Категорії розділу


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2015 » Травень » 5 » Кривий Ріг-рідне місто: 70 років Перемозі, 240 років рудному гіганту!
11:19
Кривий Ріг-рідне місто: 70 років Перемозі, 240 років рудному гіганту!

Кривий Ріг-рідне місто:

70 років Перемозі, 240 років рудному гіганту!

8-9 травня в місті, як і по всій Україні, відбуваються заходи по вшануванню пам'яті про визволителів від німецько-фашистських загарбників в період Великої Вітчизняної війни (1941-1945 рр). В цьому році вшановуються ще і 70 річчя Перемоги у цій війні, та 240 річчя міста Кривого Рогу.

10 мільйонів синів і дочок України, серед яких багато і криворіжців, загинули в горнилі цієї війни за свободу і незалежність від завойовників. Багато з них молоді, жінок і дітей. Тому в ці дні майже в кожній український родині, як і в родинах країн колишнього СРСР, одночасно присутні як радість, так і печаль.

Треба мати на увазі, що переможці – визволителі, здобували свої Перемоги не тільки на фронтах, в тилу, в підпіллі і в партизанських загонах на окупованих територіях проти катів і поневолювачів країни.

В скарбниці визволителів гідне місце займають і їх Перемоги на трудовому і патріотичному фронтах після війни.

Перше. Подолання розрухи, голоду, відбудова Кривбасу з руїн, подальша розбудова надпотужного в світі гірничо-металургійного комплексу. Тут їх беззаперечна вже трудова Перемога, з якою ми святкуємо і 240 річчя міста. Місто дає в державний бюджет більше 80 мрд. гр., 80 % залізорудної сировини країни і є надійним гарантом економічної безпеки вже незалежної України.

Друге. Саме після війни кадрові фронтовики владою були направленні не тільки у виробництво і будівництво, а і в заклади освіти, науки, вищої школи, профтехосвіти для надання знань і для виховання на правдивих прикладах історії, наступних поколінь молоді. І тут вони виховали гідних наслідувачів своєї мужності, патріотизму, любові до країни і краю. Тут їх також беззаперечна Перемога по збереженню як пам’яті, так і на ниві знань і виховання.

   Саме нащадки визволителів, як і у воєнні роки, сьогодні демонструють, навіть ціною свого життя, мужність і героїзм в боях за незалежність України, за суверинитет і територіальну цілісність країни, незалежно від джерел походження загроз. Тільки від міста більше 80 бійців вже віддали своє життя в зоні АТО і відкрили нову сторінку в історії української держави. Як і визволителям, честь їм, слава і вічна пам'ять! Сьогодні в місті вже на їх прикладах формується нова площадка для виховання молоді і дітей в поєднанні з героїчними прикладами Великої Вітчизняної війни і визвольних рухів за незалежність України.

Визволителі-фронтовики, працівники тилу, діти війни тривалий час займали керівні посади у владі, у сфері виробництва, в гуманітарній сфері. Тому роль і значення Переможців, як на війні, так і після 9 травня 1945 року у виробництві і соціально-культурній сферах, в освіті і виховані, не можна переоцінити. Вона ключова і безцінна. Ці повоєнні Перемоги визволителів ми також пам’ятаємо і шануємо.

Громадські організації (Асоціації «ім.Г.І.Гутовского», «Депутати органів місцевого самоврядування», «Комсомолець Кривбасу», Союз споживачів України, Працівників профтехосвіти, газета «Єднання поколінь!») об’єднались у координаційну раду «Кривий Ріг- рідне місто!» і схвалили власну відзнаку - медаль «Майбутнє-в єдності поколінь!» в пам’ять про 25 видатних криворіжців, які на нашу думку, стали легендами трудового Кривбасу.

Описание: D:\Рабочий стол\Іменні памятні відзнаки. Медаль Майбутнє-в єдності поколінь. За високі професійні досягнення\2 Кукоба ВП дизайн відзнаки\Удостоверение, медаль\Медаль Єднання поколінь.jpgСеред цих особистостей перш за все є фронтовики, працівники тилу, діти війни. Є і ті, що були виховані фронтовиками, жили і працювали за їх наказами і настановами.

