Категорії розділу


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Рішення Ради від 22 квітня 2011 року №19 «Про нагородження» ч.1


Рішення

Ради громадської організації

«Криворізька міська Асоціація «Комсомолець Кривбасу»

 

від 22 квітня 2011 року № 19

«Про нагородження»

 

Нарикінці травня місяця кожного року у Кривому Розі традиційно святкується День міста. А в цьому році 17 травня 2011 року  виповнюється і 45 років видатної для міста події коли рішенням Президії Верховної Ради СРСР «За великі успіхи по мобілізації та успішне виконання завдань семирічного плану по будівництву великих підприємств гірничої та металургійної промисловості» Криворізька міська комсомольська організація була нагороджена Орденом Трудового Червоного Прапора. Ця дата в історії міста не рядова так як вона повязана з створенням надпотужного в Європі та світі гірничо-металургійного комплексу. Для молодіжного руху міста особливо учнівської, робітничої та студентської молоді ця подія відігравала особливе значення так як Орден це символ визнання саме трудових досягнень молоді. Для багатьох молодих людей Орден став школою мужності, ідейного та морального загартування, виховання на кращих трудових традиціях нашого міста. Із молодіжного середовища завдяки визнання державою його трудових досягнень сформувалася плеяда видатних діячів міста, області та країни, політиків, вчених, господарських керівників, фахівців з усіх галузей знань, а також діячів освіти, культури і містецтва, майстрів спорту, військовослужбовців, правоохоронців, профспілкових та громадських діячів.

В цілому історія молодіжного руху на Криворіжжі відзначена невмирущими подвигами тих, хто будував і розбудовував наше місто, захищав від німецько – фашистських загарбників під час Великої Вітчизняної війни (1941-1945 рр), піднімав з руїн підприємства, школи, лікарні, будинки культури, хто активно сприяв подоланню неграмотності, підіймав до світових висот вітчизняну науку, робив вагомим внесок у розвиток культури, був зразком активної життєвої позиції, відданості Вітчизні, готовності захищати її незалежність, права, свободи людини і громадянина, високих моральних якостей.

Нагородження Орденом молодіжної організації міста виступає високою мотивацією для батьків, вихователів, учителів та викладачів в системі освіти щодо прищеплення дітям, онукам, учням та студентам любові до праці, до високого людського покликання при проживані на Землі, незалежно від статків. А тому ця подія системно і достойно вшановується як громадськістю так і владами міста. Вона статє для молоді і дітей не тільки надбанням історії, а і святом праці, слугує вихованю у нинішнього молодого покоління почуття особистої відповідальності за долю свого міста, несприняття корупції, пияцтва, наркоманії та інших негативних явищ.

Неперевершений внесок молоді Кривбасу в історію Дніпрпетровщини на прапорі якої два Ордена Леніна (1958, 1970рр).

Молодь Кривбасу відіграла визначальну роль в трудових звершеннях за які місто Кривий Ріг в цілому відзначено та пишається і іншими високими державними нагородами : Орденом Леніна (1970р), Орденом Трудового Червоного Прапора (1975р).

За участі молоді отримав високі державні нагороди флагман металургії світу завод «Криворіжсталь»-Орден Трудового Червоного Прапора (1939р) та Орден Леніна (1971р). Нагороджені Орденом Леніна: трест Криворіжаглобуд (1966р); Північний ГЗК (1970р); трест «Криворіжіндустрбуд» (1970). Удостоєні Ордена Трудового Червоного Прапора: Південний ГЗК (1966р); РУ ім.Дзержинського (1966р); Криворізький гірничорудний інститут (1972р); інститут «Кривбаспроект»(1983); Науково-дослідний гірничорудний інститут (1983р); Ордена «Знак Пошани» отримали: друга міська лікарня (1972р); газета «Червоний Гірник» (1974р); Домобудівний комтінат (1975р); трест «Кривбасгеологія» (1976р).

