Категорії розділу


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Тези доповіді Голови громадської організації «Криворізька міська Асоціація «Комсомолець Кривбасу»ч.1

Тези

доповіді Голови громадської організації «Криворізька міська Асоціація «Комсомолець Кривбасу» ДПСтепанюка яку він зробив на урочистих зборах з нагоди 90 річчя  створення Дніпропетровської комсомольської організації 22 жовтня 2010р.

м. Кривий Ріг , ПК «Металург».

15.00

Шановний Юрій Григорович (Вілкул Ю.Г.)!

Шановні ветерани!

Шановні учасники зборів!

Хочу від Асоціації «Комсомолець Кривбасу»  подякувати Голові Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олександру Юрійовичу Вілкулу, Голові обласної Ради Євгену Григоровичу Удоду , сьогоднішньому голові Криворізької міської Ради  Юрію Вікторовичу Любоненко за те, що вони   оперативно прореагували на звернення Асоціації і нагородили багатьох активістів комсомольського руху відповідними відзнаками і грамотами.

Хочу подякувати і Вам  особисто, Юрію Григоровичу, як Депутату обласної

Ради, члену Колегії облдержадміністрації, члену Криворізького міськвиконкому і як майбутньому  міському Голові міста Кривого Рогу, в чому ми не сумніваємося, так як ми Вас підтримуємо, за те, що Ви сьогодні вручили вищезгадані нагороди і разом з нами.

(Довідково: Міський Голова Любоненко ЮВ не висував свою кандидатуру на повторний строк на вибори 31.10.2010,. а закликав громаду міста підтримати кандидатуру Вілкула ЮГ)

Коли рік назад створювалась Асоціація «Комсомолець Кривбасу»  серед засновників, яких 17 осіб, велась гостра дискусія -яку дати назву цій Асоціації.? По результатам неодноразових дискусій було прийнято рішення  дати назву «Комсомолець Кривбасу».

Засновники виходили з наступних мотивів

1)Комсомол Кривбасу ніколи не був владою.

2)Комсомол Кривбасу  був громадсько –політичною, молодіжною організацією.

3)Комсомол Кривбасу, як і Збройні Сили, як і КДБ, як і Ради  всіх рівнів, як  народно – господарський комплекс  всього СРСР і все суспільство цього велетенського і могутнього Союзу управлявся Комуністичною партією і владою

Які завдання ставила керуюча партія і влада перед комсомолом Кривбасу, комсомольською молоддю взагалі?

Їх можна інтегрувати в чотири блоки:

Перший – навчатись, навчатись і ще раз навчатись!

Другий – високоефективно працювати, будувати унікальний гірничо – металургійний комплекс країни, найпотужніший в Європі.

Третій – приймати активну участь в громадсько – політичному житті країни де засвоювати кращі морально – етичні , духовні і людські цінності ( наприклад – Моральний кодекс будівників комунізму який багато в чому збігається з біблією та  християнським віроученням  яке сьогодні складає основу ідеології української держави та її народу).

Четвертий – захищати Батьківщину як від внутрішніх так і зовнішніх загроз.

Як упорались комсомольці Кривбасу з цими історичними завданнями?

Ми вважаємо, що блискуче! На прапорі комсомолу Кривого Рогу є висока нагорода по результатам тітанічної роботи- «Орден Трудового Червоного Прапора».

Можна навести , як приклади:

1.     Практично сто відсотків молоді міста  отримувала і отримує середню освіту.

2.     Створена потужна мережа багатопрофільних вищих учбових закладів і технікумів.

3.     Для підготовки серед молоді  кадрів робітничих професій в місті створена потужна система професійно – технічних закладі, яка підготувала за час свого існування більше 600 тис. молодих робітників.

(Довідково - комсомолу Кривбасу партією та владою того часу було доручено шефство над  системою ПТУ і він з цим завданням достойно впорався)

4.     Комсомольська молодь Кривбасу  ефективно приймала участь в громадському житті і через систему молодіжних організації найбільш активні молодіжні лідери  висувались на керівні посади, як в партійно- радянські органи так і в народно – господарський комплекс.

5.     Комсомольською молоддю побудоване сучасне місто Кривий Ріг і його унікальний гірничо – металургійний комплекс, який є гордістю сьогоднішньої незалежної, демократичної України, базою для її економічного зростання.

