Категорії розділу


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

23.10.2012 Стенограма. Для оприлюднення. Доповідь ДП Степанюка 19.10.2012. 94 роки ВЛКСМ. накази ч.2

23.10.2012 Стенограма. Для оприлюднення. Доповідь ДП Степанюка 19.10.2012. 94 роки ВЛКСМ. накази ч.1

Шосте, це системна робота  по залученню молоді до активної громадянської позиції. 

Довідково(ДП): На всіх підприємствах, закладах, установах діяли комітети комсомолу. Молодь отримувала в них практичні навики організаторів громадської роботи. Це дозволяло виділити лідерів. Молодь була задіяна в охорону громадського порядку через ДНД, комсомольські оперативні студентські загони та інше. Криворізькі комсомольські лідери були затребувані в партійному, радянському, профспілковому та господарському середовищі як в місті, області так і столиці Києві на постах міністрів, перших секретарів обкомів партії, облвиконкомів, органів центральної виконавчої влади, навіть Голови Президії Верховної Ради УРСР.

На сьогодні в демократичних умовах на підприємствах, в навчальних закладах також діють ради молоді, учнівського та студентського самоврядування які дозволяють виявляти лідерів. Але ці ради діють автономно, їх діяльність регламентується як правило колективними договорами та статутами підприємств та закладів. Замість райкомів, міському комсомолу законодавець передбачив інтегрування інститутів громадянського суспільства через асоціації, об’єднання та другі форми роботи з молоддю. Поки що такого інтегрування не відбувається і молодіжний рух координується тільки через владу. Піонерські організації трансформувались в інші організації для роботи з дітьми, наприклад «Коло веселки» та інші. В місті зареєстровані і діють загально міські організації як «Молоді регіони», «ЛКСМУ», «Рада Центральний ГЗК» зі статусом юридичної особи. Активізували роботу з молоддю органи самоврядування міста. Молодь через міські програми залучається до творчої роботи над розвитком міста. Владою заснований «Інститут міста» через який молодь може реалізовувати свої творчі проекти.

Багато традицій в роботі з дітьми та молоддю збереглись, так як багато функцій перейшли від комсомолу до влади. Однак, особлива напруга є з практикою, працевлаштуванням молоді, її адаптацією в умовах виробництва, її соціальним захистом і не перестає бути актуальною як для влади, так і українського парламенту. Новий власник Криворіжсталі декілька років не приймає на роботу молодь, робить екологію в місті небезпечною для життя та здоровя людей, особливо дітей. Потребують реформування робота з дітьми позбавлених батьківського піклування і сиротами, їх соціальний захист.

Всі ці проблеми вирішуються більше всього через законодавче регулювання. Про них не одноразово йшла розмова як на «круглих столах» громадськості, так і нарадах за участі міського Голови Юрія Вілкула. Робота в цьому напрямку активізується, до пропозицій громадських організацій прислуховується.

В українському парламенті внесені зміни до законів про трудову занятість молоді з врахуванням наших пропозицій, які ми надсилали в центр. Щоб визначитись як цей закон буде працювати на практиці - потрібен час.

Сьоме, комсомольська молодь була традиційно активною в розбудові радянської державної влади, в роботі місцевих рад. Кожна молода людина як виборець приймала участь у виборах, активно формувала накази кандидатам в депутати різних рівнів. Комсомольське покоління пам’ятає - що таке накази і вимоги виборців, як вони формувались і контролювались партією і суспільством.

28 жовтня відбудуться парламентські вибори 2012. Самий час сьогодні внести кандидатам в народні депутати по мажоритарним округам №№ 31,32,33,37 куди входить територія міста Кривого Рогу наші пропозиції, які б віддзеркалювали те, що ми від них хочемо? Які закони бажано щоб вони зініціювали або підтримали? Адже вони обираються народними депутатами не Кривого Рогу, а всієї України по криворізьким округам і будуть впливати як на наше життя, так і життя кожного громадянина України через закони, депутатські запити, через державний бюджет України, формування влади і впливу на неї. Вони будуть впливати на світові процеси, які торкаються і нас.

Тому організатори сьогоднішньої конференції підготували проект таких пропозицій з коментарами, оприлюднили їх 30 вересня на сайті Асоціації в Інтернеті. Доопрацювали з врахуванням пропозицій та зауважень які надійшли, і знову оприлюднили їх вже в сьогоднішньому номері газети «Єднання поколінь» також як проект, який вам розданий на початку заходу.

Хочу проінформувати, що після публікації проекту в Інтернеті відбулося жваве їх обговорення як виборцями, так і громадськими організаціями, в політичних штабах партій, які йдуть на вибори, і у виборчих штабах самих кандидатів. Відгуки схвальні. Ми хотіли щоб кандидати відчули наше бажання-зробити український парламент більш якісним.

Відбулася дискусія відносно самої назви пропозицій - «накази». Ми погодилися, що краще прослатись на Закон України «Про статус народного депутата України», де в статті сьомій регламентуються відношення між народним депутатом і виборцями. Там нема терміну «накази», а застосовані терміни «вимоги», «звернення», «пропозиції». Застосували ці терміни і ми.

На що просимо звернути увагу в газеті? На те що тільки кандидати Павлов КЮ, Любоненко ЮВ, Задорожний ВК, Шпенов ДЮ самі добровільно взяли на себе письмові соціальні зобов’язання, в яких визначено - що вони будуть робити в округах в разі їх обрання. І це незважаючи на те, що вони будуть народними депутатами всієї України де нема імперативного мандату. Слід зауважити, що ці зобов’язання напружені.