 • а аверсі медалі розміщений герб містечка Кривий Ріг зразка 1912 року, який тодішня громада надсилала в імперську владу на затвердження, щоб стати містом. Але мрії криворіжців тоді не були почуті і герб залишився в архівах, який сьогоднішні патріоти його розшукали.

Названі громадські організації, прийняли рішення - цей герб використати. 240 річна історія міста така, що минулі покоління Кривого Рогу – розвивали місто на базі трудових досягнень, що були до них! Сьогоднішнє – використовує досягнення минулих! А майбутні - будуть використовувати досягнення сьогоднішніх творців життя.

В цьому і полягає об’єктивна закономірність неперервності економічного і суспільного розвитку, єдності минулого-сьогоднішнього-майбутнього.

Більше того, ми випустили дві такі медалі в пам’ять свідків і активних громадян кінця XIX початку XX cторіччя, подружжя Сергія і Євгенії Колачевських, залишивших міській громаді по заповіту в спадщину біля 20 міл. рублів. Поховані в Кривому Розі, але в період революційних подій в 1917-1920рр їх могил навіть не зберегли.

Едуард Фукс був гірничим інженером, викладачем, керівником рудних розробок на Криворіжжі, склав геодезичні карти гірничорудного басейну. Був Героєм Праці (1922р), фотографом-любителем. Залишив нам до 1000 безцінних фото плівок про Кривбас початку XX сторіччя. В 1938 році репресований де і помер, потім реабілітований.

Випущена медаль і в пам’ять Якова Вєсніка, начальника будівництва Криворіжсталі і її першого директора, незаконно репресованого і страченого в 1937 р, потім реабілітованого.

Ми вважаємо, що їх імена і їх величні трудові справи належать міській громаді і їх повинні знати криворіжці, як сьогодні, так і в майбутньому молоді покоління. Це для них ми зберігаємо історію і славні імена, такими якими вони були насправді, а не такими як їх напишуть з-за політичної доцільності.

Біографії всіх 25 осіб ми розмістили в брошурі «Легенди трудового Кривбасу», але коротко все ж назвемо імена всіх. Це:

