Категорії розділу


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вілкулу О.Ю. Вітання з 80 річчям створення Дніпропетровської області


27.02.2012р

«До 80 річчя області»

Голові Дніпропетровської обласної

державної адміністрації

Вілкулу О.Ю.


Вітання

 

Шановний Олександре Юрійовичу!

Щиро вітаємо Вас і державну владу регіону з 80 річчям  створення Дніпропетровської області! Аналіз дій центральної влади країни в далекому 1932 році по створенню області на базі скасованої у 1925 році Катеринославської губернії засвідчує про те, що ці дії себе виправдали. Досягнення області як в економічній так і в соціальній сферах переконливі. Особливо  Кривбасу, перлини Дніпропетровщини, який отримав за ці роки бурхливий розвиток і став найпотужнішим гірничо-металургійним комплексом у світі. Ці роки засвідчили і про те, що теорія «затухання Кривбасу»  яка існувала у 20-і роки минулого сторіччя і гальмувала розвиток придніпровського регіону на практиці також виявилась помилковою.

В цьому розвитку неперевершена роль як держави, влад області та Кривого Рогу так і комсомольської молоді Криворіжжя, яка за короткий термін збудувала потужні підприємства. Завдяки молоді комсомол міста був нагороджений орденом «Трудового Червоного Прапора» (1966) , місто Кривий Ріг орденом «Леніна» (1970р) і орденом «Трудового Червоного Прапора» (1975р), а Дніпропетровщина  двома  орденами  «Леніна» (1958, 1970рр).

Слід згадати, що самовіддано молодь Кривбасу працювала  на усіх 42-х ударних комсомольсько-молодіжних будовах великих підприємств. Деякі  підприємства отримали звання: ім. Ленінського Комсомолу-Новокриворізький ГЗК (1958р); ім. Комсомолу України – Північний ГЗК (1963р);  Інгулецький ГЗК -ім. 50 річчя СРСР.

За участі молоді отримав високі трудові державні нагороди флагман металургії світу завод «Криворіжсталь» - орден «Трудового Червоного Прапора» (1939р) та орден «Леніна» (1971р).  

Нагороджені орденами «Леніна»: трест Криворіжаглобуд (1966р); Північний ГЗК (1970р); трест «Криворіжіндустрбуд» (1970). Удостоєні орденів «Трудового Червоного Прапора»: Південний ГЗК (1966р); РУ  ім.Дзержинського (1966р); Криворізький гірничорудний інститут (1972р); інститут «Кривбаспроект»(1983);  Науково-дослідний гірничорудний інститут (1983р); ордена «Знак Пошани» отримали:  друга міська лікарня (1972р); газета «Червоний Гірник» (1974р); Домобудівний комбінат (1975р);  трест «Кривбасгеологія» (1976р) та інші.

Цікаво , що перші 40 комсомольців Кривого Рогу своє перше зібрання провели в червні 1919 року. А вже в 1931 році на будівництві першої домни металургійного заводу самовіддано працювали 1500 комсомольців за путівками комсомолу – це майже половина усіх будівельників. Недарма цю домну назвали «Комсомолкою» і першу плавку чавуну в серпні 1934 року на ній випустили теж комсомольці. Напередодні Великої Вітчизняної війни комсомольська організація міста вже об’єднувала  25 тисяч молодих людей. В роки війни на Дніпропетровській землі отримали звання Героя Радянського Союзу біля 300 чоловік. 

