Категорії розділу


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Оголошення 19 жовтня 2012 р.


Оголошення

19 жовтня 2012 року в Кривому Розі по вул. 22 партз’їзду, буд.32-а (Дзержинський район, приміщення музичної школи № 4), з 15.00 по 17.00 відбудеться конференція громадських організацій Кривбасу на тему «94-річчя ВЛКСМ: комсомольсько-молодіжні традиції і сучасний Кривбас в контексті парламентських виборів 2012». Організатори конференції - Асоціації «Комсомолець Кривбасу», «Депутати органів місцевого самоврядування», міські організації ВГО «Союз споживачів України»,«Центр по правам дитини», газета «Єднання поколінь» при участі інших інститутів громадянського суспільства міста. На конференції будуть публічно прийняті накази  кандидатам в народні депутати України по мажоритарним округам №№ 31, 32, 33, 37 до яких віднесена територія Кривого Рогу.
З проектом наказів можна ознайомитись нижче. Пропозиції та зауваження до них приймаються до 12.10.2012 р в електронному вигляді на E-mil: kk_komsorg@i.ua Відповідальний організатор Сапіга Віталій Олексійович. 

Контактні телефони: (0564)922866; 0962327258


Дмитро Степанюк

Голова Ради Асоціації «Комсомолець Кривбасу»
 
Проект
 
                               Накази
кандидатам в Народні депутати України 7-го скликання по мажоритарним округам №№ 31, 32, 33, 37 до яких входять житлові масиви м. Кривого Рогу від учасників громадської конференції «94-річчя ВЛКСМ: комсомольсько - молодіжні традиції і сучасний Кривбас в контексті парламентських виборів 2012», включаючи коментарі.
 
