляцького руху в столиці, як складової громадянського суспільства в країні, та посилення його зв’язків з регіонами та зробити деякі акценти на них. 

Перше. Наша громадська організація „Кримське Земляцтво у Києві” („Земляцтво Крим-Севастополь ”), як і більшість інших, існує вже понад 10 років. Завдання Об’єднання, перш за все, мобілізація зусиль, вихідців з Криму та Севастополя, які мешкають у місті Києві, для їх участі в розбудові Української держави, подальшому розвитку Кримського регіону і нашої столиці-міста-героя Києва. Для цього  є достатній досвідчений кадровий потенціал. Цій меті, на наш погляд, повинні сприяти спільні заходи,благодійні акції, розробка взаємних планів, проектів,дії щодо формування та реалізації громадсько-знакових напрямків роботи,внесення пропозицій на розгляд різних рівнів влади.

Ми вносили до Київської влади багато таких пропозицій і, як правило, відповіді не одержували. Влада змінювалась, кожен починав з нами спілкування з нуля, начебто і не було ніякої спадковості, намічались „прожекти”, в основному на рівні рядових працівників і на цьому все закінчувалось. Інколи нам давали класичні формально-бюрократичні відповіді, тобто по формі начебто все вірно, а по суті „нуль”. Зараз цей стиль роботи характерний для багатьох владних структур, і не лише по відношенню до нашого земляцтва.

В кращому випадку нас використовували як статистів на різних культурологічних заходах (зараз і це не роблять), що, як правило, не сприймались нашими земляками – типу „Обнімись, Україно,” що супроводжувались неефективними і непродуманими акціями. На наші пропозиції реакції, як правило, не було. Практично на жоден наш лист відповіді ми не отримали.

Наведемо лише окремі приклади.

· Ми пропонували включити представників нашого Земляцтва в роботу по здійсненню заходів Меморандуму „Про встановлення дружніх звязків між містом Київ та містом Севастополь”. Зокрема, писали, що земляки-севастопольці, колишні офіцери Чорноморського Флоту, деякі з них захисники Севастополя(1941-1944 рр) могли б бути корисними в організації шефства над кораблями Військово-Морських Сил України, просили, щоб їх включили до складу делегації.

Відповідь не надійшла.

· Також в свій час ми писали заступнику Голови КМДА Голубченку А.К. про те, що нам стало відомо, що Київська міськдержадміністрація запрошувала керівників земляцтв для підпису якихось документів. Членів правління здивувало, чому офіційно не запросили представників нашої організації.

· Згідно статуту організації ми не входимо ні до яких надбудов, обєднань, рад і нікого не уповноважуємо за нас вирішувати питання, підписувати документи чи використовувати наш бренд.

Відповідь не надійшла.

Без участі земляцтва відбувалося і створення сумнівних громадських рад. Практика їх формування нам невідома.

· Вже не один рік не вирішується прохання Земляцтва щодо встановлення меморіальної дошки випускнику Університету Св. Володимира 1903 року, відомому лікарю - хірургу, доктору медичних наук, знаному в усьому світі гуманісту,автору багатьох видань неперевершеної книги «Нариси гнійної хірургії» по якій навчаються і сьогодні студенти медики - Святителю Луці (В.Ф.Войно-Ясинецькому). Воно також залишилось без відповідного реагування.

Святитель з 1923 по 1943 рік піддавався гонінням за православну віру , пережив 17 років заслань та спецпоселень, у 1945 році удостоєний Сталінської (державної) премії першого ступеню за досягнення в галузі медицини, яку пожертвував дітям сиротам, батьки яких загинули у боротьбі з фашистами. Мощі Святителя Луки зберігаються у кафедральному Свято-Троїцькому соборі в м. Сімферополі.

Пам’ятники йому встановлені в Греції, Красноярську, Санкт-Петербурзі, Сімферополі – у Києві поки зась, не можуть знайти місця. Меморіальна дошка, виготовлена на кошти Земляцтва у бронзі, тривалий час знаходиться на збереженні (покривається пилюкою, в основному бюрократичною) -хоч на встановлення має благословення Блаженнійшого Володимира.

З цього питання було доручення Кабінету Міністрів України і на його виконання відповідні заходи Мінкультури України .

· Немає реагування Київської міської державної адміністрації на пропозиції Земляцтва щодо запрошення членів Земляцтва на організацію та відзначення під егідою Київської влади загальноміських та державних свят, Днів міста. А скільки у нас в Земляцтві героїв-чорнобильців, за 27 років про них ніхто навіть не згадав !?. Навколо цієї теми, як і навколо інших, крутяться одні й ті ж люди.

· Немає реагування і на пропозиції Земляцтва, рішення правоохоронних органів щодо боротьби з спорудженням сумнівними забудовниками „хмарочосів”, фактичним знищенням Києва - колись одного з кращих найзеленіших міст Європи, а може й світу, зокрема з питання незаконної забудови в історичній зоні на розі вулиць Кутузова- Старонаводницька.