Після війни молоддю героїчно відбудовувалось і розвивалась промисловість міста. У 1955 році стала до ладу перша, а у 1961 друга черга Південного гірничозбагачувального комбінату. Ініціативу Криворізької комсомольської організації підтримав 17-й з’їзд Комсомолу України: За закликом - «Молодь на ударні будови», на республіканську комсомольську будову Новокриворізького гірничозбагачувального комбінату, з 9-ти областей України, приїхало більше 5 тисяч молодих людей. В Кривий Ріг молодь прибувала ешелонами, які зустрічали комсомольські лідери. Це була, як правило, сільська молодь з початковою освітою. Тому їх направляли для отримання робітничих професій в ФЗУ, ТУ, а за середньою освітою - у вечірні школи робітничої молоді, а потім на вечірні факультети Вузів. Багато з них ставали керівникам на будівництві, а потім і на пускових підприємствах. Це була системна робота. Новокриворізький комбінат було споруджено  достроково у 1957-1959 рр,  за  двадцять шість місяців, замість 40 за обов’язковими нормативами. Центральний гірничозбагачувальний комбінат здається в експлуатацію в 1961 році. У грудні 1963 року почав працювати  Північний гірничозбагачувальний комбінат. В травні 1965 року введена перша черга Інгулецького гірничозбагачувального комбінату. Важливо, що як на всіх названих будовах, так і на діючих потім промислових об’єктах, працювали  комсомольсько–молодіжні бригади, примножуючи внесок і значення молоді у трудових досягненнях краю.

Ці героїчні сторінки  ніяк не можливо забути або викреслити з історії міста, області, навіть якщо б хтось би із нових політиків або власників підприємств і намагався це зробити, як це робиться з заводом «Криворіжсталь» на ПАТ «АрселорМіттал-Кривий Ріг». Тут навіть в музеї підприємства історія не відповідає дійсності. Підприємство можна придбати, але не можна купити його історію щоб її потім змінювати під свої бізнесові, політичні, національні або релігійні уподобання. Без цих сторінок історія Кривого Рогу, Дніпропетровщини була б також не достовірною, сфальшованою. Історія підприємств є не вичерпним джерелом патріотичного виховання сучасної і майбутньої молоді на тернах Придніпров’я. Філософський вислів наголошує  що «Не можна побудувати світле майбутнє затемнюючи минуле!»

Справедливо згадати, що Кривбас був джерелом кадрів для всіх рівнів влади. Таким він залишається і на сьогодні в нових умовах державності України. Ми пишаємося цим і тією людяною атмосферою яка склалась в  області після багаторічного застою, завдяки криворізьким кадрам, в тому числі і з комсомольським минулим.

За участі молоді  як в минулому так і сьогодні місто є економічною базою розвитку області  і Незалежної України. Кривбас будувався молоддю і для молоді. Та робота, яка ведеться в останній час Президентом України В.Ф.Януковичем та урядом України, владами області і міста, адміністраціями багатьох гірничорудних підприємств усіх форм власності по відношенню до сучасної молоді, - придає оптимізму і впевненості як батькам, ветеранам міста, так і дітям, учням та студентам у своє майбутнє. Регіональні гасла: «Майбутнє в єдності поколінь», «Краще збережемо, нове побудуємо!», «До високої якості життя разом!»- в Кривбасі і Дніпропетровській області дієві і ефективні. В цьому велика заслуга міської  і обласної влади які діють разом з інститутами громадянського суспільства.

Бажаємо Вам, шановний Олександре Юрійовичу, Вашій адміністрації, усій нашій області, нових звершень і в майбутньому. Адже область,як промисловий, аграрний, ракетно - космічний центр  не тільки бюджетно - формуюче джерело країни, а і стабілізаційний політичний регіон суверенітету нашої Незалежної Держави - України! Від успіху області залежить і майбутнє України. Погано працювати нам не можна!

З повагою,

Рада ГО «Асоціація «Комсомолець Кривбасу» та її Голова, народний депутат України другого скликання (1994-1998рр), депутат, заступник Голови Дніпропетровської облради першого скликання (1990-1994рр)

Дмитро Степанюк

Вхiд користувачiв

Логін:
Пароль:

Пошук

Календар

«  Листопад 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архів записів

Друзі сайту

Почта

Логин:
Пароль:

Газета