 • Віктор Степанович Олейников, фронтовик, керівник РУ ім. Дзержинського і міста, його Почесний громадянин
 • Іван Андрійович Добровольский, фронтовик, інвалід без ноги, професор педінституту, упорядник озелененням промислового Кривбасу, криворізький «ботанік - Мересьєв»
 • Давід Ісайович Кан, фронтовик, журналіст, письменник про війну та людей праці Криворіжжя, 35 років беззмінний журналіст, завідуючий відділом листів Червоного Гірника
 • Описание: D:\Рабочий стол\70 років Перемоги День єднання поколінь\Спасибо Деду за Победу\img0[1].jpgОлексій Олександрович Шнайдер, фронтовик, після війни перший секретар міському комсомолу, голова Дзержинського райвиконкому, директор ТУ № 6
 • Всеволод Андрійович Чубенко, фронтовик, молодий сталеплавильник Криворіжсталі, депутат ВР УРСР першого скликання (1936р), загинув в перші дні війни на кордоні
 • Олексій Ілліч Семиволос, гірник в тилу, Лауреат державної (Сталінської) премії (1942 р), який в 1941 – 1942 рр. – виконав 10 річних планів, до 50 норм за зміну, новатор виробництва, не маючий собі рівних в світі, директор РУ ім. Ілліча, Почесний громадянин міста.
 • Іван Іванович Савицький, працівник гірничої промисловості в тилу, директор Півден ГЗК, Герой Соціалістичної праці
 • Олексій Пантелеймонович Подлєпа, будівельник металургійних підприємств в тилу, керуючий трестом «Криворіжаглобуд», Герой Соціалістичної праці
 • Володимир Митрофанович Саласюк, дитина війни, начальник комбинату «Кривбасбуд», Герої Соціалістичної праці
 • Григорій Іванович Гутовський, дитина війни, Голова Криворізької міськради та міськвиконкому, Почесний громадянин міста
 • Петро Костянтинович Саворський, дитина війни, багаторічний директор РУ ім.Дзержинського, почесний гірник України
 • Олександр Степанович Висоцький, дитина війни, знатний шахтар, Герой Соціалістичної праці
 • Павло Іванович Шевченко, дитина війни, професор, ректор педінституту
 • Володимир Федорович Бизов, дитина війни, професор, ректор Криворізького технічного університету, Президент академії гірничих наук України
 • Іван Іванович Василенко, дитина війни, начальник Криворізького підрозділу Придніпровської залізниці
 • Віталій Миколайович Гужевський, дитина війни, керівник охороною здоровья в Кривбасі, організатор спеціалізованих медичних центрів
 • Віктор Васильович Богатирь, дитина війни, будівельник, керівник Дзержинського, Саксаганського та Довгинцевського районів, голова Дніпропетровської облради першого скликання (1990-1994 рр), надзвичайний і Повноважний посол незалежної України
 • Віктор Дмитрович Гладуш, дитина війни, директор заводу Криворіжсталь, перший міністр промислової політики та транспорту незалежної України, Надзвичайний і повноважний посол України, народний депутат України другого скликання
 • Віталій Миколайович Нестеров, дитина війни, уславлений організатор автомобільної галузі в місті
 • Юрій Андрійович Янченко, дитина війни, молодіжний лідер на ударних молодіжних будовах Кривбасу та міста, герой романів про молодь тої пори, журналіст, вчений - педагог педінституту, людина яка переслідувалось, але не зламалась і не підписалась під листом проти всесвітньо відомого письменника Олеся Гончара за його знаменитий твір «Собор»
 • Леонід Васильович Бородич, вихованець визволителів, робітник Криворіжсталі, керівник багатьох підрозділів криворізької міліції, генерал полковник міліції, перший заступник Міністра МВС незалежної України, народний депутат України другого скликання, голова Комітету ВР України з питань правоохоронної діяльності
 • Дмитро Дмитрович Ладнич, вихованець визволителів, будівельник на ударних комсомольсько-молодіжних будовах Кривбасу, керуючий трестом «Криворіжбуд», один із перших організаторів підприємницьких структур в будівництві на Криворіжжі, вже в роки незалежності України

Описание: D:\Рабочий стол\70 років Перемоги День єднання поколінь\Спасибо Деду за Победу\628748[1].jpgЗрозуміло, що Кривбас дав світу значно більше видатних особистостей. Але наші організації після тривалого обговорення зупинились на цьому короткому, але яскравому переліку, так як вважаємо їх також легендами трудового Кривбасу.

 На Дні єднання поколінь ми вручимо медалі в їх пам’ять особам, які багато в чому наслідують традиції, закладені цими легендами. Медалі будуть вшановувати і їх, на наш погляд, кращих представників сучасного трудового Кривбасу.

Громадський вибір для нагородження відбувався без врахування політичних уподобань і політичної доцільності. Брались до уваги тільки професійні та практичні досягнення номінантів. До цих визначень не долучались і органи влади. Вивчались відношення до них громадських організацій, ЗМІ, профспілок, трудових колективів, молодіжних рад, органів студентського та учнівського самоврядування.

Цей проект є ексклюзивним, аналоги в Україні нам не відомі. В його запроваджені прийняли участь, як громадські, так і релігійні канонічні діячі, кращі дизайнери і геральдисти О.Єнін, В.Кукоба, історик-нотаріус І.Рукавіцин.

Зрозуміло, що проект буде розглядатись під лупою і його можливими критиками. Але ми виходимо з того, що зберігати пам'ять про людей за їх добри справи на землі і заохочувати людей живих для творення - є Богоугодною справою. Тому ми вважаємо, що Бог з нами і ми на вірному шляху! Оскільки проект новий, він може мати і проблеми для доопрацювання, які ми беззаперечно будемо вивчати, а роботу по збереженню пам’яті вдосконалювати.