6.     Захищаючи Батьківщину, виконуючи інтернаціональний обов’язок, проявляючи трудовий героїзм,  комсомол Кривбасу  дав місту двох двічі Героїв Радянського Союзу (Михлик, Глінка), більше 50-ти Героїв Радянського Союзу та Героїв Соціалістичної Праці. Це наша гордість, слава, це наші маяки для сьогоднішніх і майбутніх поколінь.

7.     Комсомол Кривбасу на великий жаль поніс і великі втрати. Тисячі комсомольців  міста загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни і при забезпеченні внутрішньої  безпеки та прав громадян. І сьогодні, коли Україна святкує День 66 річниці визволення  від фашистських загарбників, ми згадуємо  наших побратимів, яких нема з нами і наголошуємо-  «Вічна їм пам’ять. Їх подвиги назавжди залишиться в історії комсомолу, в історії визвольної боротьби від чужоземців»!

8.     Слід згадати , що тисячі комсомольців Кривбасу, особливо багато з яких були активістами,  репресовані і розстріляні в  ганебні 30 –ті роки. Багато померли від голоду.

З огляду на вищевикладене  засновники Асоціації «Комсомолець Кривбасу»  наголошують, що комсомолу міста нема чого соромитись свого минулого. Воно трудове та героїчне, пронизане високим патріотизмом, глибокою вірою і любов’ю до життя, Батьківщини і рідного міста. Воно багато в чому і трагічне.  Ми пишаємось своїми досягненнями. Нам є що передати молоді вже незалежної, демократичної України з врахуванням національних інтересів. Для цієї мети і створена Асоціація «Комсомолець Кривбасу». А передавати набутий кращий досвід комсомольської молоді в місті є кому.  Практично на всіх підприємствах гірничо – металургійного комплексу створені ради по роботі з молоддю. Найбільш ефективними з них є ради  на Центральному  ГЗК,  ВАТ «КЖРК»,  ВАТ «Арселор МІттал –Кривий Ріг» і на багатьох інших. Створена і ефективно працює  мережа учнівських та студентських рад, як органів молодіжного самоврядування. Домінує  в цьому ряді  студентська рада Криворізького технічного університету. На ділі, а не на папері демонструє активну роботу дитяча громадська організація «Коло Веселки». Створений і працює молодіжний міськвиконком. Кожна політична партія і профспілки  мають також молодіжні ради.   На всіх «круглих столах», які Асоціація провела за останній рік, а їх біля десяти, учасники письмово внесли  пропозиції, а це представники політичних партій, влад міста, профспілок, господарські керівники гірничо – металургійного комплексу, керівники вищих та середніх навчальних закладів, системи профтехосвіти, засобів масової інформації, вчені (філософи, соціологи, політологи), молодіжні ради підприємств, вузів та інших учбових закладів, - створити міський  Центр консолідації молоді. І ця робота ведеться. Думаю найближчим часом вона буде завершена .

Спираючись на прогресивну громадсько – політичну філософську думку Асоціація затвердила  концепцію своєї участі в розвитку молодіжного руху міста. Напрямок цього руху – інтенсивне формування громадянського суспільства де громадські ветеранські і молодіжні організації міста, як інститути цього суспільства повинні зайняти провідну роль. Мета цієї концепції і цього руху - це задоволення соціально – економічних і духовних  потрібностей, покращення якості життя  молоді Кривбасу. Молодь хоче мати в місті свій  неполітичний центр консолідації і про це вона заявила на Форумі, який відбувся 28 квітня 2010 року з нагоди 65 річниці Великої Перемоги в Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр. Потрібно наголосити, що створення Асоціації «Комсомолець Кривбасу» її мету і цілі, а також ідею створення молодіжного центру консолідації підтримали всі засоби масової інформації міста в тому числі і неполітичні, і не комунальні. Ми не маємо на меті відроджувати комсомол. Це вже історія.

Асоціація заснувала спільно з іншими громадськими організаціями друковане видання «Єднання поколінь»  перший номер якого Вам сьогодні розданий. В цьому номері ми надрукували  повний список нагороджених нашою  Почесно відзнакою «За заслуги». В ньому 20 осіб. Частину відзнак нагородженим особам присутнім на зборах ми сьогодні вручим. Відсутнім ми вручим в іншому місці і в інший час. Відзнаки номерні.