19 жовтня 2012 м. Кривій Ріг
Учасники конференції громадських організацій «94-річчя ВЛКСМ: комсомольсько-молодіжні традиції і сучасний Кривбас в контексті парламентських виборів 2012» організованої міськими Асоціаціями «Комсомолець Кривбасу», «Депутати органів місцевого самоврядування», міськими організаціями ВГО «Союз споживачів України»,«Центр по правам дитини», газетою «Єднання поколінь» при участі почесних громадян міста, представників громадських організацій Героїв соціалістичної праці та України, ветеранів війни і праці, освітян, працівників системи профтехосвіти, активістів патріотичного руху Придніпров’я, чорнобильців, воїнів-інтернаціоналістів, прикордонників, українського козацтва, профспілок, молодіжних Рад підприємств, органів учнівського та студентського самоврядування, керівників навчальних закладів, підприємств, організацій, установ та бізнесових структур, друкованих та електронних ЗМІ, Інтернет видань - зазначають, що молодь Кривбасу, в тому числі і комсомольська, традиційно завжди була активною в громадсько – політичному житті міста та країни, брала безпосередньо участь в виборах влад усіх рівнів, достойно представляла місто на верхніх щаблях української держави – як в партійних структурах так і в Верховній Раді та Уряді УРСР і України, в органах центральної виконавчої влади. Доброю традицією в Кривбасі було давати своїм кандидатам в депутати в тому числі і до Верховної Ради накази виборців в яких значною частиною були проблеми дітей, учнівської та студентської молоді. Ці накази і їх виконання були підставою для оцінки роботи кожного депутата, при вирішені його подальшої долі на наступних виборах. Керуючись кращими традиціями Кривбасу, учасники конференції:
1. Підтримують добровільну ініціативу щодо укладення соціальних зобов’язань кандидатами в народні депутати України 7-го скликання по мажоритарних округах - № 31 Павловим КЮ, №32 почесним громадянином міста Любоненко ЮВ , № 33 почесним громадянином міста Задорожним ВК, № 37 Шпеновим ДЮ та їх зміст (дивись газету «Єднання поколінь» №12, жовтень 2012р), підтриманих Головою Дніпропетровської обласної державної адміністрації Вілкулом ОЮ, Головою обласної ради Удодом ЄГ, Головами районних у місті рад та Партією Регіонів. Зазначають що від інших кандидатів соціальні зобов’язання по округам не оприлюднені і учасникам конференції не відомі.
 2. Звертаються з пропозицією до усіх криворізьких мажоритарних кандидатів в народні депутати України - постійно звертати увагу в своїх округах на проблеми в роботі : освіти, професійно-технічної освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту, станцій Юних техніків та інших позашкільних і спортивних закладів для дітей, учнівської та студентської молоді; на шкідливу, а інколи і небезпечну для життя людини взагалі, а для дітей особливо, екологічну ситуацію що створюють соціально безвідповідальні промислові підприємства; на соціальний захист ветеранів війни та праці, дітей війни, утримання та реконструкцію пам’ятників поховань воїнів у Великій Вітчизняній війні 1941-1945рр до 70 річчя Великої Перемоги в 2015 році, оголошеного Президентом України В.Ф.Януковичем «Роком єднання поколінь», на увіковіченні нових виявлених поховань та загиблих воїнів і учасників підпілля. Пропонують при вирішені проблем по виконанню взятих в вищезгаданих договорах соціальних зобов’язань та їх фінансування, звертати увагу і на ці питання. Гірничо-металургійний Кривбас будувався молоддю і для молоді. Ці пропозиції торкаються саме молодіжної політики в місті, освітянської сфери, професійно-технічної системи, соціальної підтримки учнівської та студентської молоді, її виховання. І на сьогодні, також як і раніше, вони заслуговують уваги народних депутатів України. Боротьба за покращення благополуччя, сучасні жорстокість, хизування багатством і відсутність загальнолюдської культури та освіти в певної частини українського суспільства не повинні затьмарити у криворізької молоді пам'ять про минуле, мораль, совість, повагу до людини, необхідність пізнань, патріотизм і національні інтереси.
3. Закликають молодь міста виконати свій громадянський обов’язок, у своїх же інтересах - традиційно взяти активну участь в парламентських виборах 28 жовтня 2012 року, в формуванні законодавчої гілки влади в Україні. Обираючи парламент – кожний з нас один раз на п’ять років обирає своє майбутнє.
4. Окрім вимог щодо необхідності виконання соціальних зобов’язань , керуючись статею 7 Закону України «Про статус народного депутата України», дають кандидатам в народні депутати України 7-го скликання по мажоритарним виборчим округам №№ 31 Павлову КЮ,32 Любоненко ЮВ,33 Задорожному ВК,37 Шпенову ДЮ до яких входять житлові масиви м. Кривого Рогу наступні пропозиції:
4.1 в разі обрання, пам’ятати що вони є народними депутатами мажоритарниками всієї України від криворізьких виборців, від славетного своєю комсомольсько-молодіжною історією орденів Леніна та Трудового Червоного Прапора м. Кривого Рогу, комсомольська організація якого нагороджена також орденом Трудового Червоного Прапора. Повсякчас відчувати відповідальність як за долю міста, області так і за долю всієї країни і її народу, кожного виборця, молоді і дітей, безпеку споживачів. Щоб в українському парламенті незалежної України гідно відстоювали інтереси трудового Кривбасу, дотримувались його традицій. По принциповим питанням щоб проявляли криворізький характер головними рисами якого є дотримання взятих зобов’язань, людяність, турбота про дітей, молодь, ветеранів, наполегливість, відповідальність і компроміс, досягнення кінцевого результату. Ми традиційно хочемо пишатись своїми посланцями до вищого законодавчого органу країни, як пишаємося колишніми депутатами СРСР, УРСР та України, криворожанами-державниками - Шевченко ВС, Гіренком АМ, Чубенком ВА, Семиволосом ОІ, Олейниковим ВС, Бабічем ЮП, Гутовським ГІ, Стежко СА, Саворським ПК, Подлєпой ОП, Костюченком МІ, Гілем ПЄ, Висоцьким ОС, Євтуховим ВІ, Бадовим ВФ, Павловим ВО, Москаленком АІ, Гуровим ВМ, Гладушем ВД, Бородичем ЛВ, Кочергой ВФ, Вілкулом ОЮ, Колісником МД і багатьма іншими особистостями, патриотами Кривбасу.
4.2 в своїй парламентській діяльності керуватись принципами, викладеними в гаслах : «Майбутнє -в єдності поколінь!», «Від якості влади - до якості життя!», «До високої якості життя - разом!», «Краще збережемо - нове побудуємо!».
4.3 підтримувати норми Декларації про державний суверинитет України, Конституції України, позицію Президента України В.Ф.Януковича та Уряду України щодо подальшого безядерного та позаблокового статусу України, дотримання власної військової доктрини по забезпеченню національної безпеки та обороноздатності країни від зовнішніх і внутрішніх загроз, від тероризму. Підтримувати перехід збройних сил на професійну, контрактну основу. Обережно ставитись до радикальної політичної ідеї щодо федерального укладу України, двопалатного парламенту, при відсутності у більшості регіонів самодостатності. Берегти конституційні унітарність, територіальну цілісність та суверинитет України. Пам’ятати що Дніпропетровщина,- є центром стабільності України, її суверинитету. Розвивати дружні двохсторонні взаємини з Росією, країнами СНГ, прикордонними сусідніми державами, Європейським Союзом, США , Кітаєм, Туреччиною та іншими країнами світу. ;
4.4 в разі розгляду в парламенті кримського питання виходити з того що Крим і м. Севастополь є українською територією, що визнано самою Російською Федерацією і підписано нею в міжнародних документах. І в Конституції РФ, затвердженою на загальноросійському референдумі багатонаціональним народом Росії в 1993 р, задовго до прийняття в 1996 році Україною своєї Конституції, в статті 65 про суб’єкти РФ,- Крим і м. Севастополь також відсутні. Сприяти перебуванню в м.Севастополі Чорноморського Флоту Росії відповідно до Конституції та законів України і підписаних міждержавних з РФ угод. Виходити з того що знаходження в м. Севастополі ЧФ разом з ВМС України, де в стародавньому Херсонесі київський князь Володимир Великий прийняв хрещення, є ефективним стабілізуючим фактором в Чорноморському басейні протягом півтора сторіччя після турецьких війн, в яких руське воїнство гинуло з патріотичними гаслами на вустах,в тому числі і за материнську православну віру. Зберігати в складі унітарної, єдиної України територіальну автономію «Автономна Республіка Крим», як результат компромісу, раніше досягнутого між Україною та Росією балансу, сприйнятого Туреччиною, переважно щодо російськомовного, україномовного та кримсько-татарського населення, яке мешкає в Криму. Наділення пограничного півострова суверенними правами, чого інколи вимагають кримські радикали різних політичних уподобань і їх представники у владі, виходячи з історії навіть сусідньої Росії, може стати джерелом сепаратизму і причиною військових конфліктів, що для України неприйнятне. В пам’яті українців збереглись історичні події коли в самому Криму на початку 90-х років наявність суверинитету в ще не введеній в дію Конституції АР Крим зразка 1992 року, привела до радикалізації екстремізму політичних «яструбів» і спробам перетворити півострів в кримінальне «ханство», відторгнути від України її власність і землі. І тільки рішучі дії парламенту України по скасуванню такої Конституції, президентства в Криму, та інших 40 актів, які не відповідали єдиному правовому полю України, при підтримці ОБСЄ, - застабілізували ситуацію як в Криму так і в Європі мирним шляхом, в той час як в РФ розгорнулась широкомасштабна військова операція в пограничній Чечні, що ведеться і до цього часу, була розгромлена з повітря її столиця м. Грозний.