В цьому контексті, до 70 річчя Перемоги ми випустили книгу «Письма павшего солдата», над якою її відомий автор В.Бухтіяров працював більше 10 років, під редакцією М.Дабіжи. На її сторінках вперше оприлюднені листи полеглих земляків і визволителів Кривого Рогу, які додому з полів битв не вернулись,унікальні документи і фотографії часів війни. Ці строки написані в окопах і бліндажах, в лісах і болотах, в горах і на рівнинах, в катівнях німецьких тюрем і концтаборів. Книга підтримана підприємцями, для яких збереження пам’яті не є пустим поняттям, а святим ділом.

Газета «Єднання поколінь» присвятила повний випуск темі війни, Перемоги, трудовим подвигам фронтовиків, працівників тилу і дітей війни.

Випущена брошура «Легенди трудового Кривбасу», з біографіями усіх 25 осіб.

Ми вже звернулись до міськвиконкому погодити нам встановлення меморіальних дошок деяким особистостям із цього ряду, за їх трудові звершення і Перемоги , а саме : Г.І.Гутовскому на ст. шв. трамваю його імені, В.В.Богатирю, В.Д.Гладушу, П.К.Саворському, Е.К.Фуксу, та іншим, на будинках де вони жили, або працювали, або де їх знали.

Маємо надію, що такі дозволи ми отримаємо, так як наші пропозиції відповідають не тільки Конституції України, а і сучасному законодавству щодо комуністичного минулого міста. Адже героїчно працювати і творити, ще ніхто і ніде не забороняв. Бог Сам був Творцем!

Ми підтримали пропозицію творчої інтелігенції Кривого Рогу про спорудження скульптури видатним криворіжцям радянської пори і часів незалежної України за їх героїчну працю - архітектору, почесному громадянину міста Юрію Сичу, поету Юрію Камінському, телевізійній журналістці Ользі Чистяковій по вул.Першотравнева, 11. Приймем участь не тільки в створені і встановлені цієї скульптури, а і у видані їх творчої спадщини.

Описание: Картинки по запросу 9 мая фотографіїРадянський період для України має дві частини: як негатив - репресії, голодомори, культ особистостей, знищення мільйонів громадян країни, так і позитив - перетворення країни з аграрної, в індустріально-аграрну Україну, з високім рівнем освіти, науково-технічного прогресу і соціального розвитку. Саме досягнення в соціально-економічній і науковій площині - є тим кращим, що дав нам період життя міста і його герої радянської пори.

  Як і в минулому, так і в сучасній історії України, голодомори, тоталітаризм, культи особистостей і їх наслідки - ми не сприймаємо і осуджуємо! Ми вважаємо, що це злочини проти людяності, незалежно від часу і форми їх проявлення..

  Наші герої опалені полум’ям війни, мали військове дитинство і мали головне завдання – тяжко працювати і захищати Вітчизну. Вони з цими завданнями гідно справились, як перед містом і країною, так і перед Богом і людьми, і заслужили право бути незабутими, щоб їх пам’ятали.

  Ми в цей день 15 травня оголосимо і результати конкурсів-оглядів на кращого роботодавця та кращий Колективний договір для молоді Криворіжжя 2015, які є нащадками визволителів. Вручимо нагороди і дипломи кращим. Ці конкурси є свідченням того, що сучасна громадськість міста, родини, як і раніше не байдужі за майбутнє дітей і внуків переможців. Адже «Майбутнє - в єдності поколінь!»

 

     Організатори громадського Дня єднання поколінь 15 травня 2015 р 

Переглядів: 607 | Додав: Admin | Рейтинг: 1.0/1

Вхiд користувачiв

Логін:
Пароль:

Пошук

Календар

«  Травень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архів записів

Друзі сайту

Почта

Логин:
Пароль:

Газета