Прошу звернути увагу і на надрукований список кандидатів до органів місцевого самоврядування, яких Асоціація «Комсомолець Кривбасу», Асоціація колишніх депутатів органів місцевого самоврядування і Криворізька міська організація  ВГО «Союз Споживачів України»,  хочуть бачити міськім Головою, в складі обласної, міської і районних Рад, як своїх прихильників. Ми маємо надію, що виборці 31 жовтня 2010 року на виборах кандидатів до органів місцевого самоврядування прислухаються і до нашої думки і до наших побажань. Асоціація заснувала свій сайт в Інтернеті (www.kk-krivbass.org.ua), має свою електронну пошту (kk_komsorg@i.ua). Ми виходим із прислів’я «Якщо тебе нема в Інтернеті то тебе нема і на планеті!». А ми бажаємо бути доступними як для ветеранів так і для молоді учнівської, студентської, робітничої, вчених, учителів, музейних працівників, політичних партій та громадськіх організацій, міжнародної спільноти як близького так і дальнього зарубіжжя через сучасні комунікаційні електронні мережи.

Пам’ятаю, коли я ще працював другим секретарем Дзержинського райкому комсомолу з питань ідеології, які слова і настанови всім нам і молоді міста давали наші старші  партійно – радянські та господарські керівники , лідери молодіжного руху! А це: Юрій Петрович Бабіч, Григорій Іванович Гутовський, Станіслав Андрійович Стежко, Віктор Васильович Богатир, Микола Миколайович Нівалов, Олександр Андрійович Мироненко, Володимир Олександрович Артамонов, Андрій Миколайович Гіренко, Валентина Семенівна Шевченко, Валерій Володимирович Славіков, Віктор Михайлович Довбня, Алла Кириловна Сафронова, Зінаїда Василівна Бедринець, Юрій Сергійович Крівченко, Анатолій Іванович Перетятько, Михайло Васильович Кульков, Петро Костянтинович Саворський, Леонід Іванович Решетило, Анатолій Іванович Москаленко, Анатолій Іванович Бородулін, Микола Олексійович Гуров, Віктор Дмитрович Гладуш, Вадим Миколайович Гуров, Степан Сергійович Тільга, Іван Іванович Савицький, Олександр Павлович Станков, Микола Максимович Панчошний, Олександр Кузьмич Єлісеєв, Олег Іванович Храпко, Володимир Опанасович Токар, Віталій Федорович Криштоп, Віктор Григорович Іваницький, Іван Тимофійович Качалов, Володимир Михайлович Ремха, Володимир Митрофанович Саласюк, Іван Романович Ревтюх, Микола Федорович Земляной, Валерій Іванович Череп, Олексій Пантелеймонович Подлєпа, Іван Іванович Василенко, Володимир Григорович Потягайло, Володимир Глєбович Шабанов, Ігор Ілліч Потапов, Михайло Іванович Костюченко, Георгій Михайлович Малахов, Володимир Федорович Бизов, Григорій Андрійович Овсяник, Юрій Семенович Горсітманов, Семен Миколайович Колесник, Микола Федорович Філіпов, Леонід Денисович Костінов, Микола Інокентійович Беневоленський, Юрій Петрович Каташов  і багато інших, яких в сьогоднішній промові важко перерахувати за браком часу. Багатьох із них уже нема в живих. Але ми їх пам’ятаємо і поважаємо. Вони з нами в наших серцях. От які вони давали настанови молоді в свій час: «Місто Кривий Ріг  ви будуєте для себе. Тут будете працювати ви, ваші діти та ваші онуки. Тут буде проходити ваше життя, ваше зростання. Це місто для молоді, як сучасної так і майбутньої». І вони не помилились. Вінцем, який прикрашає місто,- є молодь.Місто сьогодні , як і в минулому, оптимістичне для молоді, її батьків і дітей. Тут поклади залізної руда, яка є хлібом  чорної металургії, машинобудування, будівництва, соціальної інфраструктури  і інвестицій. Одним словом, залізна руда є джерелом життя країни і людини у цьому світі. В місті є робочі місця. В місті молодь, як і раніше, активна і з впевненістю дивиться в майбутнє. Тут є всі можливості для самореалізації молоді Асоціація «Комсомолець Кривбасу» разом з нею. Нас на цьому шляху підтримують влади міста, громадськість, політичні партії, профспілки та засоби масової інформації.

На адресу зборів прийшли щирі вітання від почесних осіб Асоціації «Комсомолець Кривбасу»- Андрія Миколайовича Гіренка (м.Москва), Валерія

Володимировича Славікова (м.Москва), Валентини Семенівни Шевченко (м.Київ) та інших. Вони щиро бажають всім здоров’я, досягнень в житті.

Вхiд користувачiв

Логін:
Пароль:

Пошук

Календар

«  Вересень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Архів записів

Друзі сайту

Почта

Логин:
Пароль:

Газета