4.5 в даний час підтримувати єдину державну українську мову, як засіб єднання країни, консолідації її політичних сил. Єднання - це Богоугодна справа. Сам Син Божий на землі виконував об’єднуючу місію щодо спасіння народу. Створювати умови вдосконалення рівня володіння посадовими особами державною мовою. Прийняти законопроект «Про державну мову» який би посилював українську, що сторіччями зазнавала утиску. Питання про запровадження другої, російської державної мови, розглядати після фактичного посилення та підняття престижності української мови як державної, на підставі висновків мовознавців та соціологів. Відповідно до Конституції України забезпечувати вільний розвиток, використання і захист російської, мов національних меншин країни, вивчення мов міжнародного спілкування до яких відноситься також і російська мова. Підтримати урядові пропозиції про зміни до закону «Про засади державної мовної політики» щодо помягшення його радикалізації. Радикалізм в мовній політиці завжди викликав в суспільствах загострення, протистояння, інколи військові, незалежно від кого би він не надходив.
4.6 дотримуватись моралі та принципів, визначених загальнолюдськими цінностями в період розвитку як світових так і українських цивілізаційних процесів, сповідувати права людини, свободу слова, віросповідання і совісті. Не голосувати за пропозиції щодо введення цензури над ЗМІ та свободою слова, за втручання держави в справи церков. Підтримувати журналістику, письменицьку та видавничу діяльність, в тому числі і в Кривому Розі. 4
4.7 зберігати людяність, пам'ять і криворізькі духовні традиції стосовно старшого покоління, молоді та дітей, про героїчне комсомольсько-молодіжне минуле гірничо-металургійного Кривбасу, про криворізький характер;
4.8 захищати державну, колективну та приватну власність;
4.9 в порядку законодавчої ініціативи внести для розгляду в парламент, або підтримати законопроекти : «Про Державну молодіжну політику», «Про основні права дитини в Україні», «Про вищу та професійно-технічну освіту», «Про особливий статус територій з шкідливою екологією», «Про Державну програму по підвищенню якості та безпеки життя споживачів на 2013-2015рр», «Про засади підтримки та розвитку руху за ділову досконалість і якість», «Про Державну цільову програму відселення громадян з тимчасових п’ятиповерхівок», «Про відкликання народних депутатів».
4.10 запровадити в країні законодавчі акти по подоланню бідності, розриву між соціальними прошарками, по регулярному перегляду споживчого кошика, по скороченню безробіття, збереженню та створенню нових робочих місць;
4.11 підтримувати в парламенті концепцію видатного науковця гірника, організатора освіти і підготовки гірничих інженерів, засновника і першого Президента АГН України, професора, д.т.н., В.Ф.Бизова щодо розвитку науково-технічної діяльності в країні, регульованої ринкової економіки на онові позитивного міжгалузевого балансу. Ініціювати щодо цього прийняття парламентом відповідних законів, а Урядом нормативних актів. Розвивати вітчизняне товарне виробництво, будівництво як в містах так і на селі. Будівництво - це розвиток, це прогрес. Протидіяти ринковими інструментами відтоку вітчизняних капіталів за кордон, в офшорні зони. Сприяти поверненню криворізьким підприємствам - експортерам податок на додану вартість (ПДВ). Створювати умови для розвитку довгострокового банківського кредитування внутрішнього ринку України;
4.12 підтримувати дерегуляцію, крім в сфері безпеки життя та здоров’я людини, розвиток національного малого, середнього і індивідуального бізнесу, особливо в сфері молодіжної політики, як основи свобод та демократії в країні, шляхом прийняття мотивацій та преференцій їх розвитку, довгострокового банківського кредитування. Переглянути податкове на них навантаження в бік пом’якшеня. Вживати заходи по ліквідації не легальних податків. Але це зовсім не означає, що держава повинна створити для підприємців режим вседозволеності і безконтрольності. Виходячи з світового досвіду пам’ятати що концентрування економіки тільки в руках вузького кола монопольних промислово-фінансових груп без розвитку малого та середнього бізнесу - зробить економіку України не стабільною, загальмує зростання робочих місць, небезпечно підірве довіру молоді і інвесторів до країни, що буде загрожувати її суверинитету;