Самовіданно молодь Кривбасу працювала на усіх 42-х ударних комсомольсько-молодіжних будовах гірничо-метелургійного комплексу.Збудовані молоддю Кривбасу підприємства отримали звання: ім.Ленінського Комсомолу-Новокриворізький ГЗК (1958р); ім.Комсомолу України – Північний ГЗК (1963р); Інгулецький ГЗК-ім.50 річчя СРСР.

Цей список нагороджених не є вичерпаним. Трудові звершення підприємств, організацій і установ та їх молоді відзначались і іншими державними нагородами Верховних Рад СРСР і УРСР, Урядів СРСР і УРСР, Міністерств і відомств, ЦК КПРС, ЦК Компартії України, ЦК профспілок, ЦК ВЛКСМ та ЦК ЛКСМУ, ВДНГ. Є підприємства які нагороджені іноземними державами, памятними прапорами. Молодь міста привертала до себе увагу і космонавтів, а памятний прапор ЦК ВЛКСМ, що перебував на борту космічного корабля «Союз-12» вручений Криворізькій міській комсомольській організації. Все це надихало до високих результатів в праці, кликало  молодь до здорового способу життя.

Тисячі молодих передовиків та новаторів виробництва за трудові здобутки нагороджені державними нагородами, високими професійними званями та відзнаками. 

Трудові нагороди та звання є історичним надбанням, славою, гордістю і школою мужності Криворізької молоді, надійною патріотичною базою для її трудового зростання і подальшого розвитку Кривбасу, закріплення високих моральних принципів в умовах незалежної демократичної України.

 

Рада Асоціації «Комсомолець Кривбасу» вирішила:

 

1. За збереження пам’яті та кращих трудових і патріотичних традицій в місті, активну роботу з дітьми, учнівською, робітничою і студентською молоддю і в зв’язку з 45-и річчям з дня нагородження 17 травня 1966 року Президією Верховної Ради СРСР «За великі успіхи по мобілізації та успішне виконання завдань семирічного плану по будівництву великих підприємств гірничої та металургійної промисловості» Криворізької комсомольської організації Орденом Трудового Червоного Прапора,- нагородити:

 

1.1. Відзнакою Асоціації «За заслуги»:

Гончарука Георгія Пилиповича - помічник міського Голови, партійний, державний діяч, голова Саксаганської райради та райвиконкому (1987-2002рр), заступник міського Голови (2002-2010рр), наставник молоді

Дабіжу Миколу Кириловича - Голова міської Ради ветеранів війни та праці, державний та громадський діяч, заступник Голови міськвиконкому (1992-2000рр), наставник молоді

Криштопа Віталія Федоровичамолодіжний діяч,         директор Коксохімічного заводу (1976-1983рр.), партійний працівник, наставник молоді

Кучерова Євгена Дмитровичамолодіжний, партійний, профспілковий діяч, наставник молоді 

Москаленка Анатолія Івановичамолодіжний, партійний та державний діяч, народний депутат України другого скликання, перший секретар Саксаганського райкому (1980-1982рр), другий секретар Криворізького міському Компартії України (1982-1984рр.), наставник молоді

Овсяніка Григорія Андрійовича – молодіжний, партійний та державний діяч, заступник Голови міськвиконкому (1984-1992рр), заступник міського Голови (1997-2000рр), наставник молоді                                                                  

Рєпенька Володимира Васильовича – молодіжний, партійний діяч, наставник молоді

Сацького Віталія Антоновича – Герой України, молодіжний, державний та господарський діяч, народний депутат України першого скликання, працівник в тому числі і головний інженер «Криворіжсталі» (1954-1980 рр), організатор комсомольсько-молодіжних колективів, з 1986 року директор «Запоріжсталі», наставник молоді

Стежко Станіслава Андрійовичамолодіжний, партійний та державний діяч, депутат Верховної Ради УРСР одинадцятого скликання, депутат Верховної Ради СРСР (1990р), перший секретар Інгулецького райкому (1973-1977рр), перший секретар Криворізького міському Компартії України, Голова Дніпропетровського облвиконкому (1989-1993рр), наставник молоді

Стопканя Петра Леоновича молодіжний, партійний, господарський та державний діяч, наставник молоді