Наприклад, у Задорожного ВК по 33 округу: реконструкція вул. Димитрова, ВШ-18 в селищі ім. Ілліча,скверу Піонерський, реконструкція колишнього УПТК під сучасний крайовідчий музей, благоустрій парку Б.Хмельницького, будівництво Льодового палацу та інше. Є в цих планах реконструкція парку Героїв. Нагадаю, що в недавно цей парк мав назву Комсомольський. В минулому керівник міста, фронтовик, В.С.Олейников його будівництво доручив Дзержинському райкому комсомолу і особисто його першому секретарю В.Ф.Криштопу. На великій нараді наголосив партійно-господарському активу міста: усі прохання Віталія вважайте моїми. Тут кипіла робота техніки і молодих людей. Не випадково, що імя Криштопа ВФ двічі занесено на почесну дошку в міськвиконкомі - кращих упорядників міста. Тривалий час він працював в партійних органах і директором коксохімзаводу. Такі люди завжди будуть в повазі міської громади і її влади. Залучення молоді до громадських робіт це було нормою. Зараз цей парк отримає подальший розвиток.  Чому я акцентую на цьому районі? Тут все побудоване молоддю, як і весь Кривбас. Тому логічно, щоб вулиця 22 патз’їзду, яка примикає до парку, і сам парк носили ім’я «вул. ім. Молоді Кривбасу». Тут я був 8 років головою ради і райвиконкому першого та другого скликань. Багато чого треба вже реконструювати, а багато чого робити і нового. Життя йде. Знаю Вячеслава і радий що він береться допомагати розвивати район, з якого отримав путівку в життя.

У інших кандидатів також напружені плани: У Любоненка ЮВ - благоустрій в його 32 –му окрузі приватного сектора, опіка над онкоцентром. У Павлова КЮ в окрузі №31 - благоустрій внутрішніх дворових територій, дитяча тематика. У Шпенова ДЮ в 37-му окрузі - шкільна та дитяча тематика, благоустрій.

Тобто, там все те, що болить у кожного криворожанина. Детально про все оприлюднено в сьогоднішній газеті «Єднання поколінь». Деякі опоненти названих кандидатів їх дорікають, що це за рахунок бюджету. Зрозуміло, що не з своєї кишені. Завдання нардепа, який обирається по округу, це понудити владу і органи місцевого самоврядування включити ці об’єкти до планів роботи і допомогти їм через бюджетну політику в Києві, області, міста, з залученням суб’єктів господарювання, відстояти їх фінансування. Це великі кошти. Будемо молитись щоб їм це вдалося. Взяття конкретних соцзобов’язань у виборчих процесах не є обов’язковим. Ми вважаємо, що після довготривалої відсутності виборів мажоритарників, така криворізька ініціатива прогресивна і заслуговує безумовного схвалення суспільством і є високою громадянською позицією кандидатів до виборців у своїх округах, до нас всіх. Вона підтримана також і Губернатором Олександром Вілкулом і Головою обласної ради Євгеном Удодом, Міськім Головою і Головами районних у місті рад. Я переконаний, що якщо провладна Партія Регіонів і Губернатор взяли ці роботи під свою гарантію - то логічно підтримати і цю партію на виборах. Досягати успіху можна тільки в єдності.

Але нам, як представникам криворізького суспільства, важлива і позиція кандидатів в парламенті, куди вони претендують бути обрані, щоб за матеріальним не виплеснути загально національне, що торкається кожного із нас. Зважаючи на їх досвід, результати діяльності в Кривому Розі, та з нашою підтримкою,- вірогідність їх обрання буде дуже високою.Їх опонентами в округах є, мабуть, достойні, але ще маловідомі особи, щоб їм довірити судьбу Кривбасу і України. Добре, що серед них багато молоді, яка бажає бути у великій політиці, розкручує свої імена. За ними майбутнє. Сьогодні ще не їх час.

Тому пропонується наші накази сформувати саме Павлову КЮ, Любоненко ЮВ, Задорожному ВК та Шпенову ДЮ. і підтримати їх на виборах 2012.  Кандидатів про сьогоднішній захід ми повідомили, але на їх присутності не наполягали. В залі є їх довірені особи. Нам важливо почути не те, що хочуть вони, а зафіксувати - чого хочуть від них інститути громадянського суспільства і викласти це в документі, оприлюднити його. Ми не стверджуємо, що ці кандидати без недоліків. Кожний із них має в житті і помилки, і гріхи. Така природа людини. Але вони каються, розбудовують храми. У кожного із нас до них можуть бути претензії і обіди. Але ми повинні виходити не з особистого, а з того щоб сформувати якісний парламент. Адже від якості законодавчої влади залежить якість нашого життя як в Кривбасі, так і в Україні. Ми не маємо права на помилку з вибором. Тут помилки суспільства рівнозначні помилкам мінерів. З цими кандидатами, на наше переконання, ризики щодо помилки мінімізовані.

Хочу наголосити, що прийняття пропозицій-вимог-наказів кандидатам в народні депутати потрібні перш за все нам виборцям, а не самим кандидатам.

Наші вимоги з коментарями це не комуністична пропаганда. В той же час це пропаганда. Але це пропаганда (тобто популяризація) положень Конституції і законів України, прав і свобод інститутів громадянського суспільства, наших прав як виборців.

І в статті 7 закону «Про статус народного депутата України» передбачено, що 

«народний депутат відповідно до закону розглядає звернення…. об'єднань громадян, вживає заходів для реалізації їх пропозицій і законних вимог, інформує виборців про свою депутатську діяльність під час особистих зустрічей з ними та через засоби масової інформації».

23.10.2012 Стенограма. Для оприлюднення. Доповідь ДП Степанюка 19.10.2012. 94 роки ВЛКСМ. накази ч.3

Вхiд користувачiв

Логін:
Пароль:

Пошук

Календар

«  Вересень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Архів записів

Друзі сайту

Почта

Логин:
Пароль:

Газета