4.13 підтримувати розвиток традиційного для України місцевого самоврядування. В консолідованому державному бюджеті України передбачити не менше 40 відсотків на його розвиток і утримання. Законодавчо зберігати право на функціонування районних в містах рад, які виправдали себе в кризові періоди за роки незалежності України, зближають владу з населенням, вирішують в Кривому Розі,який має протяжність 120 км, багато владних питань на місцях, служать школою для молодих управлінців в умовах демократії. В разі розгляду в парламенті змін до Конституції України щодо формування на рівні областей та районів виконавчої влади відповідними радами, підтримувати їх якщо такі пропозиції будуть підтримуватись Президентом України.
4.14 надати законодавчо Рахунковій палаті України право контролювати не тільки видатки, а і надходження до бюджетів всіх рівнів;
4.15 в державному бюджеті збільшити видатки на утримання міських правоохоронних органів з огляду на розміри міста та його криміногенну складову, ліквідувати ганебну спонсорську підтримку правоохоронної та судової системи країни;
4.16 законодавчо посилювати протидію корупції, особливо у верхніх ешалонах влади, як найбільш шкідливу для розвитку українського суспільства. Ініціювати заснування в Україні єдиного реєстру осіб, визнаних корупціонерами, з метою унеможливлення потрапляння їх в подальшому на державну службу в інших органах влади. Прийняти законодавчі акти які б унеможливлювали потрапляння на керівні посади в центральних органах виконавчої влади не професійних, не компетентних, не досвідчених кадрів. Посилити дієвий громадський контроль за виконавчою владою на всіх рівнях. Підняти статус консультативно-дорадчих органів (колегій, громадських рад) при призначені на відповідальні управлінські посади, в тому числі і публічні, державних службовців;
4.17 не підтримувати, в разі внесення змін до Конституції України, зменшення пенсійних та соціальних виплат, ущемлення соціального захисту громадян, їх конституційного права на безоплатну освіту та лікування в державних і комунальних закладах та установах, на безпечне та якісне життя. Не допускати реального зниження Урядом та органами центральної виконавчої влади стипендій для учнівської та студентської молоді, дбати про її збільшення. Захищати при затверджені бюджету країни право ліквідаторів Чонобильської трагедії, воїнів-інтернаціоналістів, дітей війни та інших соціально захищених законами осіб на соціальні виплати не нижче встановленого вже рівня. Протидіяти скороченню кількості дошкільних, професійно-технічних та позашкільних навчальних закладів. Передбачити збільшення фінансування у Державному бюджеті України коштів для будівництва житла для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.
 4.18 вживати законодавчі заходи по прискоренню реформування медичної галузі, запровадження сімейної та страхової медицини. Збільшувати для цієї реформи бюджетне фінансування. Підтримувати заходи Уряду по формуванню Державного замовлення по оснащенню медичних установ сучасним обладнанням, в тому числі і вітчизняного виробництва;
 4.19 зосередитись на чутливій сфері – реформуванні земельних відносин на селі, прискорювати прийняття законопроектів, відсутність яких гальмують в АПК реформи. Земля це національне багатство яка повинна працювати на суспільні інтереси. І її ринок повинен формуватись за участю української держави і в інтересах тих, хто на ній працює. Не допускати приватизацію землі сільськогосподарського виробничого призначення іноземними фізичними та юридичними особами, її спекулятивного перепродажу, експорту національного багатства - чорноземів. Адже мова і земля подаровані саме Україні та її народу Богом для життя і творіння. Законодавчо прискорити розвиток кооперації на селі, колективних господарств в АПК, посилювати мотивацію до цього;
4.20 через законодавство України, ринковими методами, запровадити обов’язкове надання молоді можливості проходження практики, отримання першого робочого місця та адаптації в умовах виробництва, її професійного зростання та соціального забезпечення. Унеможливлювати трудову експлуатацію молоді і дітей соціально безвідповідальними роботодавцями;
4.21 при приватизаційних процесах пам’ятати що розповсюджений спекулятивний тезис, що держава є не ефективним власником, часто застосовується для вирішення «прихватизаційних» намірів. Ініціювати та підтримувати дії Уряду щодо деприватизації підприємств які соціально безвідповідальні, не дбають про модернізацію, пониження енергоспоживання, про екологічну безпеку, соціальний захист працівників, нехтують колективними договорами, вимогами профспілок, не надають можливості молоді реалізувати своє право на працю на теренах України, не приймають вітчизняну молодь на роботу;
