Категорії розділу


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Звернення до населення міста

ЗВЕРНЕННЯ

УЧАСНИКІВ ЗБОРІВ ПРЕДСТАВНИКІВ ГРОМАДСЬКОСТІ  КРИВОГО РОГУ ДО НАСЕЛЕННЯ МІСТА І ЙОГО МОЛОДІ ЯК СПОЖИВАЧІВ ПРО ПОСИЛЕННЯ ПРОТИДІЇ НЕБЕЗПЕЧНІЙ ПРОДУКЦІЇ

 

В роки незалежності України в Кривому Розі багато зроблено по реалізації Закону України "Про захист прав споживачів. Перш за все ліквідовано дефіцит товарів, робіт, послуг. Суттєво розширено мережу торгівлі, ринків, сфери громадського харчування та побуту усіх форм власності. Споживачі міста мають вільний доступ до товарів. Державна влада міста та органи місцевого самоврядування приділяють споживачам належну увагу: створений потужний центр стандартизації, сертифікації і метрології з широким спектром випробувальних лабораторій в тому числі по ГМО і дитячим товарам; на ряду з державним відділом з питань захисту споживачів створені і працюють структурні підрозділи у виконавчих органах міста та районах за рахунок місцевого бюджету, їм створені належні умови праці, що дало змогу своєчасно і якісно розглядати скарги споживачів; безперебійно діє правоохоронна та судова система при розгляді справ споживачів; питання споживачів заслуховуються на сесіях рад, засіданнях виконкомів, координаційних радах, висвітлюються в ЗМІ; проводяться різноманітні конкурси якості власного виробництва як "100 кращих товарів України” та інше.

Але як в Україні так і в Кривбасі належну безпеку, якість товарів, робіт, послуг не зважаючи на те, що статті 41,42,50,55 Конституції України декларують обов’язки в сфері якості та захисту прав людини як споживача – держава ще не забезпечує в повній мірі. Україна входить до першої десятки світових лідерів за обсягами виробництва контрафактної продукції, що вкрай негативно позначається на стані здоровя нації. Україні також є лідером за темпами девальвації своєї валюти та зростанням інфляції, по захворюванням на туберкульоз, СНІД, по вживанню алкоголю та тютюну. Середня тривалість життя чоловіків не досягає пенсійного віку. В цих умовах найбільш вразливою верствою населення, яке страждає від недоброякісної продукції  є молодь.

         Кривий Ріг не ізольований від негативних процесів в країні, а з урахуванням неблагополучної екології та навколишнього середовища, то наслідки впливу від неякісних товарів значно посилюється.

Споживачі міста і особливо молодь повинні знати, що 86% перевірених дитячих і продовольчих товарів, особливо імпортного виробництва, які реалізуються споживачам міста, не відповідають встановленим стандартам, нормам та правилам.

Великі проблеми є з якістю послуг в житлово-комунальній сфері, охороні здоров’я та з якістю медикаментів.

В цих умовах особливої уваги місцевої державної влади та органів місцевого самоврядування потребує захист криворіжців в таких напрямках життєдіяльності: як якість і безпечність продуктів харчування, питної води, медичних препаратів, житлово-комунальних послуг. Тут перш за все ціни не відповідають якості.

Протистояти викликам сучасного ринку повинні не тільки влада міста та органи місцевого самоврядування, але й саме суспільство через власні організації споживачів. Тому учасники зборів вітаються діючу міську «Асоціацію споживачів» і новоутворену Криворізьку організацію ВГО "Союз споживачів Україниі закликають громадян міста і особливо молодь згуртуватися навколо них в протистоянні небезпечним і неякісним товарам, роботам, послугам, у тому числі і житлово-комунальним.

Ми закликаємо громадськість міста до розуміння того, що головним ворогом небезпечним та неякісним товарам, роботам і послугам є сам споживач як головний інвестор вітчизняного виробництва та імпорту. 

Ми закликаємо учнівське та студентське самоврядування, керівників учбових закладів до організації та проведення занять серед молоді по вивченню її прав як споживачів, по виробленню навичок відрізняти якісне від непотребу. Освічений споживач найбільш небезпечний для бізнесменів і виробників з філософією "дрібного лавочника”.

Ми закликаємо підприємців до соціальної відповідальності перед споживачами вищим ступенем якої є добровільне страхування товарів, робіт, послуг.

Ми підтримуємо ініціативу міських Асоціацій "Комсомолець Кривбасу”, "Депутати органів місцевого самоврядування”, Криворізької організації ВГО "Союз споживачів України” провести "круглий стіл” в трикутнику "влада-бізнес-споживач”  на тему "Молодь – за захист прав споживачів”.

 

      Ми підтримуємо гасло споживачів "До високої якості життя разом !”

 

м.Кривий Ріг

19.03.2010 рік

Вхiд користувачiв

Логін:
Пароль:

Пошук

Календар

«  Вересень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Архів записів

Друзі сайту

Почта

Логин:
Пароль:

Газета