Категорії розділу


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2014 » Квітень » 9 » Громадський форум: Молоді - гарантію першого робочого місця та проходження практики в умовах виробництва
22:39
Громадський форум: Молоді - гарантію першого робочого місця та проходження практики в умовах виробництва

Громадський форум:

Молоді -  гарантію першого робочого місця

та проходження практики в умовах виробництва

 

    Політичні процеси і радикалізм в останній час послабив вплив влади і органів місцевого самоврядування міста на вирішення поточних питань які хвилюють молодь Кривбасу і посилюють протестні настрої в її середовищі. Це перш за все відсутність законодавчих гарантій першого робочого місця для випускників Вузів, ПТНЗ, умов для проходження студентами і учнями практики. Біля 80 відсотків випускників не проходять навчання  в умовах виробництва. Не працюють належним чином по відношенню до молоді і поправки до Закону України «Про занятість населення» які вступили в дію з 1.01.2013 року. Повсюдно практика молоді не оплачується.  Тривожним є той факт, що підприємства Кривбасу в результаті змін в напрямках економічного розвитку тимчасово втрачають ринки збуту своєї продукції і припиняють приймати молодь на роботу.

    Але незважаючи на це, ряд підприємств демонструють високе розуміння проблеми і вибудовують самостійно належні зв’язки з навчальними закладами, демонструють високу громадянську позицію. До них відносяться коксохімічне виробництво ПАТ «АрселорМітал Кривий Ріг» з коксохімічним технікумом КНУ, ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат», ПАТ « Північний ГЗК», ПАТ «Інгулецький ГЗК», ПАТ «Криворіжіндустрбуд», ПАТ «Криворіжаглобуд», ТОВ «Криворіжелектромонтаж» з навчальними закладами КНУ і системи профтехосвіти міста, Криворізької дирекції Придніпровської залізниці і транспортно-металургійного ліцею.

    Налагодженню молодіжної політики на підприємствах сприяють і колективні договори, якість яких в останні роки значно зросла. В договорах повсюди з’являються розділи по роботі з молоддю, де передбачаються значні витрати на соціальний захист молоді, її професійне зростання, на посилення зв’язків з навчальними закладами. Цьому сприяють і громадські рекомендації для підприємств і профспілок, комісій по розробці колективних договорів, які були прийняті 7.02.2013 року на «круглому столі» в КНУ.

     Про це та інше йшла мова на міському форумі громадських організацій, роботодавців, профспілок, навчальних закладів, органів учнівського та студентського самоврядування який відбувся з ініціативи інститутів громадянського суспільства Асоціацій «Депутати органів місцевого самоврядування», «Комсомолець Кривбасу», «Профтехосвтіти», Союзу споживачів України 2.04.2014 року в приміщені Криворізького металургійного технікуму НМА України.

    На форумі який відкрив і вів Д.П.Степанюк були заслухані доповіді І.Б.Вознюка-директора міського державного центра занятості, А.О.Бабенка- майстра виробничого навчання транспортно-металургійного ліцею, В.М.Спільняка-заступника голови комітету міської профспілки металургів та гірників, Е.Полякова-студента КНУ, Г.П.Остапчук- уповноваженої профспілки ПАТ  «Криворіжіндустрбуд», О.В.Приступи-заступника директора коксохімічного технікуму, М.І.Костюченка- Герой України, ветеран металург, В.О.Сапіги- заступника голови дніпропетровської обласної Асоціації профтехосвіти.

    Народні депутати України і їх представники, працівники органів місцевого самоврядування міста участі в обговорені питання форуму участі не приймали.

    Форум прийняв відповідні пропозиції-рекомендації для народних депутатів України, органів місцевого самоврядування, роботодавців, навчальних закладів, профспілок щодо подальшого удосконалення законодавства, роботи з працевлаштування молоді, та проходження практики в умовах виробництва, її подальшого зростання під гаслами «Майбутнє, в єдності поколінь!», «Краще збережемо, нове побудуємо!», «Дніпропетровщині, нові стандарти освіти!»

 

Прес-служби Асоціацій «Комсомолець Кривбасу»,

«Депутати органів місцевого самоврядування»

Фото О.П.Щербини

ФОТОАЛЬБОМ

Переглядів: 352 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

Вхiд користувачiв

Логін:
Пароль:

Пошук

Календар

«  Квітень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Архів записів

Друзі сайту

Почта

Логин:
Пароль:

Газета