4.22 посилювати конституційний захист держави від небезпечних товарів, робіт, послуг, надто продуктів харчування, води, медикаментів, тютюну і алкогольних напоїв, дорожньо-транспортних засобів. Захищати населення від не якісних паливно-мастильних матеріалів, небезпечного імпорту. Утворити в парламенті позафракційне об’єднання «Захист споживача». Захистити метрологічну галузь, стандартизацію як інструменти науково - технічного прогресу, захисту прав споживачів. Підтримувати гасло міжнародної організації ISO «Стандарт для споживача». Законодавчо запроваджувати в країні технічні регламент та оцінку відповідності, гармонізацію стандартів з європейськими та міжнародними. Без цього Україна приречена на поразку як в Європі так і в Росії. Поновити роботу органу центральної виконавчої влади - Держстандарту України, національних органів в галузі метрології та стандартизації. При закупці за бюджетні кошти продуктів харчування до Державного резерву, для дітей, учнівської та студентської молоді, законодавчо передбачити наявність у виробників, або постачальників, запровадження в технологічних процесах у виробництві систем управління якістю. Передбачити при таких закупках в тендерних комісіях громадських організацій (об’єднань) споживачів. Не допускати вирощування для виробництва харчових продуктів в АПК сировини з генетично-модифікованими організмами (ГМО), стимулювати екологічну чистоту сировини і виробництво без ГМО, розвивати органічне землеробство. Підтримувати паритет в трикутнику «Влада-Бізнес-Споживач». Створення преференцій тільки для збагачення підприємців за рахунок споживачів, то це взагалі аморально і засуджено в усьому світі.
4.23 підтримувати розвиток інститутів громадянського суспільства, через передачу їм на конкурсній основі ряду функцій держави та органів місцевого самоврядування. Як приклад, організацію позашкільної роботи з дітьми та молоддю; захист прав споживачів на якісне та безпечне життя; участь в охороні громадського порядку; народний контроль за екологічною безпекою та довкіллям; соціальний догляд за інвалідами, особами похилого віку тощо. Передбачати для виконання таких функцій громадськими організаціями відповідне бюджетне фінансування і відповідну звітність. Сприяти розвитку профспілок, захисту соціальних прав молоді через законодавство, посилення відповідальності за прийняття та виконання щодо неї колективних договорів.
4.24 не відмовлятись від входження в керівний склад Верховної Ради України, парламентських фракцій, комітетів що буде сприяти виконанню наказів виборців;
4.25 неуклінно дотримуватись присяги народного депутата України, не порушувати конституційні вимоги щодо особистого голосування в парламенті, не передавати іншим особам картки для голосування, не ганьбити Кривбас «багатостаночним» голосуванням, не ставати «політичними тушками»;
4.26 провадити прийом виборців у визначеному місці і у визначений час особисто, без обмежень. Хворих з обмеженими фізичними можливостями відвідувати за місцем мешкання на дому. Саме прийом громадян робить депутатів народними;
4.27 виходячи з того що робота у Верховній Раді України відбувається на постійній основі, відповідно до регламенту Верховної Ради України, регулярно, один раз в місяць, працювати у виборчому окрузі, публічно зустрічатись з виборцями, громадськими організаціями, профспілками, інформувати, в тому числі і через ЗМІ, про свою законодавчу діяльність, про мотиви свого голосування за законопроекти, про виконання пропозицій. Використовувати в своїй депутатській діяльності сучасні інформаційні технології. Відкрити для спілкування з виборцями, в тому числі і з молоддю, в Інтернет мережі сайти, електронну пошту, а в соціальних мережах Facebook та інших мережах свої сторінки. Особисто оперативно відповідати на звернення виборців.
4.28 при голосуванні за доленосні і принципові законопроекти опиратись на позицію виборців свого округу, громадських організації та профспілок, проводити з ними попередньо громадське обговорення.
5. Пропонують пропозиції оприлюднити в друкованих та електронних ЗМІ, на веб-сайті Асоціації «Комсомолець Кривбасу» www.kk-krivbass.org.ua і вручити кандидатам в Народні депутатам України 7-го скликання по мажоритарних виборчих округах №№ 31- Павлову КЮ, 32 - почесному громадянину міста Любоненко ЮВ, 33 - почесному громадянину міста Задорожному ВК, 37- Шпенову ДЮ. Пропонують громадським організаціям підтримати цих кандидатів на виборах 28.10.2012 року. Встановити моніторинг громадських організацій за їх виконанням. Про його результати регулярно інформувати міську громаду, виборців. Наше переконання: «Майбутнє міста в єдності поколінь!»,«Якість нашого життя залежить від якості влади!». Ветерани, молодь, виборці - зробимо законодавчу владу України якісною! 
 
станом на 16.10.2012     

Вхiд користувачiв

Логін:
Пароль:

Пошук

Календар

«  Вересень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Архів записів

Друзі сайту

Почта

Логин:
Пароль:

Газета