· Є великі проблеми і з похованням на київських кладовищах видатних осіб, як радянських часів, так і незалежної України -членів Земляцтва. Як правило, чиновники Київської міськдержадміністрації ухиляються від їх вирішення. Наприклад, колишнього першого секретаря Севастопольського міськкому (п’ять років) і першого секретаря Кримського обкому партії (10 років) , депутата Верховних Рад СРСР, УРСР, нагородженого вищими нагородами СРСР та УРСР Макаренка В.С. (криворіжця, який до роботи в Севастополі та Сімферополі був секретарем парткому комбінату „Криворіжсталь”, другим секретарем Криворізького міському партії, інспектором ЦК Компартії України). Останні роки проживав та працював у Києві. Про його поховання на Байковому цвинтарі був навіть лист-прохання керівництва Верховної Ради України та клопотання уповноваженого з прав людини.

           Прикладів недолугого керівництва Київської влади у нас багато.

Маємо надію на Ваш вплив щодо активізації діяльності Земляцтв у м.Києві, їх співробітництва з Київською міськдержадміністрацією та регіонами України, оскільки останні роки подібні „стосунки” спостерігаються і з владами „малої батьківщини”.

Друге. Вважаємо за доцільне, шановний Олександре Юрійовичу, надіслати Урядом листа в регіони України з пропозицією щодо посилення ділових зв’язків з земляцтвами у м. Києві.

Запропонувати Раді Міністрів АР Крим, Верховній Раді АР Крим,  головам обласних і в м.м. Києві та Севастополі державних адміністрацій, головам відповідних рад поцікавитись проблемами земляцтв, по можливості їх вирішувати, встановити з ними ділові стосунки.

Третье. Визначити в Секретаріаті Кабінету Міністрів України відповідальну посадову особу по координації діяльності Земляцтв.

Четверте В останній час серед членів нашого земляцтва, і не тільки, все більше йде нарікань на якість життя, особливо що стосується якості товарів, робіт, послуг, особливо продуктів харчування та медикаментів в торгових мережах м. Києва, невідповідності їх якості цінам.

Хвилюють скорочення робочих місць для молоді, неможливість її працевлаштування після навчання, відсутність гарантованого першого робочого місця. Наприклад, іноземний власник ПАТ АрселорМіттал Кривий Ріг взагалі не приймає на роботу молодь на протязі декілька останніх років, займається так названою оптимізацією виробництва за рахунок скорочення робочих місць, посилення експлуатації робітників, шкідливих та небезпечних для життя і здоров’я викидів в атмосферу. Це хвилює багатьох в Україні. 

Ми знаємо що тема вітчизняного виробництва, якості життя, робочих місць і екології хвилює Президента та Уряд України. Підтвердження цьому Ваш виступ, шановний Олександре Юрійовичу, у лютому цього року на Раді Регіонів при Пезиденті України, особливо що стосується вітчизняного товаровиробника.

Сім земляцтв в м. Києві, які уклали між собою договір про співпрацю (Крим-Савастополь, Дніпропетровщини, Луганщини,  Миколаївщини, Вінничини, Сумщини, Одещини), з метою привернути увагу суспільства до цієї проблеми звернулися до парламентських структур з пропозицією про проведення парламентських слухань щодо споживчої політики та якості життя, надали їм аналітичні документи  для проведення слухань.

Маємо надію, що присутні на нараді народні депутати зацікавляться цією темою (та Задорожний ВК, Павлов КЮ, Любоненко ЮВ, Шпенов ДЮ та інші) і підтримають ці пропозиції земляцтв щодо парламентських слухань і покращення якості споживчого ринку та розвитку ділової досконалості вітчизняних товаровиробників. У них є відносно цього і пропозиції виборців, багатьох громадських організацій та профспілок..

Над цією темою разом з земляцтвами працюють і інші громадські організації як ВГО «Союз споживачів України», «Міжнародна Академія стандартизації», «Академія гірничих наук України», «Академія медичних наук України», інститути Національної Академії наук України та інші. Всі вони союзники Президента та Уряду, в цілому влади на цьому шляху.

Пяте. Земляцтва та інші інститути громадянського суспільства можуть бути ефективними партнерами влади щодо реалізації державної регіональної політики, в сфері будівництва та житлово-комунального господарства, якщо цього захоче орган центральної влади в цих сферах. Тут присутній Міністр цього Міністерства, якого ми поважаємо - ГП Темник. Ми надіслали Міністерству від громадських організацій деякі суттєві пропозиції, що впливають на покращення якості споживчих товарів та вирішення проблем в будівництві і чекаємо відповіді. Надіємося що вона буде позитивною і конструктивною.    

Сподіваємось на підтримку та розуміння і маємо надію, що по результатам наради будуть надані відповідні доручення Уряду в підготовці яких приймуть участь представники усіх земляцтв, що присутні на нараді.

Прес-служба Асоціації «Комсомолець Кривбасу»

Переглядів: 911 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

Вхiд користувачiв

Логін:
Пароль:

Пошук

Календар

«  Червень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Архів записів

Друзі сайту

Почта

Логин:
Пароль:

Газета