Ткаченка Григорія Івановича – молодіжний діяч, генеральний директор підприємства   «Криворіжелектромонтаж»,  наставник молоді

Тодосійчука Івана Миколайовича - молодіжний, партійний та господарський діяч, другий, перший секретар Довгинцевського райкому Компартії України (1984-1991рр), наставник молоді

Тонконога Анатолія Тимофійовича – молодіжний, господарський діяч, директор ТОВ «Криворіжметробуд», засновник Асоціації «Комсомолець Кривбасу», наставник молоді

Шабанова Володимира Глібовича -   молодіжний, партійний та господарський діяч, наставник молоді

Шкурка Олександра Івановичамолодіжний діяч, директор підприємства «Криворіжелектромонтажсервіс», наставник молоді

 

1.2. Відзнакою Асоціації «Сердце віддаю дітям»:

Шевченко Валентину Семенівну молодіжний, партійний, науковий, громадський, державний діяч, депутат Верховної Ради УРСР 9,10,11 скликань, заступник (1975-1985рр), Голова Президії Верховної Ради УРСР і член Політбюро ЦК Компартії України (1985-1990рр), депутат Верховної Ради СРСР 10,11 скликань, піонерська вожата, секретар Криворізького міському комсомолу, секретар Дзержинського райкому Компартії України, секретар ЦК ЛКСМ України (1962-1969рр), заступник міністра освіти УРСР, Почесний громадянин міста Києва, ініціатор розбудови дитячої та молодіжної інфраструктури в місті та республіканського піонерського табору «Молода гвардія» в м.Одеса, багатьох молодіжних музеїв, Голова ВГО « Конгрес ділових жінок України» (2002р), поборник української мови, прав дітей, молоді та жінок, почесний співголова Асоціації «Комсомолець Кривбасу», наставник молоді

Гіренка Андрія Миколайовича – молодіжний, партійний, державний та громадський діяч, депутат Верховної Ради СРСР (1989-1991рр), перший секретар криворізького міському комсомолу (1963-1967рр), перший секретар Дніпропетровського обкому комсомолу (1967-1970рр), другий, перший секретар ЦК ЛКСМ України (1970-1975рр), член бюро ЦК ВЛКСМ, другий, перший секретар Херсонського обкому Компартії України (1980-1987рр), перший секретар Кримського обкому Компартії України (1987-1989рр), секретар ЦК КПРС (1989-1991рр), почесний Голова Асоціації «Комсомолець Кривбасу», заступник співголови-координатора Міжнародного конгресу промисловців та підприємців, голова громадської організації земляцтво Дніпропетровщини «Дніпряне» м.Москва, наставник молоді

Бабіча Юрія Петровича – Почесний громадянин міста (2002р), партійний, державний, господарський діяч, депутат Верховної Ради УРСР (1971-1985рр), член Президії Верховної Ради УРСР, делегат 5-и з’їздів КПРС і 3-х з’їздів КП України, другий (1960-1963рр), перший секретар Центально-Міського райкому Компартії України (1963-1969рр), Голова міськради та міськвиконкому (1969-1979рр), перший секретар Криворізького міському Компартії України (1979-1983рр), голова Дніпропетровської облради і облвиконкому (1983-1989рр), наставник молоді

Славікова Валерія Володимировича- молодіжний, партійний та державний діяч, координатор 26 штабів на комсомольсько-молодіжних будовах Кривбасу, заввідділом, секретар (1965-1970рр), перший секретар Криворізького міському комсомолу (1970-1975рр), другий, перший секретар Саксаганського райкому Компартії України (1977-1982рр), працівник партійного контролю ЦК КПРС, почасний співголова Асоціації «Комсомолець Кривбасу», виконавчий директор громадської організації земляцтво Дніпропетровщини «Дніпряне» м.Москва, наставник молоді

Астахову Ларису Петрівну – молодіжний та громадський діяч, секретар Жовтневого райкому(1972-1977рр ) та Дніпропетровського обкому комсомолу (1977-1982рр), наставник молоді

Басову Тетяну Леонідівну- заступник начальника управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради, наставник мололоді

Берлін Валентину Миколаївну -заступник Криворізького міського Голови, наставник молоді

Бедринець Зінаїду Василівну -  ветеран молодіжного руху на Криворіжжі, Голова Дніпропетровської обласної організації працівників державних установ, наставник молоді Василиненка Віктора Михайловича-    ветеран молодіжного руху на Криворіжжі, директор обласного методичного центру з професійно – технічної освіти Дніпропетровської облдержадміністрації, наставник молоді

Вербинець Івана Миколайовича - Голова комісії по роботі з молоддю міської ради ветеранів, перший секретар Криворізького райкому комсомолу (1958-1960рр.), наставник молоді

Дьоміна Валерія Олексійовича-директор музичної школи № 4, наставник молоді Дубінецького Володимира Володимировича- директор Автотранспортного технікуму Криворізького технічного університету, наставник молоді

Земляного Миколу Федоровича – Почесний громадянин міста, громадський та господарський діяч, генеральний директор комсомольсько-молодіжного Ордена Леніна треста «Криворіжіндустрбуд», наставник молоді

Єніна Олександра Анатолійовича – молодіжний діяч, заступник виконавчого директора Асоціації «Комсомолець Кривбасу», наставник науково-технічної молоді Тернівської станції юних техніків

Костенка Віталія Олексійовича - Герой Соціалістичної Праці, новатор виробництва, наставник молоді

Кравець Михайла Тимофійовича- молодіжний та науковий діяч, проректор з навчальної роботи Криворізького технічного університету, наставник молоді

Лавренко Світлану Іванівну- молодіжний діяч, Голова комітету у справах сім’ї та молоді виконкому Криворізької міськради, перший секретар Центрально-Міського райкому комсомолу (1990-1991рр), наставник молоді

Полтавець Андрія Анатолійовича –молодіжний діяч, помічник міського Голови, начальник відділу внутрішньої політики виконкому Криворізької міськради

Сторожука Анатолія Васильовича -Герой Соціалістичної Праці, громадський діяч, новатор виробництва, наставник молоді

Сафронову Аллу Кирилівну -ветеран молодіжного руху на Криворіжжі, партійний діяч, секретар Криворізького міському (1965-1967рр) і секретар Дніпропетровського обкому комсомолу (1971-1973рр), перший секретар Кіровського райкому Компартії України м.Дніпропетровська (1983-1990рр), наставник молоді

Вишивану Еллу Іванівну - ветеран піонерського та молодіжного руху на Криворіжжі                                  

Герчеву Євгенію Іванівну - ветеран піонерського та молодіжного руху на Криворіжжі

       

ГрешніковуАнтонінуМиколаївну-ветеран піонерського та молодіжного руху на Криворіжжі

Гужелю Тетяну Олексіївну-ветеран піонерського та молодіжного руху на Криворіжжі Драченко Людмилу Михайлівну-ветеран піонерського та молодіжного руху на Криворіжжі

Зінченко Світлану Миколаївну-ветеран піонерського та молодіжного руху на Криворіжжі

Іванову Тетяну Сергіївну-ветеран піонерського та молодіжного руху на Криворіжжі Камлик Людмилу Яківну       - ветеран піонерського та молодіжного руху на Криворіжжі

Огур Раїсу Василівну -ветеран піонерського та молодіжного руху на Криворіжжі

Петренко Галину Василівну -ветеран піонерського та молодіжного руху на Криворіжжі Посметюх Аллу Сергіївну-ветеран піонерського та молодіжного руху на Криворіжжі Чумакову Аллу Іванівну -ветеран піонерського та молодіжного руху на Криворіжжі Хомовську Марію Степанівну -ветеран піонерського та молодіжного руху на Криворіжжі

Ширшову Тетяну Тарасівну -ветеран піонерського та молодіжного руху на Криворіжжі

 

Вхiд користувачiв

Логін:
Пароль:

Пошук

Календар

«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Архів записів

Друзі сайту

Почта

Логин:
Пароль:

Газета